• ółążść‡

 

styczeń 2012

 

 2.01./poniedziałek/ - od Osiedla Zacisze rozpoczęliśmy odwiedziny duszpasterskie naszej parafii – kolędę.

 

14.01. /sobota/ - zakończyliśmy kolędę obchodząc połowę naszej parafii; zaproszeni zostaliśmy do 71,9 % rodzin, od których posiadamy kartoteki; dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary, które przeznaczone zostaną na planowane remonty.

 

15.01. /niedziela/ - o godz. 17.00 w naszym kościele odbył się  Koncert kolęd w wykonaniu Chóru Mieszanego I Liceum Ogólnokształcącego w Głubczycach pod dyrekcją Tadeusza Eckerta.

 

22.01. /niedziela/ - o godz. 17.00 w naszym kościele odbył się Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu muzykującej rodziny Pustelniak z Moszczanki.

 

30.01. /poniedziałek/ - na plebanii odbyło się spotkanie katechetów; omówione zostały najważniejsze sprawy związane z katechizacją i duszpasterstwem parafialnym na najbliższy okres czasu; aktualnie na terenie naszej parafii katechizuje 13 katechetów świeckich  i 3 księży wikarych.

 

luty 2012

 

2.02. /czwartek/ - Święto Ofiarowania Pańskiego; w tym dniu obchodziliśmy Światowy dzień Życia Konsekrowanego; przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe – złożyliśmy 870 zł.

 

4.02. /poniedziałek/ - Neokatechumenat rozpoczął w salce w Domu Katolickim prowadzenie katechez ewangelizacyjnych

 

11.02. /sobota/ - obchodziliśmy wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego; o godz. 9.00 odprawiona została Msza św. ku czci MB z Lourdes w intencji chorych i ludzi starszych, a następnie odbyło się nabożeństwo połączone z sakramentalnym błogosławieństwem lourdzkim.

 

19.02. /niedziela/ - rozpoczęły się Dni Eucharystyczne – trzy dni adoracji Najświętszego Sakramentu - przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.

 

27.02. /poniedziałek/ - Neokatechumenat od poniedziałku do piątku przez cały Wielki Post rozpoczął w kościele o godz. 5.30 prowadzenie modlitwy porannej Jutrzni,

 

- rozpoczęty został remont portali i drzwi w kościele; początek prac rozpoczął się od głównego wejścia. 

 

marzec 2012

 

 

13.03. /wtorek/ - podczas Nabożeństwa Fatimskiego członkowie Żywego różańca złożyli przyrzeczenia modlitwy według apostolatu Margaretka w intencji Ks. Bogusława Króla, Ks. Tomasza Mrozka /byłego kapelana u OO. Bonifratrów/ i O. Jana Góry.

 

25-28.03. /niedziela-środa/ - w naszej Parafii odbyły się Wielkopostne Rekolekcje dla całej parafii; przeprowadził je Ks. Paweł Brudek, doktorant psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

 

26.03. /poniedziałek/ - przeżywaliśmy liturgiczny obchód Uroczystości Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia; w związku z tym podczas Mszy św. 45 osób złożyło deklarację Duchowej Adopcji.

 

30.03. /piątek/ - tradycyjnie przeszliśmy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta; w tym roku była to trasa z kościoła św. Michała Arch. do kościoła Miłosierdzia Bożego; Bóg zapłać za tak liczny udział mieszkańcom całego naszego miasta.  

 

kwiecień 2012

 

2.04. /poniedziałek/ - w tym dniu przypadała 7. Rocznica śm. bł. Jana Pawła II; po wieczornej Mszy św. procesyjnie udaliśmy się przed pomnik papieża prosząc w modlitwie litanijnej o wstawiennictwo.

 

5-8.04. /czwartek-niedziela/ - w liturgii Kościoła przeżyliśmy Dni Triduum Paschalnego; Bóg zapłać za tak liczny i aktywny udział w liturgii.

 

12.04. /czwartek/ - na plebanii odbyło się spotkanie katechetów, podczas którego omówione zostały najważniejsze działania katechetyczno-duszpasterskie na najbliższy czas, zwłaszcza I Komunia św. i Bierzmowanie.

 

15.04. /niedziela/ - dzieci składały swoje ofiary ze skarbonek wiekopostnych z przeznaczeniem na hospicjum w Starych Siołkowicach; złożonych zostało 885 zł.

 

23.04. /poniedziałek/ - odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej; omówiony zostały najistotniejsze sprawy związane z trwającymi pracami remontowymi, oraz aktualne sprawy duszpasterskie.

 

30.04. /poniedziałek/ - przedstawiciele młodzieży naszej parafii uczestniczyli w Wielkanocnym Czuwaniu Młodzieży Diecezji Opolskiej ku czci św. Józefa w Jemielnicy.

 

 

maj 2012

 

 

1.05. /wtorek/ - przypadała 1. Rocz. beatyfikacji Jana Pawła II; po wieczornej Mszy św. udaliśmy się do pomnika papieskiego, gdzie odmówiliśmy modlitwy przez wstawiennictwo błogosławionego.

 

3.05. /czwartek/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. do NMP Królowej Polski w intencji Ojczyzny w Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

6.05. /niedziela/ - o godz. 10.00 odprawiona została Msza św. w intencji strażaków z ok. patronalnego święta św. Floriana,

- o godz. 11.30 odbyła się I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3; Bóg zapłać rodzicom za ofiarę na potrzeby parafii w kwocie 2.300 zł, a dzieciom za ofiarę misyjną w kwocie 670 zł,

- w tym dniu zakończył w naszej parafii praktykę duszpasterską diakon Michał Krupa.

 

13.05. /niedziela/ - o godz. 11.30 odbyła się I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4; Bóg zapłać rodzicom za ofiarę na potrzeby parafii w kwocie 1.000 zł, a dzieciom za ofiarę misyjną w kwocie 591 zł.

 

19.05. /sobota/ - nasz parafianin franciszkanin Jordan Mateusz Staffa przyjął we Wrocławiu święcenia kapłańskie,

- Odnowa w Duchu Świętym wzięła udział w modlitewnym czuwaniu w Częstochowie.

 

20.05. /niedziela/ - o godz. 11.30 O. Jordan Staffa odprawił w naszym kościele Mszę św. Prymicyjną; życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa na całej drodze zakonno-kapłańskiego życia.

 

23.05. /środa/ - młodzież III klas gimnazjalnych przyjęła z rąk ks. biskupa Andrzeja Czai sakrament Bierzmowania /126 osób/.

 

24.05. /czwartek/ - Parafia nasza zorganizowała dwie pielgrzymki do Złotych Hor: pieszą i autobusem; ogólnie wzięło w niej udział 100 osób.

 

27.05. /niedziela/ - dzieci z IV klas przeżywały Rocznicę I Komunii św.,

- w tym dniu Słowo Boże głosił w naszym kościele i po Mszach św. udzielał prymicyjnego błogosławieństwa O. Jordan Staffa,

- Wspólnota Żywego różańca zorganizowała pieszą pielgrzymkę do Prudnika Lasu na nabożeństwo majowe.

 

 

czerwiec 2012

 

 

 Przez cały czerwiec po wieczornej Mszy św. odprawiane było nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

2.06. /sobota/ - nasza Parafia zorganizowała pielgrzymkę do Lednicy na modlitewne czuwanie młodzieży; uczestniczyło w niej ok. 70 osób, a przewodniczył jej ks. Bartosz Radecki.

 

3.06. /niedziela/ - gościliśmy dominikankę S. Gabrielę Chodzińską, która jest misjonarką w Boliwii; Siostra złożyła misyjne świadectwo, a po Mszach św. zbierała przed kościołem ofiary na misje,

 - Parafia nasza zorganizowała pielgrzymkę do Głogówka na nabożeństwo Loretańskie; uczestniczyło 50 osób.

 

7.06. /czwartek/ - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; tradycyjnie ulicami naszego miasta przeszliśmy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy.

 

29.06. /piątek/ - o godz. 8.00 odprawiona została dla dzieci i młodzieży Msza św. dziękczynna za miniony rok szkolny.

 

 

lipiec/sierpień 2012

 

 

8.07. /niedziela/ - Koło Przyjaciół radia Maryja zorganizowało pielgrzymkę do Częstochowy na 20. Spotkanie Rodziny radia Maryja.

 

29.07. /niedziela/ - po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszyła prudnicka grupa na XXXVI Pieszą Pielgrzymkę Opolską do Częstochowy; w naszej „6 zielonej” szło 60 osób, a przewodniczył jej Ks. Bartosz Radecki.

 

5.08. /niedziela/ - Msza św. o godz. 10.00 sprawowana była w intencji Ks. Bartosza z okazji urodzin.

 

17.08. /piątek/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. dziękczynna za pięć lat pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Bogusława Króla, którego ks. biskup przeniósł do parafii św. Mikołaja w Krapkowicach.

 

19.08. /niedziela/ - Słowo Boże głosił i po Mszach św. udzielał błogosławieństwa prymicyjnego ks. Michał Krupa, który był w naszej parafii na praktyce diakońskiej, a wikarym został w parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku.

 

24.08. /czwartek/ - witamy bardzo serdecznie w naszej Parafii nowego wikarego neoprezbitera Ks. Andrzeja Flaka, który pochodzi z Borek Wielkich; życzymy owocnej pracy duszpasterskiej i wszelkiego Bożego błogosławieństwa.

 

 

wrzesień 2012

 

 

1.09. /sobota/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny, jej obrońców i kombatantów II wojny  światowej w 73-ą rocz. jej wybuchu, oraz o pokój na świecie.

 

2.09. /niedziela/ - na Mszach św. kazanie głosił O. Oblat z Bodzanowa, a następnie rozprowadzał kalendarze misyjne.

 

3.09. /poniedziałek/ - o godz. 7.45 odprawiona została Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

 

6.09. /czwartek/ - na plebanii odbyło się spotkanie katechetów i omówione zostały sprawy związane z nowym rokiem szkolnym.

 

7.09. /piątek/ - na Mszy św. szkolnej dzieciom klas I szkoły podstawowej pobłogosławione zostały tornistry wraz z książkami i  przyborami szkolnymi.

 

12.09. /środa/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w 21-ą rocz. założenia Parafialnego Zespołu Caritas oraz na rozpoczęcie nowego roku działalności,

- o godz. 19.00 w naszym kościele zainaugurowany został XX Śląski Festiwal im. Ludwika van Bethovena – wykonany został koncert organowy przez pana Juliana Gembalskiego wraz z solistką Elżbietą Grodzką-Łopuszańską.

 

13–15.09. /czwartek–sobota/ -  w obydwu parafiach Prudnika odbyła się Modlitwa za Młode Pokolenie; plan przedstawiał się następująco:

·         czwartek /13.09/ – o godz. 17.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na rozpoczęcie odprawiona została Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Czai; następnie przedstawienie o św. Siostrze Faustynie,

·         piątek /14.09/ - o godz. 17.00 w kościele św. Michała Arch.  Eucharystia pod przewodnictwem O. Gwardiana Wita;  po Eucharystii procesyjne przejście do Prudnika Lasu na Apel Jasnogórski i modlitewne czuwanie młodzieży,

·         sobota /15.09/ – o godz. 9.00 Rodzinny Bieg Prymasowski sprzed budynku OSiRu przy ul. Parkowej do Prudnika Lasu; o godz. 11.00 w Grocie Eucharystia.

 

19-22.09. /środa–sobota/ - Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” przeprowadziło III Dni Kultury Chrześcijańskiej.

 

23.09. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. z ok. Dnia Sybiraka.

 

27.09. /czwartek/ - odbyło się kolejne spotkanie katechetów, podczas którego omówione zostały zagadnienia związane z przygotowaniem młodzieży gimnazjalnej do Bierzmowania.

 

28.09. /piątek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 dzieciom komunijnym pobłogosławione zostały różańce.,

- na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież klas I i III gimnazjalnych rozpoczęła przygotowanie do Bierzmowania otrzymując specjalne deklaracje.

 

30.09. /niedziela/ - obchodziliśmy Odpust parafialny; Słowo Boże przez całą niedzielę głosił oraz odprawił Sumę odpustową Ks. Tadeusz Podkówka.

 

 

październik 2012

 

 

1.10. /poniedziałek/ - od tego dnia przez cały październik odprawiane było nabożeństwo różańcowe połączone z czytankami dotyczącymi Roku Wiary.

 

11.10. /czwartek/ - Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczęliśmy w naszej parafii Rok Wiary,

- po wieczornej Mszy św. odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.

 

14.10. /niedziela/ - przeżywaliśmy Niedzielę Papieską; do puszek przy kościele złożyliśmy na dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia 3 165 zł,

- podczas nabożeństwa o godz. 17.00 chętni kandydaci przyjęli szkaplerz św. i założone zostało w naszej parafii Bractwo Szkaplerza św.

 

15.10. /poniedziałek/ - o godz. 17.15 odmówiony został różaniec za Dzieci Utracone.

 

17.10. /środa/ - w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z misjonarką siostrą Dolores Zok.

 

18.10. /czwartek/ - o godz. 19.00 w naszym kościele odbył się w ramach Śląskiego Festiwalu im Ludwika van Bethovena koncert fortepianowy w wykonaniu Andrzeja Jasińskiego.

 

21.10. /niedziela/ - w Kościele w Polsce odbyło się liczenie wiernych, którzy uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii; w naszej parafii na 15 010 mieszkańców /dane wg Urzędu Skarbowego/ we Mszy sw. uczestniczyło: kościół św. Michała Arch. – 2 240 osób, kościół OO. Bonifratrów – 321 osób, kościół OO. Franciszkanów i Dębowiec – 670 osób, szpital i DPS – 55 osób; stanowi to 21.87 %  w stosunku do wszystkich mieszkańców; zarazem jest to o 3,3 % mniej ni z rok temu.

 

 

listopad 2012

 

 

1.11. /czwartek/ - tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych zgromadziliśmy się o godz. 14.00 na cmentarzu, aby uczestniczyć w procesji różańcowej oraz Nabożeństwie Słowa Bożego; o godz. 19.30 przy Krzyżu na cmentarzu odbyło się nabożeństwo medytacyjne przygotowane przez naszą młodzież.

 

9.11. /piątek/ - podczas Mszy św. szkolnej dzieciom komunijnym poświęcony został modlitewnik Droga do nieba.

 

11.11. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z ok. Święta Narodowego – 94. Rocznicy Odzyskania Niepodległości,

- w tym dniu odbyła się zbiórka do puszek na Prześladowany Kościół w świecie – złożyliśmy 1.525 zł.

 

14.11. /środa/ - Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana zorganizowało w naszym kościele wykład ks. dr. Leonarda Makioli pt. Cele Roku Wiary.

 

18.11. /niedziela/ - Słowo Boże głosił misjonarz z Madagaskaru O. Jerzy Wilk, a następnie przy drzwiach kościoła zbierał ofiary na potrzeby misji.

 

25.11. /niedziela/ - Uroczystość Chrystusa Króla to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza; na Mszy św. o godz. 10.00 do grona ministranckiego przyjęci zostali nowi chłopcy, a inni zostali ministrantami lub lektorami.

 

 

grudzień 2012

 

 

3.12. /poniedziałek/ - rozpoczęliśmy odprawianie Rorat: rano o godz. 6.30 dla dorosłych i o godz. 18.00 dla dzieci i pozostałych parafian.

 

5.12. /środa/ - w ramach głębszego przeżycia Roku Wiary rozpoczęliśmy katechezy dla dorosłych; pierwsze spotkanie inaugurujące cykl katechez pt. „Wiesz w Kogo wierzysz? Czyli Credo – krok po kroku” odbyło się w środę  5 grudnia, a prowadził je Ks. Andrzej Flak.

 

8.12. /sobota/ - na Mszy św. o godz. 16.30 odbyło się uroczyste przyjęcie dziewczynek do Dzieci Maryi oraz poświęcone zostały medaliki dla dzieci komunijnych;

- z racji Roku Wiary we wszystkie soboty roku wprowadziliśmy od godz. 17.00 adorację Najświętszego Sakramentu wraz z możliwością skorzystania w tym czasie z Sakramentu Pokuty.

 

9.12. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie; złożyliśmy 1760 zł.

 

21.12. /piątek/ - prudniccy harcerze przynieśli do naszego kościoła Światło Betlejemskie.

 

22.12. /sobota/ - Parafialny Zespół Caritas zorganizował w restauracji Canada Dream Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych; uczestniczyło w niej ok. 70 osób.

 

23.12. /czwartek/ - od tego dnia rozpoczęła się kolęda, która obejmie całą naszą parafię.

 

31.12. /poniedziałek/ - o godz. 17.00 odprawiona została dziękczynna Eucharystia za kończący się rok; statystyka parafialna za 2012 rok przedstawia się następująco: chrzty – 134; śluby – 64; zgony – 191; I Komunia św. – 111; Bierzmowanie – 124; rozdana Komunia sw. – 148 tys.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

 

Fanpage parafii na Facebook'u

Pielgrzymki parafialne

Święta

Środa, XVI Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Kingi, dziewicy

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764