• ółążść‡

1.06. /sobota/ - tradycyjnie przez cały czerwiec odprawialiśmy nabożeństwo do NSPJ.

 

6.06. /czwartek/ - o godz. 18.00 odprawiliśmy uroczystą Mszę św. i procesją eucharystyczną zakończyliśmy Oktawę Bożego Ciała,

- po wieczornej Mszy św. przeżyliśmy nocną adorację Najświętszego Sakramentu.

 

16.06. /niedziela/ - o godz. 19.00 na scenie plenerowej Prudnickiego Ośrodka Kultury odbył się Koncert Uwielbienia w wykonaniu Scholii Ichtis naszej parafii.

 

21.06. /piątek/ - o godz. 8.00 odprawiona została Msza św. na zakończenie roku szkolnego; dziękujemy dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom, którzy na tą Msze św. przyszli.

1.05. /środa/ - przez cały maj odprawialiśmy nabożeństwa majowe ku czci NMP.

 

2.05. /czwartek/ - kolejny raz odbyła się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyzny.

 

3.05. /piątek/ - w Uroczystość NMP, Królowej Polski odprawiona została uroczysta Msza św. z udziałem władz samorządowych, pocztów sztandarowych i wielu wiernych w intencji Ojczyzny w Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

5.05. /niedziela/ - odprawiona została Msza św. w intencji Strażaków z okazji patronalnego wspomnienia św. Floriana.

 

12.05. /niedziela/ - odbyła się I Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3; przystąpiło 52 dzieci.

 

18.05. /sobota/ - w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego o godz. 19.00 odbył się Wieczór Uwielbienia, który przygotował ks. Łukasz Labusga.

 

19.05. /niedziela/ - odbyła się I Komunia święta dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4; przystąpiło 52 dzieci.

 

24.05. /piątek/ – tradycyjnie we wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych udaliśmy się na pielgrzymkę do sanktuarium w Złotych Horach; uczestniczyło 30 osób.

 

27.05. /poniedziałek/ - Parafialny Zespół Caritas zorganizował majówkę z okazji Dnia Matki, w której uczestniczyło ok. 70 osób.

 

30.05. /czwartek/ - tradycyjnie przeżyliśmy Uroczystość Bożego Ciała; po Mszy św. o godz. 8.30 wyruszyliśmy ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy; dziękujemy za ich przygotowanie i tak liczny udział wiernych.

2.04. /wtorek/ - Wspólnoty Żywego Różańca obydwu prudnickich parafii przeszły z Parafii Miłosierdzia Bożego do Parafii św. Michała Arch. w Marszu zgody i dziękczynienia za życie i dzieła św. Jana Pawła II; następnie o godz. 21.15 przy pomniku papieskim odmówiliśmy w tej samej intencji różaniec w rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II.

 

4.04. /czwartek/ - odbyła się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji obrony wiary w naszej Ojczyźnie.

 

7.04. /niedziela/ - dzieci ze skarbonek wielkopostnych złożyły ofiarę na potrzeby dzieci z Ukrainy w kwocie 1600 zł.

 

8.04. /poniedziałek/ - przeżywaliśmy liturgiczny obchód Uroczystości Zwiastowania Pańskiego; nasi parafianie tradycyjnie podjęli się Duchowej Adopcji.

 

18.04. /czwartek/ - o godz. 18.00 odbyło się w naszym kościele Bierzmowanie dla młodzieży z całego prudnickiego dekanatu, które udzielił bp Waldemar Musioł; z naszej parafii do Bierzmowania przystąpiło 35 osób.

 

21.04. /niedziela/ - od godz. 9.30 do 18.00 na placu przy naszym kościele prowadzone były badania potencjalnych dawców szpiku. Akcja prowadzona była dla chorego ministranta Jasia z naszej parafii, lat 13 i innych potrzebujących chorujących na nowotwory układu krwiotwórczego.

 

28.04. /niedziela/ - gościliśmy oblata o. Piotra z Opola; wygłosił Słowo Boże i zebrał kolektę na budujący się kościół św. Jana Pawła II w Opolu.

2.03. /sobota/ - o godz. 18.00 rozpoczęliśmy Misje Parafialne, które prowadzili franciszkanie: o. Cherubin Żyłka i o. Alan Brzyski. Zakończenie Misji Świętych odbyło się 10 marca na nabożeństwie Gorzkich Żali i procesji do naszego Krzyża Misyjnego.

 

16–24.03. – odmawialiśmy nowennę w intencji zgody narodowej i naszej Ojczyzny, której towarzyszyło hasło „Akcja 21.20”.

 

22.03. /piątek/ - odprawiona została Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta; przeszliśmy od kościoła św. Michała Arch. do kościoła Miłosierdzia Bożego, a rozważania prowadził Domowy Kościół.

 

28-31.03. /czwartek-niedziela/ - przeżyliśmy Triduum Paschalne; tradycyjnie gromadziliśmy się w poszczególne dni na liturgii tych dni, aby w niedzielę o godz. 6.00 przejść Procesją rezurekcyjną trzy razy wokół naszego kościoła i oznajmić, że Chrystus Zmartwychwstał,

- w Wielką Sobotę odwiedzając nasz kościół na błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny, składaliśmy dary dla potrzebujących; dzięki Parafialnej „Caritas” i młodzieży zostało obdarowanych 90 rodzin.

1.02. /czwartek/ - z inicjatywy Żywego Różańca odbyła się po raz pierwszy nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny, by była wierna Bogu, Krzyżowi i Ewangelii.

 

6.02. /poniedziałek/ - silnie wiejący wiatr zerwał z muru kościoła na wysokości ok. 25 m blachę miedzianą, którą zdjęli strażacy.

 

8.02. /czwartek/ - odprawiona została Msza św. za + dominikanina o. Jana Górę z okazji 76. Rocznicy ziemskich urodzin.

 

11.02. /niedziela/ - tradycyjnie we wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego odprawiona została Msza św. w intencji chorych i starszych wraz z nabożeństwem połączonym z sakramentalnym błogosławieństwem lurdzkim.

 

14.02. /środa/ - w Środę Popielcową po każdej Mszy św. na prośbę przewodniczącego Episkopatu Polski zbierane były ofiary do puszek jako pomoc humanitarna dla Ukrainy; nasza Parafia złożyła 2 520 zł.,

- od Środy Popielcowej rozpoczęliśmy codzienną modlitwę w intencji Misji Parafialnych, które będą przeprowadzone w dniach od 2 do 10 marca.

 

18.02. /niedziela/ - tegoroczne kazania pasyjne podczas Gorzkich żali głosi nasz wikary ks. Łukasz Labusga.

 

26.02. /poniedziałek/ - odbyło się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.

 

6.01. /sobota/ - po sumie wyruszył sprzed naszego kościoła tradycyjny Orszak Trzech Króli; przy śpiewie kolęd i przedstawionych jasełek przy Kolumnie Maryjnej dotarliśmy do kościoła OO. Bonifratrów, gdzie było zakończenie,

- o godz. 19.00 w naszym kościele odbył się Wieczór Kolęd w wykonaniu Chóru naszej parafii i Scholi Ichtis.

 

14.01. /niedziela/ - Wspólnota Żywego różańca tradycyjnie kolędowała przy Żłóbku,

- o godz. 19.00 w kinie Diana odbył się Koncert Kolęd zatytułowany „W Betlejem, w Betlejem” w wykonaniu Chóru naszej parafii i Scholii Ichtis.

 

16.01. /sobota/ - w sobotę 13 stycznia zakończyliśmy kolędę w połowie naszej Parafii, a w kolejne dni odbyły się Msze św. kolędowe z błogosławieństwem rodzin. Dziękujemy bardzo serdecznie za przyjęcie kolędy, a uczyniło to 46 % rodzin od posiadanych przez parafię kartotek; wszystkim, którzy przyjęli kolędę albo uczestniczyli w Mszach św. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.

 

17.01. /środa/ - o godz. 19.00 odbyło się spotkanie Parafialnej rady Ekonomicznej; ustaliliśmy harmonogram prac w bieżącym roku.

3.12. /poniedziałek/ - rozpoczęliśmy odprawianie Rorat o godz. 6.00 i 18.00; w porannych roratach uczestniczyło od 100 do 130 osób, a w wieczornych ok. 150 dzieci, a także młodzież i dorośli; Bóg zapłać wszystkim za wytrwałość i czujność adwentową. Tematem rozważań było 800-lecie od zbudowania pierwszej żywej szopki przez św. Franciszka z Asyżu.

 

8.12. /piątek/ - o godz. 16.30 podczas Mszy św. dla dzieci komunijnych poświęcone zostały medaliki, a o godz. 18.00 Dzieci Maryi odnowiły swoje przyrzeczenia.

 

10.12. /niedziela/ - na Kościół na Wschodzie złożyliśmy 2 750 zł.

 

15.12. /piątek/ - w Domu Katolickim odbyło się Spotkanie Rady Parafialnej: Duszpasterskiej i Ekonomicznej.

 

17.12. /niedziela/ - na ogrzewanie budynków parafialnych złożyliśmy 9 320 zł. Bóg zapłać.

 

22.12. /piątek/ - Parafialny Zespół Charytatywny przy wsparciu naszej Gminy zorganizował Wigilię dla osób samotnych; uczestniczyło ok. 80 osób.

 

27.12. /środa/ - tradycyjnie rozpoczęliśmy duszpasterskie odwiedziny w naszych domach zwane Kolędą. W tym roku odwiedzimy drugą część naszej Parafii.

 

31.12. /niedziela/ - o godz. 17.00 podczas dziękczynnego nabożeństwa kończyliśmy Rok 2023. Statystycznie wyglądał on następująco: chrzty – 54; śluby – 23, pogrzeby – 208; I Komunia święta – 84; Bierzmowanie – 95, udzielona Komunia św. – 101 tys.

1.11. /środa/ - tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych zgromadziliśmy się na cmentarzu, aby modlić się za naszych zmarłych; o godz. 14.00 odbyła się procesja przez cmentarz i nabożeństwo różańcowe, a następnie przy Krzyżu odprawione zostało nabożeństwo Słowa Bożego; o godz. 19.30 młodzież poprowadziła nabożeństwo medytacyjne.

 

3.11. /piątek/ - dzieciom komunijnym poświęcony został modlitewnik „Droga do nieba”.

 

11.11. /sobota/ - o godz. 11.30 odprawiona została w uroczystej oprawie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny z okazji 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości; o godz. 15.15 Żywy Różaniec z naszej parafii odmówił cztery części różańca w tej samej intencji.

 

12.11. /niedziela/ - podczas zbiórki do puszek parafialne w naszym kościele złożyli 3600 zł na Pomoc Kościołowi w potrzebie.

 

18.11. /sobota/ - przedstawiciele Parafialnej Rady uczestniczyli w diecezjalnej formacji jej członków, która odbyła się w Nysie w Diecezjalnym Domu Formacyjnym,

- w naszej Parafii odbyło się spotkanie związane ze Światowymi Dniami Młodzieży; poprowadził je ks. Łukasz Labusga; natomiast 25 listopada młodzież wyjechała na takie spotkanie do Opola.

 

25.11. /sobota/ - w Uroczystość Chrystusa Króla na Mszy św. o godz.18.00 odbyło się przyjęcie do służby ministranckiej i odnowienie przysięgi przez starszych ministrantów.

1.10. /niedziela/ - gościliśmy werbistę ojca Mirosława Piątkowskiego,który głosił Słowo Boże, a po Mszach świętych rozprowadzał książkę pt. „Zrozumieć papieża Franciszka w perspektywie misji w Argentynie”,

- przez cały miesiąc odprawialiśmy nabożeństwo różańcowe.

 

15.10 /niedziela/ - obchodziliśmy Niedzielę Papieską; przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na „Fundację Nowego Tysiąclecia” wspierającą w postaci stypendiów dzieci i młodzież z ubogich rodzin; złożyliśmy 5 950 zł.

 

22.10. /niedziela/ - w całej Polsce odbyło się liczenie wiernych, którzy uczestniczyli we Mszy św.; nasza Parafia wyglądała następująco: kościół św. Michała Arch. – 1 465 osób, OO. Bonifratrzy – 352 osoby, OO. Franciszkanie – 371 osoby.

 

23.10. /poniedziałek/ - Neokatechumenat rozpoczął nową serię katechez ewangelizacyjnych.

3.09. /niedziela/ - Wspólnoty Żywego Różańca obydwu prudnickich parafii rozpoczęły Jerycho Różańcowe – całodobową adorację Najświętszego Sakramentu, która trwała do soboty 9 września.

 

4.09. /poniedziałek/ - o godz. 8.00 Mszą św. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny,

- o godz. 15.30 odbyło się także spotkanie wszystkich katechetów.

 

8.09. /piątek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 pobłogosławione zostały przybory szkolne i uczniowie, którzy rozpoczynają edukację szkolną – pierwsze klasy Szkoły Podstawowej.

 

12.09. /wtorek/ - na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęty został 31. rok działalności naszej parafialnej Caritas.

 

18.09 /poniedziałek/ - odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej; omówione zostały najważniejsze sprawy gospodarcze i finansowe.

 

24.09. /niedziela/ - Parafia nasza przeżywała odpust parafialny; Słowo Boże głosił i przewodniczył sumie odpustowej ks. dr hab. Mateusz Potoczny, Dziekan Wydziału Teologicznego w Opolu.

 

29.09. /piątek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 uczniowie klas VI rozpoczęli trzyletnie przygotowanie do sakramentu Bierzmowania.

13-19.08. /niedziela-sobota/ - odbyła się 47 Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę; tradycyjnie wyszła także grupa z Prudnika w ramach strumienia nyskiego, a poprowadził ją ks. Łukasz Labusga; nasza grupa obejmowała obie prudnickie parafie i okoliczne miejscowości; w czasie pielgrzymowania w różne dni było około 100 osób, a całą trasę przeszło 45 osób; Bóg zapłać wszystkim za trud pielgrzymowania.

 

15.08. /wtorek/ - w Uroczystość Wniebowzięcia NMP odbyła się zbiórka pieniężna dla poszkodowanych przez powódź w Słowenii; złożyliśmy 3 400 zł.

1.07. /sobota/ - podczas nabożeństwa do Niepokalanego Serca NMP nasz neoprezbiter ks. Paweł Kuchta otrzymał Margerytkę.

 

23.07. /niedziela/ - gościliśmy w naszej parafii oblata z Bodzanowa o. Włodzimierza, który wygłosił do nas Słowo Boże, a po Mszach św. tradycyjnie rozprowadzał kalendarze misyjne.

 

26.07. /środa/ - jak co roku odbyła się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego; dochód ze zbiórki wesprze misje w Boliwii.

 

30.07. /niedziela/ - w nawiązaniu do wspomnienia św. Krzysztofa odbyło się błogosławienie kierowców i naszych pojazdów; złożyliśmy ofiarę od nas kierowców, tzw. 1 grosz za każdy bezwypadkowo przejechany kilometr; złożona ofiara to 3 300 zł.

 

31.07. /poniedziałek/ - młodzież naszej parafii i okolic /23 osoby/ wraz z ks. Łukaszem Labusgą udała się do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży.

4.06. /niedziela/ - neoprezbiter ks. Paweł Kuchta wygłosił w tę niedzielę Słowo Boże, a po Mszach świętych udzielał błogosławieństwa prymicyjnego,

- o godz. 11.30 odbyła się Rocznica Pierwszej Komunii świętejdzieci z klas IV.

 

7.06. / środa/ - o godz. 11.00 odprawiona została Msza św. z okazji Zjazdu Księży wyświęconych w 2014 roku, a więc kolegów naszego wikarego ks. Michała Kaczówki. Dziękujemy wiernym za udział w tej Eucharystii.

 

8.06. /czwartek/ - Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało – tradycyjnie odbyła się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy naszej parafii; przeszliśmy ulicami: Pl. Szarych Szeregów, ul. Gimnazjalna, ul. Mickiewicza, ul. Staszica, ul. Chopina, ul. Sienkiewicza, ul. Traugutta i zakończenie przy Domu Katolickim. Dziękujemy serdecznie za tak liczny udział w procesji. Przez cały tydzień trwała Oktawa Bożego Ciała.

 

21.06. /środa/ - zakończyliśmy naprawę naszych organów, którą przeprowadziła Firma Organmistrzowska „Kamerton” pana Wiesława Jeleń z Olszynki.

 

23.06. /piątek/ - o godz. 8.00 odprawiona została Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

3.05. /środa/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny w Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

7.05. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji Strażaków z okazji patronalnego wspomnienie św. Floriana.

 

12.05. /piątek/ - podczas Mszy św. szkolnej dzieci komunijne odnowiły przyrzeczenia chrzcielne.

 

14.05. /niedziela/ - dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 przystąpiły do I Komunii św.; było ich 44 osoby; na Misje dzieci złożyły 462 zł,

- o godz. 19.00 na scenie plenerowej Prudnickiego Ośrodka Kultury odbył się Wieczór Uwielbienia, który prowadziła Schola Ichtis z naszej parafii. Dziękujemy ks. Łukaszowi Labusga za przygotowanie tego religijnego wydarzenia.

 

21.05. /niedziela/ - dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 przystąpiły do I Komunii św.; było ich 40 osób; na Misje dzieci złożyły 640 zł.

 

24.05. /środa/ - Parafia nasza zorganizowała pielgrzymkę do sanktuarium MB Wspomożenia wiernych w Złotych Horach; uczestniczyło 30 osób.

 

27.05. /sobota/ - nasz parafianin diakon Paweł Kuchta w kościele Seminaryjnym w Opolu przyjął święcenia kapłańskie, które udzielał ks. bp Rudolf Pierskała.

 

28.05. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. Prymicyjna neoprezbitera ks. Pawła Kuchty. To 9 kapłan w ciągu ostatnich 24 lat. Ks. neoprezbitera otaczajmy naszą modlitwą.

 

30.05. /wtorek/ - Parafialny Zespół Caritas zorganizował majówkę z okazji Dnia Matki. Dziękujemy bardzo.

2.04. /niedziela/ - Wspólnoty Żywego Różańca obydwu prudnickich parafii wyruszyły na Marsz zgody i pojednania z różańcem w ręku i o obronę autorytetu św. Jana Pawła II; rozpoczęcie Marszu nastąpiło o godz. 20.00 przed kościołem Miłosierdzia Bożego, przemarsz chodnikiem przez Rynek do pomnika św. Jana Pawła II przy kościele św. Michała Arch.; jak co roku o godz. 21.15 odprawiony został różaniec przy pomniku św. Jana Pawła II w rocznicę śmierci.

 

6-9.04. /czwartek–niedziela/ - przeżyliśmy Triduum Paschalne; Bóg zapłać za spowiedź wielkanocną i liczny udział w liturgii; w Wielkanoc o godz. 6.00 odbyła się procesja rezurekcyjna.

 

11.04. /wtorek/ - odprawiona została Msza św. urodzinowa przez ks. Michała.

 

16.04. /niedziela/ - dzieci ze skarbonek wielkopostnych złożyły ofiarę 1 960 zł, którą Caritas Diecezjalna przeznaczyła na Hospicjum św. Anny w Kędzierzynie-Koźlu.

 

23.04. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na budowę kościoła św. Jana Pawła II w Opolu – złożyliśmy kwotę 2 940 zł.

 

27.04. /czwartek/ - o godz. 18.30 odbyło się Bierzmowanie, którego udzielił ks. bp Rudolf Pierskała; naszej młodzieży przystąpiło 95 osób.

 

30.04. /niedziela/ - odbyła się kolekta specjalna na trwający remont organów; złożyliśmy kwotę 7 050 zł.

7.03. /wtorek/ - w kościele odbyło się spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 4.

 

13.03. /poniedziałek/ - w ramach nabożeństwa Fatimskiego złożone zostały przyrzeczenia Margaretki dla naszych wikarych: ks. Tomasza Maintok i ks. Michała Kaczówki.

 

17.03. /piątek/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. urodzinowa ks. Tomasza Maintok.

 

19-22.03. /niedziela-środa/ - przeżywaliśmy rekolekcje parafialne dla dzieci, młodzieży i starszych, a prowadził je redemptorysta o. Mirosław Lipowicz.

 

24-25.03. /piątek-sobota/ - Parafia nasza przeżywała wizytację kanoniczną przeprowadzoną przez ks. bpa Pawła Stobrawę; po uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 odbyło się spotkanie z Radą Parafialną i szafarzami Komunii św.; w sobotę odbyło się spotkanie katechetów z całego dekanatu prudnickiego, a podczas Eucharystii o godz. 11.00 złożone zostały przyrzeczenia Duchowej Adopcji; po Mszy św. odbyło się spotkanie z ministrantami i mariankami; o godz. 15.00 odbyło się spotkanie z wszystkimi grupami parafialnymi, a następnie z młodzieżą przygotowującą się do Bierzmowania. Dziękujemy wszystkim wiernym za piękny udział.

 

31.03. /piątek/ - tradycyjnie odbyła się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta; w tym roku szliśmy od Parafii Miłosierdzia Bożego do kościoła św. Michała Arch.

8.02. /środa/ – o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. za + ojca Jana Górę z okazji 75. Rocznicy urodzin; w Mszy św. uczestniczyli dominikanie: o. Tomasz Dostatni, o. Robert Głubisz, o. Andrzej Chlewicki, o. Marek Grybka, franciszkanin o. Antoni Dudek, ks. dziekan Piotr Sznura, kapłani z Parafii św. Michała Arch. w Prudniku, premier profesor Hanna Suchocka, były Minister Skarbu Andrzej Mikosz, bracia o. Jana Góry: Roman i Stanisław, Zarząd Stowarzyszenia Lednica 2000 z Pocztem Sztandarowym, byli wychowankowie O. Jana Góry i wielu naszych parafian.

 

11.02. /sobota/ - we wspomnienie NMP z Lourdes obchodziliśmy także Światowy Dzień Chorego; na Mszę św. o godz. 9.00 zaproszeni zostali chorzy i starsi naszej parafii; po Mszy św. odprawione zostało nabożeństwo z sakramentalnym błogosławieństwem lurdzkim.

 

19-21.02. /niedziela-wtorek/ - przeżywaliśmy Dni Eucharystyczne przed Wielkim Postem.

 

19.02. /niedziela/ - po Mszach św. odbyła się zbiórka do puszek na rzecz osób dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji i Syrii; złożyliśmy 7850 zł.

 

26.03. /niedziela/ - po Mszach św. odbyła się zbiórka do puszek na rzecz Ukrainy; złożyliśmy 7380 zł.

6.01. /piątek/ - po sumie, a więc o godz. 12.30 z naszego kościoła wyruszył Orszak Trzech Króli; trasa wiodła przez Rynek do kościoła OO. Bonifratrów; Marsz zorganizował Kościół Domowy, a oprawę muzyczną przygotowała Schola Ichtis.

 

18.01. /środa/ - zakończyliśmy kolędę w połowie naszej Parafii, a w kolejne dni odbyły się Msze św. kolędowe z błogosławieństwem rodzin. Dziękujemy bardzo serdecznie za przyjęcie kolędy, a uczyniło to 59% rodzin od posiadanych przez parafię kartotek, i wszystkim, którzy uczestniczyli w Mszach św. Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii.

 

22.01. /niedziela/ - o godz. 17.00 odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru młodzieżowego i Scholi Ichtis; po koncercie młodzież zbierała pieniądze na wyjazd do Lizbony na Światowe Dni Młodych.

 

27.01. /piątek/ - o godz. 19.00 w Domu Katolickim odbyło się spotkanie Rady Parafialnej: Duszpasterskiej i Ekonomicznej; spotkanie miało charakter formacyjny, oraz przedstawione zostały najważniejsze sprawy ekonomiczne.

 

29.01. /niedziela/ - o godz. 17.00 odbył się koncert kolęd Stowarzyszenia TRISO z Opola. Stowarzyszenie TRISO koncentruje się na pomocy osobom z Trisomią 21 i obecnie remontuje dom, który ma służyć jako miejsce dziennego pobytu dla podopiecznych, dlatego po koncercie zbierane były ofiary na ten cel.

 4.12. /niedziela/ - tradycyjna zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie; złożyliśmy 3 290 zł.

 

8.12. /czwartek/ - o godz. 16.30 podczas Mszy św. dzieciom komunijnym poświęcone zostały medaliki.

 

10.12. /sobota/ - w kościele seminaryjnym w Opolu święcenia biskupie otrzymał ks. Waldemar Musioł, nowy biskup pomocniczy naszej diecezji.

 

23.12. /piątek/ - Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas” zorganizował w restauracji Hana Cafe Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych.

 

28.12. /środa/ - rozpoczęliśmy tradycyjną kolędę w naszych domach; zaplanowane jest przejście połowy naszej Parafii.

 

31.12. /sobota/ - na wieczornej Mszy św. tradycyjnie dziękowaliśmy Panu Bogu za przeżyty mijający rok; statystyka za 2022 r.: chrzty – 58, śluby – 26, zgony – 193, I Komunia św. – 104, Bierzmowanie – 211, rozdana Komunia św. 94 tys.

 

1.11. /wtorek/ - tradycyjnie o godz.14.00 odbyła się procesja na cmentarzu połączona z modlitwą za zmarłych i różańcem, a następnie przy Krzyżu Nabożeństwo Sowa Bożego z kazaniem; wieczorem o godz. 19.30 na cmentarzu przy Krzyżu odbyło się nabożeństwo medytacyjne przygotowane przez młodzież naszej Parafii. 

 

4.11. /piątek/ - o godz. 16.30 podczas Mszy szklonej dzieciom klas III poświęcony został modlitewnik Droga do nieba. 

 

11.11. /piątek/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji naszej Ojczyzny z okazji 104 Rocznicy Odzyskania Niepodległości; brały w niej udział władze samorządowe, przedstawiciele służb mundurowych, liczne poczty sztandarowe i wielu wiernych;

- w godzinach popołudniowych Wspólnota Żywego Różańca w kościele odmówiła cztery części różańca świętego w intencji naszej Ojczyzny. 

 

12.11./sobota/ - w Domu Katolickim odbyto się dekanalne spotkanie młodzieży przed 37. Światowym Dniem Młodzieży, który odbędzie się w 2023 roku w Lizbonie; dziękujemy ks. Łukaszowi Labusga za zorganizowanie tego spotkania. 

 

27.11. /niedziela/ - I Niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny; od poniedziałku rozpoczęły się Roraty o godz. 6.00 dla dorosłych, a dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. 

1.10. /sobota/ - od tego dnia przez cały październik codziennie odmawiany był różaniec; szkoda, że tak mało uczestniczyło w nim dzieci i młodzieży. 

 

2.10. /niedziela/ - przeżywaliśmy odpust Parafialny ku czci św. Michała Archanioła; jako kaznodzieję i sumistę gościliśmy ks. dr. Macieja Skórę, Penitencjarza Kościoła Katedralnego w Opolu.   

 

9.10. /niedziela/ - w kościołach w Polsce odbyło się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. oraz przystępujących do Komunii św.; w naszej parafii we Mszy św. uczestniczyło: kościół św. Michała Arch. – 1445 osób, u OO. Bonifratrów – 363 osoby i u OO. Franciszkanów – 547 osoby; do Komunii św. w tych trzech kościołach przystąpiło 1 480 osób; na terenie naszej Parafii zameldowanych jest 13 381 osób. 

 

16.10 /niedziela/ - Parafia nasza wraz z dekanatem prudnickim uczestniczyła w ramach Jubileuszu Diecezji Opolskiej w pielgrzymce do Opola do kościoła seminaryjnego, gdyż Katedra jest w remoncie; uczestniczyło nas ok. 50 osób. 

1.09. /czwartek/ - o godz. 8.00 tradycyjnie została odprawiona Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców,

- o godz. 18.00 została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, jej obrońców i kombatantów II wojny światowej w 83. Rocznicę jej wybuchu, oraz o pokój na świecie.

 

2.09. /piątek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 dzieci z klas I rozpoczynające naukę zostały pobłogosławione oraz ich przybory szkolne; było 20 dzieci,

- o godz. 19.00 odbyło się kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

 

4.09. /niedziela/ - na Mszy św. o godz. 11.30 nastąpiło rozpoczęcie Jerycha Różańcowego – całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwała do soboty 10 września; dziękujemy organizatorom i uczestnikom tej modlitwy.

 

6.09. /wtorek/ - o godz. 19.00 odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej z właścicielem Firmy Remontowej i zaplanowane zostały prace remontowe przy murze wokół ogrodu plebanijnego i Domu Katolickiego; powyższe prace zostaną podjęte w 2023 roku.

 

12.09. /poniedziałek/ - na Mszy św. o godz. 18.00 dziękowaliśmy Bogu za 30 lat działalności parafialnej Caritas.

 

15.09. /czwartek/ - w kościele o 18.45 odbyło się spotkanie Rodziców dzieci komunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 4. Omówiony został plan całorocznego przygotowania dzieci do I Komunii św.

 

18.09. /niedziela/ - o godz. 7.00 transmitowania była Msza św. z naszego kościoła w TVP 3.

 

23.09. /piątek/ - na Mszy szkolnej dzieciom pierwszokomunijnym poświęcone zostały różańce.

 

24.09. /sobota/ - o godz. 16.30 odprawione zostało nabożeństwo popielgrzymkowe na Jasną Górę, a następnie w salce młodzieżowej odbyło się spotkanie osób, które w pielgrzymce uczestniczyły.

 

30.09. /piątek/ - o godz. 16.30 odprawiona została dal kl. VI Msza św. rozpoczynająca 3-letnie przygotowanie do Bierzmowania; młodzież otrzymała deklaracje.

 

 

14.08. /niedziela/ – tradycyjnie i w tym roku wyruszyła grupa z Prudnika w ramach strumienia nyskiego na pielgrzymi szlak 46. Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę; grupę poprowadził ks. Łukasz Labusga, a uczestniczyło w niej ok. 70 osób, w tym z naszej parafii 30.

 

24.08. /środa/ - w tym dniu posługę duszpasterską w naszej parafii zakończył po czterech latach duszpasterzowania ks. Tomasz Łuczkowski, którego ks. bp Andrzeja Czaja przeniósł do Parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu i ks. Mateusz Zajdel, który po trzech latach został przeniesiony do Parafii Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie – księżom Tomaszowi i Mateuszowi serdecznie dziękujemy za posługę duszpasterską. Od tego dnia nasza parafia otrzymała dwóch nowych wikarych: ks. mgr. Tomasza Maintoka, który przyszedł do nas z Parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach i ks. mgr. Michała Kaczówkę, który przyszedł do nas z Parafii pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach. Księżom życzymy owocnej pracy duszpasterskiej i wszelkiego Bożego błogosławieństwa.

 

28.08. /niedziela/ - Słowo Boże wygłosił w tym dniu oblat z Bodzanowa o .Włodzimierz, który po Mszach św. rozprowadzał kalendarze misyjne.

2.07. /sobota/ - w parafii zorganizowana została pielgrzymka do Wrocławia. W programie zwiedzania były m.in. Ostrów Tumski, Katedra św. Jana Chrzciciela, Kolegiata św. Krzyża i św. Bartłomieja, Panorama Racławicka.

 

12.07. /środa/ - Parafia nasza brała udział w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, to jest sprzętu RTV i AGD. Przychody z akcji wesprą tereny misyjne oraz Kościoły na Wschodzie.

 

17.07. /niedziela/ - na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 dotarła do nas rowerowa pielgrzymka braci studentów wspólnoty dominikańskiej, która wyruszyła z naszej diecezji do Krakowa z okazji 800-lecia przybycia św. Jacka na ziemie polskie po otrzymaniu habitu z rąk św. Dominika. Po Mszy św. była okazja w kościele spotkać się i posłuchać o charyzmacie jaki ze sobą niosą, a także odbyło się spotkanie z III Zakonem św. Dominika.

 

19.07. / wtorek/ - o godz. 10.00 w naszym kościele odprawiona została uroczysta Msza św. z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji. Po Mszy św. nastąpił przemarsz na Rynek, gdzie odbył się uroczysty apel, a następnie od godz. 13.00 do 17.00 zorganizowany został festyn na stadionie przy ul. Kolejowej 7.

 

24.04. /niedziela/ - po każdej Mszy św. przy Szkole Podstawowej i Domu Katolickim odbyło się błogosławienie samochodów ku czci św. Krzysztofa, którego czcimy 25 lipca; przy tej okazji od nas kierowców przy drzwiach kościoła zbierana była do puszek ofiara na misje – 1 grosz za każdy bezwypadkowo przejechany kilometr; złożyliśmy 3 000 zł.

Czerwiec – tradycyjnie każdego dnia odprawialiśmy nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.


16.06. /czwartek/ - Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa – wyruszyliśmy z naszego kościoła procesją eucharystyczną ulicami naszego miasta; Bóg zapłać za liczny udział wiernych i zaangażowanie wiernych w budowę ołtarzy i przebieg procesji. Przez kolejne dni przeżywaliśmy Oktawę z procesją eucharystyczną wokół kościoła.


24.06. /piątek/ - uroczystą Mszą św. o godz. 7.45 zakończyliśmy rok szkolny; 

- po Mszy św. o godz. 18.00 odprawione zostało nabożeństwo z odnowieniem Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.


28.06. /wtorek/ - w Katedrze Opolskiej o godz. 18.30 odprawiona została uroczysta Msza św. Jubileuszowa z okazji 50 rocznicy ustanowienia diecezji opolskiej.


30.06. /czwartek/ - na Mszy św. o godz. 18.00 dziękowaliśmy razem z ks. Łukaszem za otrzymane łaski z okazji urodzin.

5.05. /piątek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 dzieci komunijne odnowiły przyrzeczenia chrzcielne.


7.05./sobota/ - o godz. 10.00 w kościele seminaryjnym w Opolu nasz parafianin kleryk Paweł Kuchta przyjął święcenia diakonatu; wyrażamy naszą radość i otaczamy nowego diakona modlitwami.


8.05. /niedziela/ - I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3; przystąpiło 44 osoby; dzieci na misje złożyły 1 716 zł.


15.05. /niedziela/ - I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4; przystąpiło 58 osób; dzieci na misje złożyły 964 zł.


19.05. /czwartek/ - ks. bp Rudolf Pierskała udzielił naszej młodzieży z klas VIII i I szkoły średniej sakrament Bierzmowania; przystąpiło do niego 212 osób.


22.05. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, członków Ochotniczych Straży Pożarnych, strażaków emerytowanych oraz ich rodzin z okazji patronalnego wspomnienia św. Floriana.


24.05. /wtorek/ - odbyło się spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej; wyznaczyliśmy prace do realizacji w najbliższym czasie.


28.05. /sobota/ - grupa pielgrzymów z naszej Parafii i okolic wyruszyła autobusem na pielgrzymkę pt. „Kościoły drewniane diecezji opolskiej cz. II”.


29.05. /niedziela/ - o godz. 13.00 odprawiona została Msza św. w Rocznicę I Komunii Świętej uczniów z klas IV.


Przez cały maj codziennie odprawiane były nabożeństwa majowe ku czci NMP.

2.04. /sobota/ – w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II o godz. 21.15 zgromadziliśmy się przy pomniku papieża i odmówiony został różaniec o pokój w Ukrainie.


3.04. /niedziela/ - ogłoszona została zbiórka różańców i medalików na pomoc ukraińskim żołnierzom, w tym medalików i obrazków ze św. Michałem Archaniołem; jest to akcja Ojców Michalitów na prośbę parafian z Ukrainy z obwodu tarnopolskiego.


8.04. /piątek/ - o godz. 18.30 odprawiona została Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta; rozpoczęcie odbyło się w naszym kościele św. Michała Archanioła, a zakończenie w kościele Miłosierdzia Bożego; Drogę Krzyżową przygotował i poprowadził Neokatechumenat, - na zaproszenie Caritas Polska Parafia nasza dołączyła do projektu „Paczka dla Ukrainy”. Mogły do niego zgłaszać się osoby indywidualne, wspólnoty, rodziny, które wypełniały karton produktami zgodnie z zaproponowaną listów artykułów. Zawartość paczki to 12 kg. Parafia nasza przygotowała i wysłała na Ukrainę poprzez Caritas 30 paczek.

Triduum Paschalne – przeżyliśmy je bez żadnych ograniczeń związanych z pandemią, przy licznym udziale wiernych.


23.04. /sobota/ - o godz. 14.00 w Sali Neokatechumenatu odprawione zostało nabożeństwo Słowa Bożego i poświęcone pokarmy na stół wielkanocny dla osób przebywających w naszym mieście i okolicach z Ukrainy; to w związku z przeżywaną w tym terminie Wielkanocą,

- o godz. 15.00 odprawiona została Msza św. z ok. 20. Rocznicy powstania Kręgu Biblijnego.


26.04. /wtorek/ - o godz. 15.30 w Domu Katolickim odbyło się spotkanie synodalne katechetów.


30.04.-3.05. – odbyła się parafialna pielgrzymka po Sanktuariach Polski Centralnej i Północno- Wschodniej. Zorganizowali ją Mariola i Witold Jankowscy, oraz uczestniczył w niej ks. Mateusz Zajdel.

2.03. /Środa Popielcowa/ - rozpoczęliśmy Wielki Post od posypania naszych głów popiołem i Eucharystii.


6.03. /niedziela/ - rozpoczęliśmy nabożeństwa Gorzkich Żali; kazania pasyjne głosi ks. Tomasz Łuczkowski,

- Bóg zapłać za modlitwy i ofiary jako pomoc dla poszkodowanych na Ukrainie; Parafia nasza złożyła do puszek w minioną niedzielę i Środę Popielcową kwotę 20 500 zł; ofiary te zostały przesłane na konto Diecezjalnej Caritas.


9.03. /środa/ - o godz. 18.45 w kościele odbyło się spotkanie rodziców dzieci komunijnych poświęcone Sakramentowi Pokuty rodziców i dzieci.


16.03 /środa/ - odbyło się Synodalne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz chętnych osób.


20–23.03. /niedziela-środa/ - odbyły się rekolekcje parafialne dla dorosłych, młodzieży i dzieci, które prowadził franciszkanin O. David Zmuda, gwardian z Prudnika Lasu.


25.03. /piątek/ - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; w tym dniu obchodzi się Dzień Świętości Życia; na Mszy św. o godz. 18.00 chętne osoby mogły wyrazić wolę podjęcia Duchowej adopcji, która jest szczególną modlitwą w obronie poczętych dzieci,

- o godz. 17.00 odbyło się nabożeństwo, podczas którego odmówiony został Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi z modlitwą o pokój; o godz. 18.00 odprawiona została Eucharystia w intencji pokoju i o nawrócenie Rosji; natomiast od godz. 19.00 odbyła się 24 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w tej samej intencji.

1.02. /wtorek / - Oaza i Schola zorganizowała dla młodzieży szkół średnich i studentów spotkanie na temat: „O czystości i miłości w młodości”. Spotkanie poprowadziła Pani dr Emilia Lichtenberg- Kokoszka, wykładowca Uniwersytetu Opolskiego.


11.02. /piątek/ - wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego; chorzy i starsi wierni zaproszeni zostali o godz. 16.00 na Mszę św. ku czci MB z Lourdes w ich intencji, a następnie na nabożeństwo połączone z sakramentalnym błogosławieństwem lurdzkim.


15.02. /wtorek/ - o godz. 18.45 w auli Domu Katolickiego odbyło się spotkanie synodalne Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz chętnych osób.


20.02. /niedziela/ - przy udziale Wojewody Opolskiego i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku w Domu Katolickim zorganizowany został punkt szczepień przeciwko Covid-19.


27.03. /niedziela/ - przy drzwiach kościoła odbyła się zbiórka pieniężna jako pomoc Ukrainie w czasie trwającej wojny; w niedzielę i Środę Popielcową /2.03./ nasza Parafia złożyła 20 500 zł, które przekazane zostały Diecezjalnej Caritas.

6.01. /czwartek/ - Uroczystość Objawienia Pańskiego – o godz. 17.00 odbyło się nabożeństwo kolędowe - jasełka z udziałem Orszaku Trzech Króli.


11.01. /wtorek/ - wybrana została Parafialna Rada Ekonomiczna; zgodnie z rozporządzeniem diecezjalnym są to kandydaci z wyboru proboszcza i Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W naszej Parafii są to następujące osoby: Bogusław Bartnik, Witold Jankowski, Wiesław Józefczyk, Ryszard Nowak, Marek Radom i Jan Zapała; na Mszy św. o godz. 18.00 nastąpiło zaprzysiężenie Radnych.


16.01. /niedziela/ - o godz. 17.00 odbył się Wieczór Kolęd w wykonaniu dzieci i młodzieży z Prudnickiego Ośrodka Kultury pt. „Znak pokoju – międzypokoleniowe kolędowanie z Prudnickim Ośrodkiem Kultury”.


19.01. /środa/ - zakończyliśmy Kolędowe Msze św., na które została zaproszona cała Parafia. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim, którzy w nich uczestniczyli, a także Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii; przy tej okazji dziękujemy także tym osobom, które systematycznie przysyłają ofiarę na konto parafii.

5.12. /niedziela/ - przy drzwiach kościoła odbyła się zbiórka na potrzeby Kościoła na Wschodzie; złożyliśmy 2 560 zł.


8.12. /środa/ - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP:

- o godz. 12.00 Wspólnota Żywego Różańca poprowadziła modlitwę Godzina Łaski,

- na Mszy o godz. 16.30 dzieciom komunijnym poświęcone zostały medaliki,

- o godz. 17.20 Wspólnota Domowego Kościoła poprowadziła modlitwę Akatyst ku czci Bogurodzicy Maryi.


12.12. /niedziela/ - w kolekcie specjalnej na ogrzewanie budynków parafialnych złożyliśmy 5 040 zł – serdeczne Bóg zapłać.


15.12. /środa/ - dnia 28.11. przeprowadzone zostały Wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej; komisja skrutacyjna wybrana z Radnych minionej Rady Duszpasterskiej dokonała obliczeń; osoby, które zostały wybrane przez wiernych /2/3 osób/ i wyznaczone przez proboszcza /1/3 osób/ są następujące: Ginter Władysława, Jankowska Maria, Kawa Joanna, Marks Waldemar, Michalec Katarzyna, Osiecki Roman, Pawłowski Bogusław, Prochera Michał, Skowroński Piotr, Wilczek Joachim, Zakowicz Anna i Zapała Jan. Nowi Radni na Mszy św. o godz. 18.00 złożyli swoje przyrzeczenia, a następnie odbyło się spotkanie w auli Domu Katolickiego.


19.12. /niedziela/ - z inicjatywy Neokatechumenatu w ramach jałmużny rozpoczęła się zbiórka darów dla osób ubogich i potrzebujących. Po Mszy św.

o godz. 12.30 dary te są rozdawane wszystkim potrzebującym, których zapraszamy w każdą niedzielę do Wielkanocy.

 

24.12. /piątek/ - tradycyjna Pasterka odprawiona została o godz. 24.00.


29.12. /środa/ - tradycyjna kolęda w naszych domach zgodnie z rozporządzeniem ks. bpa Andrzeja Czai ze względu na ograniczenia pandemiczne w tym roku nie odbędzie się. Będzie miała formę z minionego roku, a mianowicie ulicami będziemy zapraszani na wieczorne Msze św. z błogosławieństwem rodzin. Rozpoczęcie w środę 29.12.


31.12. /piątek/ - o godz. 17.00 odprawiona została Msza św. dziękczynna za 2021 Rok; statystka za miniony rok przedstawia się następująco: chrzty – 78, I Komunia św. – 127, Bierzmowanie – nie odbyło się, śluby – 25, zgony – 281.

1.11. /poniedziałek/ - przeżywając Uroczystość Wszystkich Świętych zgromadziliśmy się o 14.00 na cmentarzu gdzie odbyła się procesja różańcowa i nabożeństwo Słowa Bożego; wieczorem o 19.30 młodzież poprowadziła medytację modlitewną przy Krzyżu.


5.11. /piątek/ - dzieciom komunijnym poświęcone zostały modlitewniki „Droga do nieba”.


9.11. /wtorek/ - o godz. 19.00 w auli Domu Katolickiego odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej, która skończyła swoją kadencję; dziękujemy za wszelką współpracę i zaangażowanie na rzecz naszej Parafii.


11.11. /czwartek/ - Święto Narodowe – Rocznica Odzyskania Niepodległości:

- o godz. 9.00 odprawiona została Msza św. w intencji naszej Ojczyzny i Kombatantów Ziemi Prudnickiej z ok. 103. Rocznicy Odzyskania Niepodległości; następnie odbył się przemarsz pod pomnik na Placu Wolności,

- Wspólnota Żywego Różańca o godz. 15.00 odmówiła przed Najświętszym Sakramentem cztery części różańca w intencji dziękczynnej za 103 lata Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę.


14.11. /niedziela/ - rozpoczęły się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej przez zgłaszanie kandydatów; wolę kandydowania wyraziło 15 osób.


21.11. /niedziela/ - po raz drugi przy naszej Parafii utworzony został punkt szczepień przeciwko Covid-19.


28.11. /niedziela/ - w całej diecezji, a więc i w naszej Parafii odbyły się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.


29.11. /poniedziałek/ - rozpoczęły się Roraty; o godz. 6.00 dla dorosłych, a o godz. 18.00 dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

1.10. /piątek/ - przez cały październik codziennie odmawialiśmy różaniec z rozważaniami o bł. Stefanie Wyszyńskim,

- na Mszy św. o godz. 16.30 uczniowie kl. VI rozpoczęli trzyletnie przygotowanie do Bierzmowania; uczniom zostały wręczone deklaracje.


6.10. /środa/ - odbyła się Konferencja popularnonaukowa pn. „Duchowa droga bł. Stefana Wyszyńskiego”:

  • o godz. 9.00 – Msza św. w Prudniku-Lesie,
  • o godz. 12.00 prelekcje w Prudnickim Ośrodku Kultury,
  • o godz. 20.00 w Prudniku-Lesie Koncert „Polskę w sercu noszę” w wykonaniu Jerzego Zelnika z towarzyszeniem Baltic Neopolis Ensemble.

8.10 /piątek/ - młodzież kl. VII, VIII i I szkoły średniej rozpoczęli liturgicznie przygotowanie do Bierzmowania.


10.10. /niedziela/ - obchodziliśmy Niedzielę Papieską; przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na „Fundację Nowego Tysiąclecia” wspierającą w postaci stypendiów dzieci i młodzież z ubogich rodzin; złożyliśmy 3 720 zł.


31.10. /niedziela/ - przeżywając Rocznicę poświęcenia naszego kościoła, w sposób szczególny

dziękujemy Bogu za wszelkie błogosławieństwo, którym nas obdarza, za możliwość wspólnych

spotkań liturgicznych w naszej świątyni, za łaski podczas prac przy kościele i budynkach

należących do parafii, oraz Wam wierni za ofiary składane na ich utrzymanie i funkcjonowanie.

1.09. /środa/ - o godz. 7.45 Mszą św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny,

- o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny w 82. Rocznicę wybuchu II wojny światowej o pokój na świecie.


3.09. /piątek/ - na Mszy św. szkolnej o godz. 16.30 pobłogosławione zostały dzieci i przybory szkolne z klas I Szkoły Podstawowej rozpoczynającej naukę.


5.09. /niedziela/ - w ramach Narodowego Programu Szczepień Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przy udziale Wojewody Opolskiego i we współpracy z miejscową Strażą Pożarną zorganizowali punkt szczepień przeciwko Covid-19; punkt szczepień mieścił się w Domu Katolickim.


12.09. /niedziela/ - w Warszawie w Świątyni Opatrzności Bożej odbyła się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej; z naszej Parafii z beatyfikacji uczestniczyło w Warszawie 40 osób.


15.09. /środa/ - w kościele odbyło się pierwsze spotkanie rodziców dzieci komunijnych; omówiony został program całorocznego przygotowania dzieci i naszych rodzin.


19.09. /niedziela/ - przeżywaliśmy odpust ku czci naszego patrona św. Michała Arch.; Słowo Boże głosił i przewodniczył Sumie odpustowej ks. dr Robert Sadlak, wykładowca Wydziału Teologicznego w Opolu i wychowawca w seminarium.


24.09. /piątek/ - dzieciom pierwszokomunijnym poświęcone zostały różańce.

11.07. /niedziela/ - gościliśmy oblata z Bodzanowa O. Krzysztofa, który głosił nam Słowo Boże, a po Mszach św. rozprowadzał kalendarz misyjny.


18.07. /niedziela/ - odbyła się zbiórka pieniężna na rzecz poszkodowanych w powodzi w Europie; złożyliśmy 1 650 zł.


25.07. /niedziela/ - nasz parafianin ks. Jakub Joszko odprawił w naszym kościele Mszę św. Prymicyjną. Święcenia kapłańskie przyjął 26 czerwca w Londynie we Wspólnocie Neokatechumenalnej. Księdza neoprezbitera polecamy nasze wspólnej modlitwie, - po każdej Mszy św. pobłogosławione zostały nasze samochody ku czci św. Krzysztofa; złożyliśmy ofiarę na rzecz misji w kwocie 2 440 zł.


8.08. /niedziela/ - ks. neoprezbiter Jakub Joszko wygłosił do nas Słowo Boże i po każdej Mszy św. udzielał wiernym błogosławieństwa prymicyjnego.


14.08. /sobota/ - Parafia nasza zorganizowała Pielgrzymkę na Górę św. Anny i Kamienia Śląskiego.


15.08. /niedziela/ - nasza Parafia wyruszyła na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy; szliśmy trzy pierwsze dni – na Górę św. Anny oraz autobusem w sobotę pojechaliśmy do Częstochowy; w pielgrzymce brało udział od 50 do 60 osób z całego dekanatu i dekanatu Biała.


18.08. /środa/ - Parafia nasza włączyła się kolejny raz w akcję Pro-Missio „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – zostań Patronem Polskch Misji”.


28.08. /sobota/ - Parafia nasza zorganizowała Pielgrzymkę do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, - Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Katarzyna Czochara, Gmina Prudnik, Powiat Prudnicki i Stowarzyszenie Miłośników wsi Moszczanka zorganizowali w Prudniku Lesie uroczystość na rozpoczęcie obchodów beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. W programie uroczystości: Msza święta, występy zespołów oraz  premierowy koncert oratoryjny pt. "Najważniejsza jest miłość"w wykonaniu Piotra Rubika wraz z orkiestrą symfoniczną, chórem, wokalistami i lektorem.

1.06. /wtorek/ - rozpoczęliśmy odprawianie przez cały czerwiec nabożeństw do NSPJ.


3.06. /czwartek/ - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – tradycyjnie przeszliśmy z procesją eucharystyczną ulicami naszego miasta do czterech ołtarzy, a przez całą Oktawę precesje odbywały się wokół naszego kościoła.


6.06. /niedziela/ - o godz. 13.00 odprawiona została Msza św. Rocznicy I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.


13.06. /niedziela/ – w dwóch grupach odbyła się I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3; przystąpiło 69 dzieci.


20.06. /niedziela/ - w dwóch grupach odbyła się I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4; przystąpiło 56 dzieci.

 

25.06. /piątek/ - o godz. 7.45 odprawiona została Msza św. dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli na zakończenie roku szkolnego.


26.06. /sobota/ - nasz parafianin ze Wspólnoty Neokatechumenalnej diakon Jakub Joszko przyjął w Londynie święcenia kapłańskie. Wyrażamy naszą radość i pamięć modlitewną. Msza św. Prymicyjna zostanie odprawiona w naszym kościele w późniejszym terminie w lipcu.

1.05. /sobota/ – podczas Mszy św. o godz. 8.00 poświęcona została nowa chorągiew św. Józefa sfinansowana ze składek Żywego Różańca; jej koszt to 8 tys. zł.


3.05. /poniedziałek/ - o godz. 11.30 odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji Ojczyny z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


4.05. /wtorek/ - od tego dnia w związku z pandemią w naszym kościele przebywać może 77 osób i 20 na galerii.


10-13.05. /poniedziałek-środa/ - przeżywaliśmy Dni Krzyżowe z procesjami do krzyży wokół naszego kościoła.


23.05. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, członków Ochotniczych Straży Pożarnych, Strażaków emerytowanych oraz ich rodzin z okazji patronalnego wspomnienia św. Floriana.


24.05. /poniedziałek/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. urodzinowa ks. Mateusza Zajdla.


30.05. /niedziela/ - o godz. 13.00 odprawiona została Msza św. z okazji Rocznicy I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Przez cały maj odprawiane były nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej.

1.04. – Wielki Czwartek – w związku z pandemią koronawirusa Msza św. Wieczerzy Pańskiej odprawiona została o godz. 16.00 i 18.00,

- Parafialny Zespół Charytatywny Caritas rozdał potrzebującym osobom 100 paczek żywnościowych na Święta.


2.04. – Wielki Piątek – o godz. 14.30 odprawiona została Droga Krzyżowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia i udzielona Komunia św.; natomiast o godz. 18.00 odprawiona została Liturgia Męki Pańskiej.


3.04. – Wielka Sobota – poświecenie pokarmów odbywało się na placu kościelnym; Liturgia Wigilii Paschalnej odprawiana została o godz. 16.30 /bez liturgii światła/ oraz o godz. 19.00.


4.04. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – o godz. 6.00 odprawione zostało nabożeństwo eucharystyczne, które rozpoczęło się przy Grobie Pańskim, a następnie Msza św. Rezurekcyjna; w tym roku nie było procesji rezurekcyjnej.


7-8.04. - środa-czwartek - odbyły się spotkania formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych; zarazem ustalony został nowy termin Komunii św. na czerwiec /SP 3 – 13.06, SP 4 – 20.06./.


13.04. - wtorek - do naszego kościoła została ofiarowana przez anonimowego ofiarodawcę bezdotykowa kropielnica do wody święconej.

Bierzmowanie klas VIII, które miało się odbyć w naszej Parafii 29.04. decyzją ks. Bpa Ordynariusza zostało przeniesione, podobnie jak w całej diecezji, na rok 2022.

1-31.03. - w ramach trwającego już Roku św. Józefa przez cały marzec po każdej Mszy św. odmawialiśmy modlitwę do św. Józefa.


17.03. /środa/ - odprawione zostało nabożeństwo do św. Józefa wraz z Eucharystią przez jego wstawiennictwo.


25.03. /czwartek/ - w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodząc zarazem Dzień Świętości Życia, 50 osób podjęło się Duchowej adopcji dziecka poczętego.


27.03. /sobota/ - od tego dnia zaostrzone zostały rządowe przepisy dotyczące walki z pandemią; w związku z tym w kościołach na liturgii może być nie więcej niż jedna osoba na 20 m2; w naszym kościele to 58 osób i 15 na galerii.

2.02. /wtorek/ - Święto Ofiarowania Pańskiego – na Mszy św. o godz. 16.30 dzieciom komunijnym ze Szkoły Podstawowej nr 4 poświęcone zostały medaliki.


5.02. /piątek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 dzieciom komunijnym ze Szkoły Podstawowej nr 3 poświęcone zostały medaliki.


11.02. /czwartek/ - wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego; o godz. 16.00 odprawiona została Msza św. w intencji chorych i starszych wraz z błogosławieństwem lurdzkim.


14-16.02. /niedziela-wtorek/ - przeżywaliśmy Dni Eucharystyczne przed Wielkim Postem.


22.02. /poniedziałek/ - rozpoczęliśmy nową serię nauk przedmałżeńskich.

6.01. /środa/ - ze względu na pandemię koronawirusa tradycyjny Orszak Trzech Króli odbył się o godz. 17.00 w naszym kościele, a przygotował go i poprowadził Domowy Kościół.


11-15.01. /poniedziałek-piątek/ - podczas trwających ferii zimowych ks. Łukasz Labusga wraz z Oazą i Scholą Ichtis zorganizował i przeprowadził rekolekcje dla młodzieży, które odbywały się w naszym kościele, a także na parafialnym Facebooku o godz. 19.00.

 

24.01. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji; złożyliśmy 3 355 zł.


26.01. /wtorek/ - zakończymy tegoroczną kolędę w naszej parafii. Dziękujemy wszystkim, którzy w niej uczestniczyli, a także Bóg zapłać za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii; przy tej okazji dziękujemy także tym osobom, które systematycznie przysyłają ofiarę na konto parafii.

Adwent – to czas Rorat, które w tym roku w ograniczony sposób, ale na systematycznie odprawianych Roratach przeżywaliśmy o godz. 6.00 z dorosłymi, a o godz. 18.00 z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Nadal obowiązuje limit osób w kościele – 1 osoba na 15 m2. Przez cały grudzień odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.20 z suplikacjami o ustanie pandemii.

Caritas i młodzież rozprowadzały świece wigilijne, wspierając dobroczynne inicjatywy Caritas Diecezjalnej.

13.12. /niedziela/ - z inicjatywy Neokatechumenatu od tej niedzieli, wierni zostali zachęceni, aby w ramach jałmużny przynosić na sobotnie Msze św. wieczorne i przed Mszami św. dopołudniowymi w niedziele dary dla osób ubogich i potrzebujących. Z powodów epidemiologicznych produkty spożywcze muszą być  w opakowaniach ze sklepu,  mogą być też artykuły higieniczne i sanitarne. Po Mszy św. o godz. 12.30 dary te były rozdawane wszystkim potrzebującym w holu Domu Katolickiego. Zamysłem Neokatechumenatu jest, aby ta inicjatywa trwała do Wielkanocy.

24.12. /czwartek/ - Wigilia Bożego Narodzenia – ze względu na ograniczoną ilość osób w kościele odprawione zostały trzy Pasterki: o godz. 15.30 dla dzieci, o godz. 22.00 i 24.00.

28.12. /poniedziałek/ - w tym roku nie odbędzie się tradycyjna kolęda w naszych domach. Natomiast w poszczególne dni tygodnia zapraszamy po jednym przedstawicielu z naszych rodzin na Kolędową Mszę św. o godz. 18.00 z błogosławieństwem rodzin. Prosimy przynieść ze sobą w naczyniu wodę, która będzie poświęcona i zabierzemy ją do domu. Podczas Eucharystii będzie można złożyć tradycyjną ofiarę kolędową na potrzeby naszej parafii; można to także uczynić za pomocą konta naszej parafii.

31.12. /czwartek/ - o godz. 17.00 odprawiona została Msza św. dziękczynna na zakończenie 2020 roku; statystyka za miniony rok: chrzty – 70, I Komunia Święta – 91, Bierzmowanie 96, śluby – 28, zgony – 264.

1.11. /niedziela/ – w związku z obostrzeniami związanymi z pandemią, w całej Polsce zostały zamknięte cmentarze; nie odbyły się więc tradycyjne nabożeństwa.

 

1-8.11. – w kościele odprawialiśmy nabożeństwa różańcowe połączone z wypominkami.

 

3.11. /wtorek/ - do kościoła powróciła od konserwatora zabytków odnowiona chrzcielnica.

 

7.11. /sobota/ - od tego dnia obowiązują nowe obostrzenia związane z pandemią, między innymi w kościołach podczas obrzędu kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 15 m2.

 

11.11. /środa/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji naszej Ojczyzny z ok. 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości, a o godz. 15.30 Wspólnota Żywego Różańca odmówiła cztery części różańca dziękując za 102 lata Odzyskania Niepodległości.

 

13.11. /piątek/ - o godz. 17.00 podczas Nabożeństwa Fatimskiego ks. Łukasz Labusga otrzymał Margaretkę.

 

30.11. /poniedziałek/ - rozpoczęliśmy odprawianie codziennych Rorat – o godz. 6.00 dla dorosłych, a o godz. 18.00 dla dzieci i młodzieży.

1.10. /czwartek/ – przez cały październik odprawialiśmy codziennie nabożeństwa różańcowe.


2.10. /piątek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 klasy VI rozpoczęły trzyletni cykl przygotowań do Bierzmowania, natomiast o godz. 19.00 młodzież klas VII i VIII rozpoczęła dalsze przygotowanie do Bierzmowania.


9.10. /piątek/ - o godz. 19.00 w naszym kościele odbył się XXVIII Śląski Festiwal Ziemi Prudnickiej im Ludwiga van Beethovena; wystąpił Władysław Szymański – organy i Wiktor Jankowski – baryton.


11.10. /niedziela/ - obchodziliśmy Niedzielę Papieską; przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na „Fundację Nowego Tysiąclecia” wspierającą w postaci stypendiów dzieci i młodzież z ubogich rodzin, na którą złożyliśmy 2 500 zł,

- młodzież ze Scholi Ichtis i z Oazy rozprowadzała papieskie kremówki.


12.10. /poniedziałek/ - w naszej parafii w ramach Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia w Opolu rozpoczął działalność Punkt Pomocy udzielający informacji związanych ze wsparciem osób pokrzywdzonych przestępstwem; Punkt działa w Domu Katolickim w Poradni Rodzinnej we wtorki i środy w godzinach od 10.00 do 12.00.


17.10. /sobota/ - od tego dnia nasz Powiat Prudnicki znalazł się w strefie czerwonej; w związku z tym nastąpiły kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, między innymi w naszym kościele mogą na liturgii uczestniczyć 165 osoby i 40 na galeriach.

1.09. /wtorek/ - o godz. 7.45 odprawiona została Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców,

- o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny, jej obrońców i kombatantów II wojny światowej w 81. Rocznicę jej wybuchu, oraz o pokój na świecie.


2.09. /środa/ - odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych z klas IV i omówiony został sposób przeprowadzenia Komunii św. w okresie pandemii koronawirusa.


4.09. /piątek/ - podczas Mszy św. szkolnej o godz. 16.30 pobłogosławione zostały dzieci klas pierwszych i przybory szkolne w związku z rozpoczęciem procesu edukacyjnego.


11.09. /piątek/ - podczas Mszy św. o godz. 16.30 dzieci z klas IV uroczyście odnowiły przyrzeczenia chrzcielne przed I Komunią św.


13.09. /niedziela/ - nasz nowy wikary neoprezbiter ks. Łukasz Labusga głosił Słowo Boże i udzielał błogosławieństwa prymicyjnego,

- do I Komunii św. przystąpiło 50 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3.


14.09. /poniedziałek/ - święto Podwyższenia Krzyża Świętego:

- zebrana została kolekta na kościoły i Boży Grób w Ziemi Świętej, jako ofiara z Wielkiego Piątku; złożyliśmy 710 zł,

- o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w intencji pracowników, wolontariuszy i dzieci z okazji 28. Rocznicy działalności Świetlicy i Parafialnego Zespołu Charytatywnego Caritas.


18.09. /piątek/ - święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży - wieczorem odbyło się Czuwanie modlitewne dla młodzieży, a szczególnie osób przygotowujących się do Bierzmowania.


20.09. /niedziela/ - o godz. 7.00 odbyła się transmisja Mszy św. z naszego kościoła przez Telewizję Opole,

- do I Komunii św. przystąpiło 40 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4.


23.09. /środa/ - o godz. 18.00 ks. bp Rudolf Pierskała udzielił młodzieży naszej parafii sakrament Bierzmowania, do którego przystąpiło 147 osób.


25.09. /piątek/ - o godz. 16.30 podczas Mszy św. szkolnej dzieciom komunijnym z klas III poświęcony został różaniec, na którym będą starać się modlić podczas nabożeństw październikowych.


27.09. /niedziela/ - przeżyliśmy odpust parafialny ku czci św. Michała Archanioła; słowo Boże głosił i przewodniczył sumie odpustowej gwardian z Prudnika Lasu o. Dawid Zmuda,

- o godz. 10.00 Telewizja Opole w ramach programu Oblicza Wiary wyemitowała program o świętych archaniołach Michale, Gabrielu i Rafale, zrealizowany w naszej parafii.

 

3.04. /piątek/ - tradycyjnie miała odbyć się Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta; w tym roku z Parafii św. Michała Arch. do Parafii Miłosierdzia Bożego; ze względu na pandemię koronawirusa nie odbyła się,

- od tego dnia zaczęło obowiązywać rozporządzenie Rządu i ks. Bpa Andrzeja Czai, że w kościołach podczas liturgii może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób,

- z uwagi na ograniczenia możliwości sprawowania Sakramentu Pokuty, podstawową formą pojednania z Bogiem i Kościołem jest w tym czasie akt żalu doskonałego.

Triduum Paschalne /9-11.04./ - zgodnie z rozporządzeniem ks. bpa Andrzeja Czai czynności liturgiczne sprawowane były bez udziału ludzi, a uczestniczyło w niej tylko pięć osób Liturgicznej Służby Ołtarza.

12.04. /niedziela/ - Wielkanoc – rano o godz. 7.00 rozpoczęła się liturgia rezurekcyjna, bez procesji. Podczas Mszy w ciągu dnia mogło uczestniczyć tylko 5 osób. Wielkanoc przeżywaliśmy uczestnicząc w Mszach świętych transmitowanych przez media.

18.04. /sobota/ - rozpoczęliśmy transmisje Mszy św. z naszego kościoła na Facebook’u.

20.04. /poniedziałek/ - zmniejszył się rygor ilości osób w kościele podczas liturgii; w naszym kościele od tego dnia w liturgii może uczestniczyć 77 osób /jedna osoba na 15 m2 powierzchni użytkowej/.

 

25.04. /sobota/ - w uroczystość św. Marka po Mszy św. o godz. 8.00 odśpiewana została litania do Wszystkich Świętych i odmówione modlitwy o dobre urodzaje, błogosławieństwo w pracy i ustanie pandemii koronawirusa; nie było procesji do krzyży przy kościele. Przez cały miesiąc codziennie w godz. od 15.00 do 17.00 odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością przystąpienia do Komunii św., a wieczorem o godz. 20.30 kapłani naszej parafii odmawiali w kościele różaniec w łączności z parafianami modlącymi się w domach. Wielkie podziękowanie kierujemy do wiernych, którzy w tym czasie złożyli swoje ofiary na potrzeby naszej parafii, czy to w kościele, czy przez wpłaty internetowe. Bóg zapłać.

 

1.03. /niedziela/ - w parafii gościliśmy ks. Bogusława Króla, proboszcza z Parafii Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu, byłego naszego wikarego, który głosił przez całą niedzielę kazania i po Mszach św. zbierał ofiary na potrzeby swojej parafii. Złożyliśmy kwotę 8 500 zł.

2.03. /poniedziałek/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. urodzinowa ks. Tomasza Łuczkowskiego.

3.03. /wtorek/ - o godz. 18.45 w auli Domu Katolickiego odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych, które poświęcone było Sakramentowi Pokuty i Pojednania oraz przygotowaniom do Pierwszej Komunii św.

13.03. /piątek/ - o godz. 17.10 w kościele odbyło się przyrzeczenie Margaretki dla ks. Mateusza Zajdel.

14.03. /sobota/ - zakończyliśmy prace związane z renowacją i montażem odnowionego obramowania obrazu w głównym ołtarzu; prace wykonywała Pracownia Konserwatorska Renovart Katarzyna Wantuch-Jarkiewicz z Wrocławia.

15.03. /niedziela/ - w związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa wprowadzone zostały szczególne obostrzenia życia duszpasterskiego: przez najbliższe dwa tygodnie nie będzie spotkań i celebracji przed Bierzmowaniem oraz Drogi Krzyżowej dla dzieci. Podobnie rezygnujemy z

rekolekcji parafialnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które miały rozpocząć się w najbliższą niedzielę. W związku z wprowadzeniem przez Rząd zakazu zgromadzeń w obiektach zamkniętych powyżej 50 osób, prosimy, aby na Msze św. niedzielne przychodziły tylko osoby związane z intencją mszalną. Pozostali pozostańmy w domu i skorzystajmy z transmisji Mszy św. w telewizji lub radiu.

23.03. /poniedziałek/ - od tego dnia codziennie kapłani naszej parafii gromadzą się o godz. 20.30 w kościele na modlitwie różańcowej o ustanie epidemii koronawirusa, a wierni w swoich domach łącząc się modlitewnie.

25.03. /środa/ - od tego dnia Rząd wprowadził zasadę, że w Mszy św. może uczestniczyć nie więcej niż 5 osób, nie licząc kapłana i obsługi liturgicznej.

30.03. /poniedziałek/ - od tego dnia w godz. od 15.00 do 17.00 trwa adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym. Ograniczeniem jest 5 osób w kościele.

11.02. /wtorek/ – obchodziliśmy wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego; o godz. 16.00 odprawiona została Msza św. w intencji chorych i starszych połączona z nabożeństwem lurdzkim.


23-25.02. /niedziela–wtorek/ - przeżywaliśmy Dni Eucharystyczne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.


28.02. /piątek/ - Droga Krzyżowa o godz. 17.30 odprawiona została w intencji na przebłaganie zagrzechy kapłanów i osób konsekrowanych.

 

1.01. /środa/ - całodzienną liturgią Eucharystyczną ku czci Świętej Bożej Rodzicielki rozpoczęliśmy Nowy 2020 Rok.


6.01. /poniedziałek/ - tradycyjnie już po raz piąty wyruszyliśmy po sumie o godz. 12.30 z Orszakiem Trzech Króli, który przygotował i poprowadził Kościół Domowy; cieszymy się z tak dużej frekwencji wiernych. Orszak zakończył się w kościele OO. Bonifratrów.


16.01. /czwartek/- Parafia nasza zorganizowała zbiorowe wyjście do Kina Diana na film pt. „Z miłości do Joey”.


19.01. /niedziela/ - w naszym kościele o godz. 17.00 odbył się „Świąteczny Koncert Kolęd” w wykonaniu Chóru „Brosic Chorus” z Brożca.


23.01. /czwartek/ - zakończyliśmy kolędę odwiedzając całą naszą parafię; dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary, które przeznaczymy na renowację obrazu w głównym ołtarzu; kolędę przyjęło 66 % rodzin w stosunku do kartotek, które posiadamy.


26.01. /niedziela/ - w naszym kościele odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu Chóru naszej Parafii pod kierunkiem pana Janusza Żymły.

 

2.12. /poniedziałek/ - rozpoczęliśmy odprawianie Rorat: o godz. 6.00 dla dorosłych, o godz. 18.00 dla dzieci, młodzieży i dorosłych.


7.12. /sobota/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem ks. bpa Rudolfa Pierskały w intencji Neokatechumenatu z okazji 30. Rocznicy powstania.


8.12. /niedziela/- na Mszy św. o godz. 10.00 dzieciom komunijnym poświęcone zostały medaliki; to kolejny etap formacji komunijnej,

- na Mszy św. o godz. 16.00 odbyło się uroczyste przyjęcie nowych Marianek i odnowienie przyrzeczeń,

- posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii św. podjął po odpowiednim przygotowaniu pan Waldemar Marks; wyrażamy naszą radość i wdzięczność, oraz życzymy Bożego błogosławieństwa.


13.12. /piątek/ - w Prudniku-Lesie odbyło się o godz. 19.00 Czuwanie przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego.


15.12. /niedziela/ - parafia nasza gościła małżeństwo neokatechumenalne, które posłane zostało celem ewangelizacji do Albanii; małżeństwo złożyło krótkie świadectwo i zbierało ofiary na potrzeby swojej wspólnoty.


17.12. /wtorek/ - o godz. 19.00 odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej; po modlitwie i podzieleniu się opłatkiem podsumowany został kończący się rok.


24.12. /wtorek/ - o godz. 24.00 odprawiona została pasterka, którą transmitowało Radio Opole.


27.12. /piątek/ - rozpoczęliśmy kolędę od osiedla przy ulicy Kolejowej.


31.12. /wtorek/ - o godz. 17.00 odprawiona została Msza św. na zakończenie Roku 2019; statystyka za 2019 rok jest następująca: chrzty – 101, I Komunia św. – 58, Bierzmowanie – 99, śluby – 45, zgony – 200, rozdana Komunia święta – 137 tys.

Kalendarium wydarzeń Parafialnych

Listopad 2019


1.11. /piątek/ 

- jak co roku przeżywaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych i modlitwą otaczaliśmy naszych zmarłych; o godz. 14.00 na cmentarzu odbyła się procesja różańcowa między grobami, a następnie przy krzyżu cmentarnym nabożeństwo Słowa Bożego, które prowadziła parafia św. Michała Arch.; kazanie wygłosił ks. Szymon Cała. Wieczorem o godz. 19.30 młodzież naszej parafii poprowadziła na cmentarzu przy krzyżu specjalne modlitewne nabożeństwo.

 

11.11. /poniedziałek/

- o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny i Kombatantów Ziemi Prudnickiej z ok. 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości; uczestniczyły w niej władze Gminy i Powiatu, samorządowcy, służby mundurowe, poczty sztandarowe, Orkiestra Prudnickiego Ośrodka Kultury i bardzo wielu wiernych. Po Mszy sw. odbyły się uroczystości przy pomniku na Placu Wolności.

 

13.11. /środa/

- podczas nabożeństwa fatimskiego ks. Tomasz Łuczkowski otrzymał Margaretkę.

 

15.11. /piątek/

- podczas Mszy św. szkolnej dzieciom komunijnym poświęcony został modlitewnik Droga do nieba.

 

23.11. /sobota/

- na Mszy św. o godz. 18.00 odbyła się uroczystość odnowienia przyrzeczeń ministranckich.

 

28.11. /czwartek/

- parafia nasza zorganizowała wyjście do kina na film „Nieplanowane”.

Październik 2019

 

1.10. /wtorek/

- o godz. 11.00 w kinie Diana w ramach projektu Soli Deo odbyła się Konferencja naukowa poświęcona kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

 

5.10. /sobota/

- parafia nasza zorganizowała jednodniową pielgrzymkę do Opola; w programie była katedra opolska, kościół św. Sebastiana, św. Aleksego, OO. Franciszkanów i MB Bolesnej, następnie Muzeum Polskiej Piosenki i miasto Prószków.

 

12.10. /sobota/

- w związku z przypadającą w październiku 65. Rocznicą przywiezienia do Prudnika ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, autorzy projektu „Soli Deo – Kardynał Stefan Wyszyński” zorganizowali w Prudniku-Lesie uroczystości związane z tym wydarzeniem:

         - o godz. 11.00 odbył się Bieg Prymasowski,

         - o godz. 16.00 odprawiona została Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Jana Kopca z diecezji Gliwickiej o beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego,

         - o godz. 18.00 – odbyła się Prapremiera Koncertu-Oratorium dedykowanego Prymasowi w wykonaniu Piotra Rubika z orkiestrą i chórem,

         - o godz. 20.00 wyświetlony został film na budynku klasztoru franciszkańskiego poświęcony ks. Prymasowi kard. Stefanowi Wyszyńskiemu.

 

13.10. /niedziela/

- obchodziliśmy Niedzielę Papieską; przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na „Fundację Nowego Tysiąclecia” – złożyliśmy 3 450 zł.

 

15.10. /wtorek/

- o godz. 19.00 w naszym kościele odbył się w ramach Śląskiego Festiwalu Ziemi Prudnickiej im. Ludwiga van Beethovena Koncert organowy w wykonaniu profesora Juliana Gembalskiego.

 

27.10. /niedziela/

- w naszej parafii gościliśmy O. Jerzego, oblata z Bodzanowa, który głosił przez całą niedzielę Słowo Boże i rozprowadzał kalendarze misyjne.

 

31.10. /czwartek/

- o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. za zmarłego dnia 26.10.2019 r. dominikanina O. Stanisława Gołąb, który był ostatnim dominikańskim proboszczem w Prudniku, a mianowicie do 1.08.1999 r.

Wrzesień 2019

2.09. /poniedziałek/

- Mszą sw. o godz. 7.45 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i katechetyczny,

- o godz. 15.00 na plebanii odbyło się spotkanie katechetów wprowadzające w nowy rok katechetyczny.

 

6.09. / piątek/

- na Mszy św. szkolnej o godz. 16.30 dzieci pierwszych klas szkoły podstawowej zostały pobłogosławione oraz ich przybory szkolne,

- Parafia nasza zorganizowała w dniach 6-8 września br. pielgrzymkę do Saksonii. W programie były m.in. Miśnia, Drezno, Saksońska i Czeska Szwajcaria.

 

8.09 /niedziela/

- poranna Msza św. w naszym kościele o godz. 7.00 była transmitowana przez Telewizję Opole.

 

12.09. /czwartek/

- wieczorna Msza św. o godz. 18.00 odprawiana była w intencji Świetlicy i Zespołu Caritas z okazji 28. Rocznicy działalności.

 

14.09. /sobota/

- z inicjatywy wspólnot naszej Parafii w łączności z organizatorami akcji modlitewnej „POLSKA POD KRZYŻEM” odbyło się spotkanie modlitewne w Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie wg następującego planu:

- o godz. 16.00 przy Krzyżu na Koziej Górze modlitwa różańcowa i poświęcenie przyniesionych krzyży,

- o godz. 17.00 Droga Krzyżowa wokół Groty Lurdzkiej oraz możliwość przystąpienia do Sakramentu pokuty,

- o godz. 18.00 Uroczysta Msza św. w Grocie Lurdzkiej,

- o godz. 19.45 Konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu,

- o godz. 21.00 Apel Jasnogórski w Sanktuarium i końcowe błogosławieństwo.

W czuwaniu modlitewnym uczestniczyło około 300 osób.

 

17.09. /wtorek/

- o godz. 18.45 w naszym kościele odbyło się spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Podane zostały najważniejsze elementy przygotowania dzieci do przyjęcia tego sakramentu.

 

20.09. /piatek/

- 15 wiernych naszej Parafii uczestniczyło w 10-dniowej pielgrzymce do Ziemi Świętej.

 

22.09. /niedziela/

- przeżyliśmy Odpust parafialny ku czci św. Michała Arch.; kazanie w tym dniu głosił wraz z przewodniczeniem Sumie odpustowej ks. dr hab. Paweł Landwójtowicz, Dyrektor Diecezjalnej Poradni Rodzinnej.

 

23.09. /poniedziałek/

- o godz. 15.30 na plebanii odbyło się kolejne spotkanie katechetów; tym razem poświęcone było przygotowaniu dzieci i młodzieży do sakramentu Bierzmowania.

 

27.09. /piątek/

- na Mszy św. o godz. 16.30 uczniowie klas szóstych rozpoczęli trzyletnie przygotowanie do Bierzmowania; uczniowie otrzymali odpowiednie deklaracje.

 

28.09. /sobota/

- o godz. 19.15 rozpoczęło się spotkanie tegorocznych uczestników Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

 

Fanpage parafii na Facebook'u

Pielgrzymki parafialne

Święta

Środa, XVI Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Kingi, dziewicy

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764