• ółążść‡

 

 styczeń 2014

5.01. /niedziela/ - odbyło się Nabożeństwo kolędowe w wykonaniu Zespołu młodzieżowego Ichtis.

11.01. /sobota/ - w kościele seminaryjnym w Opolu odbyły się święcenia biskupie ks. prałata dr hab. Rudolfa Pierskały.

12.01. /niedziela/ - na sumie o godz. 11.30 grała kolędy Orkiestra Dęta Prudnickiego Ośrodka Kultury.

19.01. /niedziela/ - na sumie o godz. 11.30 kolędy śpiewał Chór Jutrzenka,

- o godz. 17.00 w naszym kościele odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej z Racławic Śląskich.

25.01. /sobota/ - zakończyliśmy kolędę odwiedzając całą naszą Parafię; zaproszeni zostaliśmy do 68,6 % rodzin, od których posiadamy kartoteki / jest to o 1,5 % mniej niż rok temu/; dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary, które przeznaczamy na planowane remonty parafialne.

26.01. /niedziela/ - o godz. 17.00 odbyło się kolędowanie przy Żłobku z udziałem Chóru naszej Parafii.

30.01. /czwartek/ - po wieczornej Mszy św. w kościele wystawione zostały Jasełka przez Uniwersytet III Wieku.

 

luty 2014

2.02. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe; złożyliśmy 1.585 zł.

11.02. /wtorek/ - obchodziliśmy wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego; o godz. 16.00 odprawiona została Msza św. ku czci MB z Lourdes w intencji ludzi chorych, a następnie  nabożeństwo połączone z sakramentalnym błogosławieństwem lurdzkim.

13.02. /czwartek/ - podczas Nabożeństwa Fatimskiego odbyło się wręczenie Margaretki ks. Radosławowi Łacek.

 

marzec 2014

8.03. /sobota/ - na Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęły się w naszej parafii Misje święte, które trwały przez tydzień do 16 marca. Rekolekcje prowadzili franciszkanie O. prowincjał Alan Brzyski oraz O. Cherubin Żyłka. Misjami świętymi objęte zostały wszystkie grupy wiekowe naszej parafii. Bóg zapłać parafianom za tak liczny i piękny udział w misjach.

19.03. /środa/ - obchodziliśmy Uroczystość św. Józefa; po wieczornej Mszy św. odprawione zostało nabożeństwo ku czci św. Józefa, które poprowadziło nowo powstałe Bractwo św. Józefa.

25.03. / wtorek/ - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia; ok. 50 osób podjęło się duchowej adopcji poczętego życia.

30.03. /niedziela/ - o godz. 19.00 odbył się Koncert religijny formacji muzycznej TOQUE DE SILENTIO z Czech; wykonane zostały pieśni religijne i psalmy.

 

kwiecień 2014

2.04. /środa/ - przypadała 9. Rocznica śmierci bł. Jana Pawła II; po wieczornej Mszy św. odprawione zostało nabożeństwo przy pomniku papieża.

11.04. /piątek/ - wieczorem przy bardzo licznym udziale wiernych odprawione została nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta; rozpoczęcie nastąpiło w kościele św. Michała Arch., a zakończenie w Miłosierdziu Bożym. Tematem rozważań była rodzina.

Dni Triduum Paschalnego – to nasza wewnętrzna postawa wiary i jej przeżycie; dziękujemy wszystkim za tak piękny i liczny udział w liturgii poszczególnych dni i wszystkim za jej przygotowanie.

27.04. /niedziela/ - Niedziela Miłosierdzia Bożego, a zarazem kanonizacja papieży Jana XXIII i Jana Pawła II; uroczystość tą przeżyliśmy bardzo bogato:

- w sobotę po wieczornej Mszy św. Prudnicki Uniwersytet III Wieku przedstawił w naszym kościele w formie słowno-muzycznej wspomnienia o Janie Pawle II,

- w niedzielę o godz. 17.00 odprawiliśmy przed pomnikiem papieskim przy licznym udziale wiernych nabożeństwo dziękczynne za kanonizację; uczestniczyły w nim władze naszego miasta, oraz Prudnicki Ośrodek Kultury wraz z orkiestrą dętą,

- o godz. 21.00 także przy pomniku odbyło się modlitewne czuwanie młodzieży całego miasta.

 

maj 2014

 

3.05. /sobota/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

4.05. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji strażaków z okazji patronalnego święta św. Floriana.

10.05. /sobota/ - w Opolu w kościele seminaryjnym nasz parafianin, kleryk Kamil Bania przyjął święcenia diakonatu.

11.05. /niedziela/ - odbyła się I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3; do I Komunii przystąpiło 35 dzieci,

- Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej działająca przy naszej parafii rozpoczęła coniedzielne katechezy ewangelizacyjne w okresie wielkanocnym; odbywały się one przed fontanną w parku miejskim.

15. 05. /czwartek/ - młodzież naszej parafii otrzymała z rąk ks. bpa Rudolfa Pierskały sakrament Bierzmowania; przystąpiło do niego 122 osoby.

18.05. /niedziela/ - odbyła się I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4; do I Komunii przystąpiło 60 dzieci,

- Wspólnota Żywego Różańca zorganizowała pieszą pielgrzymkę do Prudnika Lasu na nabożeństwo majowe.

24.05. /sobota/ - Parafia nasza zorganizowała dwie pielgrzymki do sanktuarium MB Wspomożycielki Wiernych w Złotych Horach: pieszą – 50 osób i autobusem 80 osób.

 

czerwiec 2014

 

1.06. /niedziela/ - Parafia nasza zorganizowała pielgrzymkę autobusem do Głogówka na Nabożeństwo Loretańskie; pielgrzymce przewodniczył ks. Grzegorz Bławicki, a uczestniczyło prawie 50 osób. 

7.06. /sobota/ - Parafia nasza zorganizowała pielgrzymkę do Lednicy na czuwanie młodzieży; przewodniczył jej ks. Radosław Łacek, a uczestniczyło ok. 60 osób. 

8.06. /niedziela/ - Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zorganizowało w Prudniku Lesie XXVI Prudnickie Spotkania modlitewno-formacyjne poświęcone Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu; wziął w nich udział ks. abp Damian Zimoń.

- w naszej parafii gościliśmy Diecezjalne Radio DOXA; o godz. 10.00 transmitowana była Msza św.; w czterech wejściach antenowych prezentowana była nasza parafia przez duszpasterzy i poszczególne grupy parafialne. 

15.06. /niedziela/ - w naszej parafii gościliśmy dominikankę s. Gabrielę Chodzińską, która podczas Mszy św. złożyła świadectwo misyjne oraz zbierała ofiary na rzecz misji w Boliwii,

- o godz. 17.00 odbył się Koncert Dyplomowy na organach w wykonaniu Marka Hindery z Moszczanki. 

19.06. /czwartek/ - przeżywając uroczystość  Bożego Ciała tradycyjnie udaliśmy się w procesji ulicami naszego miasta, w której uczestniczyła duża rzesza wiernych; serdeczne Bóg zapłać. 

27.06. /piątek/ - o godz. 7.45 odprawiona została Msza św. na zakończenie roku szkolnego. 

 

lipiec 2014

 

13.07. /niedziela/ - w naszej parafii gościliśmy ks. Bazylego Żyńskiego z Ukrainy, który ukazał  życie religijne swojej parafii, a po Mszach św. zbierał ofiary na jej potrzeby,

- Koło Przyjaciół Radia Maryja zorganizowało Pielgrzymkę do Częstochowy na Spotkanie Rodziny Radia Maryja; uczestniczyło 50 osób.

 

sierpień 2014

 

3.08. /niedziela/ -  o godz. 17.00 w naszym kościele odbył się Koncert Orkiestry Młodzieżowej z Northeim, partnerskiego miasta Prudnika; w repertuarze wykonane zostały utwory G. Rossiniego, A. Dvoraka, G. Pucciniego i W. Mozarta,

- Koło Przyjaciół Radia Maryja zorganizowało pielgrzymkę do Głogówka na Nabożeństwo Loretańskie.

 

10.07. /niedziela/ - po Mszach św. przedpołudniowych w naszym kościele zostały wykonane krótkie koncerty muzyki religijnej w wersji instrumentalnej na fletni Pana przez pochodzącego z Katowic Artura Thomasa.

 

17.08. /niedziela/ - po Mszy św. o godz. 11.30 sprzed naszego kościoła wyruszyła w ramach strumienia nyskiego  Prudnicka Grupa na XXXVIII Opolską Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy; przewodniczył jej ks. Radosław Łacek i o. Waldemar Polczyk; w naszej grupie z Prudnika i okolic szło 100 osób.

 

26.08. /wtorek/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. dziękczynna za trzy lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Grzegorza Bławickiego, którego ks. Biskup przeniósł do parafii Narodzenia NMP w Głubczycach.

 

27.08. /środa/ - od tego dnia parafia nasza otrzymała nowego wikarego neoprezbitera ks. Dawida Górniaka, który pochodzi z parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu.

 

31.08. /niedziela/ - gościliśmy w naszej parafii oo. Oblatów z Bodzanowa, którzy głosili Słowo Boże, a po Mszach św. rozprowadzali kalendarz misyjny. 

 

wrzesień 2014

 

1.09. /poniedziałek/ - o godz. 7.45 odprawiona została Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców, natomiast o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny, jej obrońców i kombatantów II wojny światowej w 75-ą rocznicę jej wybuchu.

4.09. /czwartek/ - na plebanii odbyło się spotkanie katechetów pracujących na terenie naszej Parafii – jest to 15 osób; omówione zostały najważniejsze zagadnienia dotyczące katechizacji.

5.09. /piątek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 pobłogosławione zostały dzieci oraz przybory szkolne uczniom pierwszych klas Szkoły Podstawowej.

12.09. /piątek/ - odprawiona została Msza św. dla dzieci w intencji Parafialnego Zespołu Caritas w 23-ą rocznicę założenia oraz na rozpoczęcie nowego roku działalności.

21.09. /niedziela/ - przeżyliśmy odpust ku czci św. Michała Arch.; Słowo Boże głosił oraz przewodniczył sumie odpustowej gwardian w Prudniku Lesie o. Wit Bołd.

26.09. /piątek/ - na Mszy św. szkolonej dzieciom pierwszokomunijnym poświęcone zostały różańce, natomiast na Mszy młodzieżowej o godz. 19.00 nastąpiło uroczyste rozpoczęcie przygotowania do Bierzmowania.

27.09. /sobota/ - o godz. 10.00 odprawiona została Msza św. z okazji I Zjazdu Absolwentów Szkoły Podstawowej nr 3 w Prudniku.

28.09. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na Radio Maryja; złożyliśmy 1308 zł.

30.09. /wtorek/ - odbyło się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.


 

 

 

 

 

 Pażdziernik 2014

3–6.10. - /piątek – poniedziałek/ - przeżywaliśmy Prudnicki Rok Prymasowski  
w 60. Rocznicę uwięzienia Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego w Prudniku Lesie
w połączeniu z  Modlitwą za Młode Pokolenie; plan przedstawiał się następująco:

  • piątek /3.10/ - o godz. 13.00 w Prudnickim Ośrodku Kultury Ogólnopolska Konferencja Naukowa poświęcona osobie Kard. Stefana Wyszyńskiego,

- o godz. 17.15 różaniec przy pomniku św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego,

- o godz. 19.00 – czuwanie modlitewne dla młodzieży z całego Prudnika
i okolic,

 

 

 

  • sobota /4.10/ – o godz. 9.00 Rodzinny Bieg Prymasowski do Prudnika Lasu – organizowało Publiczne Gimnazjum nr 1; o godz. 12.00 przedstawienie Teatru A z Gliwic pt. „Życie jest większe od legend” –
    o uwięzionym prymasie,
  • niedziela /5.10./ - o godz. 11.30 uroczysta suma odpustowa w Prudniku Lesie pod przewodnictwem Prymasa Polski abpa Wojciecha Polaka,

- o godz. 12.30 – przedstawienie Teatru A z Gliwic pt. „Życie jest większe od legend” – o uwięzionym prymasie,

  • poniedziałek /6.10./ - o godz. 17.00 procesja różańcowa sprzed pomnika przy kościele św. Michała Arch. do Prudnika Lasu,

- o godz. 18.30 – Msza św. przy Grocie z odnowieniem Ślubów Jasnogórskich,

- o godz. 19.30 procesja do Krzyża na Koziej Górze, Apel Jasnogórski
i watra.

7.10. /wtorek/ - o godz. 19.00 w naszym kościele w ramach XXII Śląskiego Festiwalu Ziemi Prudnickiej im. Ludwika van Beethovena odbył się Koncert organowy w wykonaniu Michała Duźniaka oraz tenora Damiana Chróścińskiego.

 9.10. /czwartek - o godz. 18.45 w kościele odbyło się spotkanie z rodzicami młodzieży z wszystkich klas gimnazjalnych w związku z przygotowaniem młodzieży do bierzmowania.

11.10. /sobota/ - w Prudniku Lesie odbyło się spotkanie popielgrzymkowe po pieszej pielgrzymce do Częstochowy.

12.10. /niedziela/ - Niedziela Papieska – w zbiórce pieniężnej na dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia nasza parafia złożyła 2930 zł.

19.10. /niedziela/ - w Kościele w Polsce odbyło się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii; w naszej parafii wyglądało to następująco: kościół św. Michała Arch. – 2015 osób; u OO. Bonifratrów – 320 osób; u OO. Franciszkanów – 790 osób; nasza parafia liczy 14 590 mieszkańców.

23.10. /czwartek/ - o godz. 19.00 odbył się w naszym kościele w ramach Śląskiego Festiwalu Ziemi Prudnickiej im. Ludwika van Beethovena koncert; wystąpili: Tomasz Soczek – organy, Michał Kubarski – akordeon, Justyna Kopiszka – mezzosopran.

 

 

 

Listopad 2014

1.11. /sobota/ - tradycyjnie przeżywaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych wraz z  modlitwą za naszych zmarłych; o godz. 14.00 na cmentarzu idąc procesyjnie między grobami odprawiliśmy nabożeństwo różańcowe, a następnie przy Krzyżu odbyło się nabożeństwo Słowa Bożego z kazaniem, które wygłosił ks. Michał Krupa z Parafii Miłosierdzia Bożego; o godz. 19.30 odbyło się na cmentarzu nabożeństwo medytacyjne przygotowane przez młodzież.

9.11./niedziela/ - przed kościołem obyła się zbiórka do puszek na Prześladowany Kościół w Syrii; złożyliśmy 1650 zł.

11.11. /wtorek/ - Święto Narodowe – 96 Rocznica Odzyskania Niepodległości – o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyny i kombatantów Ziemi Prudnickiej.

14.11. /piątek/ - na Mszy św. szkolnej dzieciom komunijnym poświęcony został modlitewnik „Droga do nieba”.

16.11. /niedziela/ - przy drzwiach kościoła odbyła się zbiórka do puszek na odbudowę spalonej katedry w Sosnowcu; złożyliśmy 1990 zł. 

23.11. /niedziela/ - na Mszy św. o godz. 10.00 odbyło się uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministranckiego i odnowienie przyrzeczeń ministranckich.

25.11. /wtorek/ - odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, podczas którego omówiliśmy wszystkie sprawy związane w remontami w bieżącym roku wraz z rozliczeniem finansowym, oraz poruszane były sprawy życia duszpasterskiego.

30.11. /niedziela/ - w całym Kościele rozpoczął się Rok Życia Konsekrowanego; w naszej parafii gościliśmy siostry Franciszkanki św. Klary z Krakowa, które złożyły świadectwo życia zakonnego.


Grudzień 2014


1.12. /poniedziałek/ - rozpoczęliśmy odprawianie Rorat: o godz. 6.15 dla dorosłych i o godz. 18.00 dla dzieci, młodzieży i pozostałych wiernych; w roratach uczestniczyło ok. 300 dzieci.
7.12. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie; złożyliśmy 2.480 zł.

8.12. /poniedziałek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 dzieciom komunijnym poświęcone zostały medaliki, natomiast o godz. 18.00 odbyło się uroczyste przyjęcie dziewczynek do Dzieci Maryi.
13.12. /sobota/ - Parafia nasza zorganizowała wyjazd autobusem do kina w Nysie na film o bł. Karolinie Kózkównie.
18.12. /czwartek/ - do naszej parafii przywiezione zostały znaki Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i Ikona Matki Bożej; plan spotkań modlitewnych
przeżywanych wokół siedmiu sakramentów świętych przedstawiał się następująco:
 godz. 17.30 – przywitanie Krzyża przy pomniku,
 godz. 18.00 – Msza św. roratnia,
 godz. 19.10 – spotkanie Liderów z dziećmi,
 godz. 19.30 – adoracja dla całego dekanatu,
 godz. 20.05 – adoracja Krzyża przez poszczególne stany: rodziny, kapłani i zakonnicy,
 godz. 21.30 – przekazanie Krzyża do Nysy.
24.12. /środa/ - tradycyjnie o godz. 24.00 odprawiona została Pasterka, którą poprzedziła Refleksja słowno-muzyczna przygotowana przez naszą młodzież.
27.12. /sobota/ - rozpoczęliśmy odwiedziny kolędowe naszej Parafii od Osiedla Zacisze.
31.12. /środa/ - o godz. 17.00 odprawiona została Msza św. dziękczynna za 2014 rok.

Statystyka roczna wygląda następująco:
- chrzty – 135
- I Komunia św. dzieci – 96
- Bierzmowanie – 121
- śluby – 51
- zgony – 201
- rozdanych zostało 152.000 Komunii Świętej
W ciągu całego roku wykonane zostały następujące prace
remontowe: remont niektórych drzwi do kościoła, remont auli z podłogą, remont sali Radia Maryja z podłogą, nowa posadzka marmurowa w korytarzu Domu Katolickiego, malowanie całego korytarza w Domu Katolickim i niektórych pomieszczeń, nowe meble w zakrystii i malowanie zakrystii, nowy wzmacniacz w zakrystii i mikrofony, renowacja obrazu znad wejścia do zakrystii, wiele innych drobniejszych prac inwestycyjnych. Całkowity koszt tych prac wyniósł 172 700 zł.


 

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

 

Fanpage parafii na Facebook'u

Pielgrzymki parafialne

Święta

Środa, XVI Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Kingi, dziewicy

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764