• ółążść‡

styczeń 2013

 

6.01. /niedziela/ - o godz. 17.00 Parafialny Zespół Młodzieżowy wykonał Koncert Kolęd.

 

20.01. /niedziela/ - gościliśmy w naszej Parafii przedstawiciela Seminarium Duchownego w Opolu, ojca duchownego ks. dr. Bernarda Jurczyka , który głosił Słowo Boże i zebrał kolektę na potrzeby Seminarium;

- o godz. 17.00 w naszym kościele odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu chóru „Hosanna” z Parafii MB Bolesnej w Nysie.

 

23.01. /środa/ - zakończyliśmy kolędę odwiedzając całą naszą Parafię; zaproszeni zostaliśmy do 70,1% rodzin, od których posiadamy kartoteki; dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary, które przeznaczamy na planowane remonty parafialne.

 

27.01. /niedziela/ - gościliśmy w naszej parafii Ks. Walera Marcinowskiego z Witebska na Białorusi; wygłosił do nas Słowo Boże, a przed kościołem zbierał ofiary na potrzeby ich lokalnego Kościoła,

- o godz. 17.00 Radio Maryja kolędowało przy Żłóbku.

 

luty

 

 

2.02. /sobota/ - przeżywaliśmy Święto Ofiarowania Pańskiego; jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; na klasztory klauzurowe złożyliśmy ofiarę w kwocie 1315 zł.

 

11.02. /poniedziałek/ - przeżywaliśmy liturgiczne wspomnienie NMP z Luordes; jest to także Światowy Dzień Chorego; o godz. 16.00 odprawiona została Msza św. w intencji chorych wraz z błogosławieństwem lourdzkim,

- papież Benedykt XVI podczas trwającego konsystorza ogłosił swoją decyzję o zakończeniu z dniem 28 lutego swojego pontyfikatu.

 

13.02. /środa/ - licznym udziałem we Mszach św. i posypaniem naszych głów popiołem rozpoczęliśmy Wielki Post.

 

28.02. /czwartek/ - ostatni dzień pontyfikatu papieża Benedykta XVI; podczas wszystkich Mszy św. w modlitwie dziękowaliśmy za kończący się pontyfikat.

 

marzec

 

10.03. /niedziela/ - rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, młodzieży i dzieci – prowadził je benedyktyn z Biskupowa O. Jakub Kaliński.

 

13.03. /środa/ - podczas Konklawe został wybrany nowy papież Franciszek,

- odprawione zostało nabożeństwo fatimskie wraz z wręczeniem Margaretki dla ks. Andrzeja.

 

22.03. /piątek/ - ulicami naszego miasta odprawiona została Droga Krzyżowa; rozpoczęcie odbyło się w kościele Miłosierdzia Bożego, a zakończenie w kościele św. Michała Arch.

 

23.03. /sobota/ - młodzież naszej parafii uczestniczyła w kościele św. Piotra i Pawła w Nysie w Obchodach Światowego Dnia Młodzieży.

 

Triduum Paschalne – w poszczególne dni uroczyście obchodziliśmy najważniejsze wydarzenia naszej wiary; Bóg zapłać wszystkim za tak piękny i pobożny udział; rezurekcja odprawiana była w niedzielny poranek o godz. 6.00 /mimo padającego śniegu/.

 

maj

 

1.05. /środa/ - w tym dniu przypadała 2. Rocznica beatyfikacji Jana Pawła II; przed Mszą św. wieczorną nastąpiło uroczyste poświęcenie obrazu bł. Jana Pawła II do naszego kościoła; po Mszy św. prudniccy harcerze na placu przykościelnym zorganizowali festyn ku pamięci bł. Jana Pawła II;  był wspólny śpiew, konkursy i ognisko.

 

3.05. /piątek/ - o godz. 11.30 odprawiona została uroczysta Msza św. za Ojczyznę w Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

5.05. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji zawodowych, ochotniczych i emerytowanych Strażaków z ok. patronalnego święta św. Floriana.

 

6-8.05. - przeżywaliśmy Dni Modlitw o urodzaje wraz z procesjami wokół kościoła.

 

12.05. /niedziela/ - odbyła się I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4; przystąpiło 62 dzieci; dzieci złożyły na misje 765 zł.

 

19.05. niedziela/ - odbyła się I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3; przystąpiło 39 dzieci; dzieci złożyły na misje 415 zł,

- w Prudniku Lesie odbyło się XXV Spotkanie modlitewno-formacyjne poświęcone Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu; Eucharystii przewodniczył Nuncjusz Apostolski abp Celestino Migliore,

- Wspólnota Żywego Różańca udała się procesyjnie do Prudnika Lasu na nabożeństwo majowe; wzięło udział ok. 50 osób.

 

22.05. /środa/ - odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, podczas którego omówione zostały aktualne zagadnienia gospodarcze parafii.

 

25.05. /piątek/ - odbyły się dwie pielgrzymki do Złotych Hor na liturgiczne wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych:

1/ piesza, w której wzięło udział 20 osób,

2/ autobusami – wzięło udział 100 osób.

 

30.05 /czwartek/ - obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała; procesyjnie przeszliśmy ulicami naszego miasta; Bóg zapłać za tak liczny i piękny udział. 

 

 

czerwiec

 

1-2.06. /sobota i niedziela/ - odbyła się pielgrzymka do Lednicy na czuwanie młodzieży ; przewodniczył jej Ks. Bartosz, a uczestniczyło 40 osób.

 

2.06. /niedziela/ - parafia nasza zorganizowała pielgrzymkę do Głogówka na Nabożeństwo Loretańskie; uczestniczyło w niej 50 osób, a przewodniczył Ks. Grzegorz.

 

Przez cały czerwiec po wieczornej Eucharystii odprawiane były nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

11.06. /wtorek/ - o godz. 18.00 ks. Grzegorz Bławicki wraz ze swoimi kolegami kursowymi odprawili w naszym kościele uroczystą Eucharystię z okazji 2. Rocznicy święceń kapłańskich.

 

28.06. /piątek/ - o godz. 7.45 odprawiona została Msza św. dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego,

- Wspólnoty parafialne zorganizowały trzydniową pielgrzymkę do Lichenia na uroczystości odpustowe; uczestniczyło ok. 40 osób.

 

 

lipiec-sierpień 2013

 

7.07. /niedziela/ - III Zakon św. Dominika zbierał przy drzwiach kościoła ofiary na rzecz pomocy duszpasterskiej w Fastowie na Ukrainie, gdzie przez wiele lat duszpasterzował dominikanin o. Zygmunt Kozar.

 

14.07. /niedziela/ - Koło Przyjaciół Radia Maryja zorganizowało pielgrzymkę do Częstochowy na Spotkanie Rodziny Radia Maryja – wzięło udział 50 osób.

 

16.07. /wtorek/ - podczas wieczornej Mszy św. we wspomnienie  MB Szkaplerznej kolejne chętne osoby przyjęły szkaplerz karmelitański.

 

4.08. /niedziela/ - o godz. 10.00 odprawiona została Msza św. w intencji Ks. Bartosza Radeckiego z ok. urodzin.

 

6.08. /wtorek/ - o godz. 7.00 odprawiona została Msza św. za + ks. Ryszarda Kijowskiego, który zmarł 30 lipca; w latach 1954-1955 był wikarym w naszej Parafii.

 

18.08. /niedziela/ - po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszyła prudnicka grupa na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę Opolską do Częstochowy; przewodniczył jej franciszkanin z Prudnika Lasu O. Waldemar; w naszej grupie pielgrzymowało 75 osób.

 

27.08. /wtorek/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. dziękczynna za cztery lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Bartosza Radeckiego, którego ks. biskup przeniósł do parafii św. Zygmunta w Kędzierzynie-Koźlu; po Mszy św. Parafialny Zespół Ichtis, który prowadził ks. Bartosz wykonał koncert piosenki religijnej. 

 

28.08. /środa/ - nasza parafia otrzymała nowego wikarego neoprezbitera ks. Radosława Łacka, który pochodzi z Raciborza.

 

 

wrzesień 2013

 

1.09. /niedziela/ - w naszej parafii gościliśmy dominikankę s. Katarzynę Kamińską, która pracuje w Boliwii; usłyszeliśmy świadectwo misyjne, a siostra zebrała ofiary na rzecz misji w Oruro.

- o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny, jej obrońców i kombatantów II wojny światowej w 74-ą rocz. jej wybuchu, oraz o pokój na świecie.

 

2.09. /poniedziałek/ - o godz. 7.45 odprawiona została Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

 

6.09. /piątek/ - podczas Mszy św. szkolnej pobłogosławione zostały dzieci przybory szkolne z I klas Szkoły Podstawowej.

 

12.09. /czwartek/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w 22-ą rocz. założenia Parafialnego Zespołu Caritas oraz na rozpoczęcie nowego roku działalności.

 

14.09. /sobota/ - z okazji święta Podwyższenia Krzyża św. parafia nasza zorganizowała pielgrzymkę na Górę św. Anny połączoną z obchodami kalwaryjskimi; uczestniczyło 30 osób.

 

19–21.09. /czwartek–sobota/ - odbyła się Modlitwa za Młode Pokolenie; plan przedstawiał się następująco:

·         czwartek – o godz. 18.00 w naszym kościele odprawiona została Eucharystia pod przewodnictwem dominikanina O. Jana Góry, który wygłosił kazanie,

·         piątek – w godzinach rannych w LO nr 1 i naszym kościele odbyły się spotkania z O. Janem Górą; o godz. 18.00 w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z O. Janem Górą     i promocja książki „Stefan Kardynał Wyszyński – Zapiski więzienne – Stacja Prudnik”,

·         sobota – o godz. 8.30 odbył się Rodzinny Bieg Prymasowski do Prudnika Lasu – organizowało Publiczne Gimnazjum nr 1.  

 

22.09. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji żyjących i zmarłych Sybiraków z ok. Dnia Sybiraka.

 

29.09. /niedziela/ - przeżywaliśmy O d p u s t  ku czci św. Michała Archanioła; Sumie odpustowej przewodniczył i kazanie w tym dniu głosił ks. dr Maciej Skóra, notariusz Kurii Diecezjalnej w Opolu.

 

 

październik 2013

 

1.10. /wtorek/ - od tego dnia codziennie w naszym kościele odprawiane było nabożeństwo różańcowe.

 

6.10. /niedziela/ - do puszek przed kościołem zbierane były ofiary na rzecz ofiar wojny w Syrii; złożyliśmy 1 630 zł.

 

11.10. /piątek/ - o godz. 19.00 w naszym kościele w ramach XXI Śląskiego Festiwalu Ziemi Prudnickiej im. Ludwika van Bethovena odbył się Koncert TRIO WIRTUOZÓW: Konstanty Andrzej Kulka, Andrzej Gębski i Andrzej Wróbel.

 

12.10. /sobota/ - o godz. 13.00 odprawiona została Msza św. w intencji rzemieślników z ok. 520-lecia istnienia Cechu w Prudniku.

 

13.10. /niedziela/ - w związku z przeżywaną Niedzielą Papieską przy drzwiach kościoła zbierane były do puszek ofiary na dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia wspierające zdolne dzieci i młodzież z ubogich rodzin; złożyliśmy 3 450 zł.

 

18.10. /piątek/ - o godz. 19.00 w naszym kościele odbył się w ramach Śląskiego Festiwalu im Ludwika van Bethovena Koncert organowo-skrzypcowy w wykonaniu Arkadiusza Bialic i Jadwigi Bialic.

 

20.10. /niedziela/ - w całym Kościele w Polsce odbyło się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św.; w naszej Parafii wyglądało to następująco: kościół św. Michała Arch. – 2 410 osób, OO. Bonifratrzy – 326 osób, Prudnik Las – 548 osób; wg Urzędu Statystycznego na terenie naszej Parafii mieszka 14 850 osób.

 

listopad 2013

 

1.11. /piątek/ - w uroczystość Wszystkich Świętych zgromadziliśmy się na cmentarzu o godz. 14.00, gdzie odbyła się procesja przez cmentarz z nabożeństwem różańcowym za zmarłych, a następnie nabożeństwo Słowa Bożego przy Krzyżu; kazanie wygłosił ks. Grzegorz Bławicki,

- o godz. 19.30 na cmentarzu przy Krzyżu odprawione zostało nabożeństwo medytacyjne przygotowane przez młodzież.  

 

10.11. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na Prześladowany Kościół w świecie – w tym roku w Nigerii; złożyliśmy 1 935 zł,

- o godz. 17.00 uroczystym nabożeństwem rozpoczęła się w naszej parafii peregrynacja relikwii i obrazu bł. Karoliny Kózkówny.

 

11.11. /poniedziałek/ - kontynuowana była peregrynacja; na każdej Mszy św. wygłoszone zostało kazanie o życiu bł. Karoliny wraz z możliwością ucałowania relikwii.

 

12.11. /wtorek/ - trzeci dzień peregrynacji: o godz. 9.00 odmówiony został różaniec z bł. Karoliną; o godz. 12.00 Anioł Pański i adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 16.00 Msza św. ku czci bł. Karoliny w intencji dzieci i młodzieży i przekazanie relikwii do parafii Miłosierdzia Bożego.

 

15.11. /piątek/ - na Mszy św. szkolnej o godz. 16.30 dzieciom komunijnym poświęcony został modlitewnik „Droga do nieba”.

 

17.11. /niedziela/ - w odpowiedzi na apel papieża Franciszka przy drzwiach kościoła odbyła się zbiórka do puszek na rzecz ofiar tajfunu na Filipinach; złożyliśmy 4 186 zł.

 

24.11. /niedziela/ - na Mszy św. o godz. 10.00 odbyło się uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministranckiego i odnowienie przyrzeczeń ministranckich.

 

 

grudzień 2013

 

1.12. /niedziela/ - gościliśmy w naszej parafii ks. Tomasza Skowrona, który wygłosił do nas Słowo Boże i zebrał kolektę na dokończenie budowy kościoła w Pomorzowiczkach.

 

2.12. /poniedziałek/ - rozpoczęliśmy odprawianie Rorat: o godz. 6.15 dla dorosłych, o godz. 18.00 dla dzieci i młodzieży.

 

7.12. /sobota/ - Ojciec Święty Franciszek, mając na uwadze potrzeby naszej diecezji opolskiej, ustanowił nowym biskupem pomocniczym  ks. prałata dr. hab. Rudolfa Pierskałę, kanclerza naszej Kurii Diecezjalnej.

 

8.12. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie; zebraliśmy 1930 zł.

 

17.12. /wtorek/ - Katolickie Stowarzyszenie Pomoc Kościołom w Potrzebie, które pomaga wspólnotom misyjnym i ofiarom prześladowań religijnych przeprowadziło w naszej parafii zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

 

20.12. /piątek/ - odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej podczas którego podsumowany został rok 2013 i wyznaczone plany działań gospodarczych na najbliższe lata, a zwłaszcza rok 2014.

 

27.12. /piątek/ - od Osiedla Zacisze rozpoczęła się kolęda, która obejmie całą parafię.

 

31.12. /wtorek/ - o godz. 17.00 odprawiona została Msza św. dziękczynna za 2013 rok; statystyka za ten rok wygląda następująco: chrzty – 133, śluby – 53, pogrzeby – 232, I Komunia święta – 101, Bierzmowanie – 118.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

 

Fanpage parafii na Facebook'u

Pielgrzymki parafialne

Święta

Piątek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764