• ółążść‡

styczeń 2011

 

6.01. /czwartek/ - Uroczystość Objawienia Pańskiego – po raz pierwszy od wielu lat dzień wolny od pracy,

- o godz. 17.00 dzieci naszej Parafii przedstawiły jasełka, które przygotował Ks. Grzegorz Dominik.

 

9.01. /niedziela/ - w sumie o godz. 11.30 wzięła udział Orkiestra Prudnickiego Ośrodka Kultury; zarazem dowiedzieliśmy się o śmierci jej dyrygenta pana Mariana Wnęka,

- o godz. 17.00 wykonany został Koncert Kolęd przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Prudniku.

 

23.01. /niedziela/ - liturgię Mszy św. o godz. 11.30 uświetnił Chór naszej Parafii wykonując kolędy,

- o godz. 17.00 wykonany został Koncert Kolęd przez Chór Capricolium z Głuchołaz.

 

25.01. /poniedziałek/ - zakończyliśmy kolędę odwiedzając całą naszą Parafię; zaproszeni zostaliśmy do 72,6% rodzin, od których posiadamy kartoteki; jest to o 0,3% mniej niż w minionym roku; dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary, które przeznaczone zostaną na planowane remonty parafialne.

 

27.01. /czwartek/ - na plebanii odbyło się spotkanie katechetów; omówione zostały najważniejsze zagadnienia katechetyczne i duszpasterskie na najbliższy czas.

 

30.01. /niedziela/ - podczas sumy o godz. 11.30 wystąpił Prudnicki Chór Jutrzenka.

 

luty 2011

 

3.02. /czwartek/ - w auli Domu Katolickiego odbyło się spotkanie duszpasterzy z wszystkimi członkami Drogi Neokatechumenalnej działającej w naszej Parafii.

 

11.02. /piątek/ - obchodziliśmy wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego; o godz. 16.30 odprawiona została Msza św. ku czci MB z Lourdes w intencji chorych i cierpiących, a następnie odprawione zostało nabożeństwo połączone z sakramentalnym błogosławieństwem lourdzkim.

 

12.02. /sobota/ - nasz parafianin kleryk Mateusz Staffa złożył śluby wieczyste w Prowincji św. Jadwigi Zakonu Braci Mniejszych – Franciszkanów; uroczystość odbyła się w kościele OO. Franciszkanów na Karłowicach we Wrocławiu.

20.02. /niedziela/ - o godz. 17.00 w naszym kościele odbył się Koncert Religijnej Muzyku Żydowskiej w wykonaniu czeskiego Zespołu Muzycznego TOQUE DE SILENTIO; artyści pochodzący z Jawornika wykonali muzykę Żydów Sefardyjskich.

 

marzec 2011

 

6.03.-8.03. /niedziela-wtorek/ - w naszym kościele trwały Dni Eucharystyczne przygotowujące nas do Wielkiego Postu.

 

20.03. /niedziela/ - przy drzwiach kościoła można było wpisać się na listę popierającą Projekt Inicjatywy Ustawodawczej, którego celem jest wprowadzenie w Polsce prawa chroniącego wszystkie dzieci od początku życia – swoje poparcie wyraziło ok. 200 osób.  

 

25.03. /piątek/ - obchodziliśmy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; w tym dniu obchodzi się także Dzień Świętości Życia; na Mszy św. o godz. 18.00 chętne osoby wyraziły wolę podjęcia Duchowej Adopcji, która jest szczególną formą modlitwy w obronie poczętych dzieci;

 

27.03. /niedziela/ - przy drzwiach kościoła odbyła się zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Japonii – złożyliśmy 4.410 zł. 

 

kwiecień 2011

 

2.04. /sobota/ - o godz. 14.30 podczas Mszy św. sprawowanej przez Ks. Bpa Jana Kopca, młodzieży III klas gimnazjalnych udzielony został Sakrament Bierzmowania – przystąpiło 152 osoby,

- o godz. 17.30 odprawione zostało nabożeństwo różańcowe, a następnie o godz. 18.00 Msza św. z okazji 6-ej rocznicy śmierci Jana Pawła II w intencji beatyfikacji oraz o godne przeżycie przez nas tej uroczystości.

 

4.04. /poniedziałek/ - na plebanii odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej – omówione zostały najważniejsze sprawy związane z tegorocznymi pracami remontowymi, oraz podjęta została rozmowa o duszpasterstwie parafialnym.

 

8.04. /piątek/ - we Mszy św. młodzieżowej o godz. 18.00 uczestniczyła młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania dziękując za dary Ducha Świętego.

 

10.04. /niedziela/ - rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, młodzieży i dzieci, które poprowadził Ks. dr Dariusz Klejnowski-Różycki, wykładowca dogmatyki na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego; rekolekcje trwały do środy,

- o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. za tragicznie zmarłego Prezydenta Lecha Kaczyńskiego z małżonką, oraz pozostałe ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem w 1-ą jej rocznicę.

 

15.04. /piątek/ - o godz. 18.30 odprawiona została Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta; rozpoczęcie nastąpiło w kościele Miłosierdzia Bożego, a zakończenie w kościele św. Michała Arch.

 

16.04. /sobota/ - w kościele Miłosierdzia Bożego w Prudniku o godz. 16.00 odbyło się rejonowe spotkanie modlitewne młodzieży z udziałem Ks. Bpa Andrzeja Czai.

 

21-24.04. /czwartek-niedziela/ - Dni Triduum Paschalnego – bardzo wielu naszych Parafian uczestniczyło w liturgii poszczególnych dni.

 

27.04. /środa/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w intencji Ks. Grzegorza z ok. urodzin.

 

28.04. /czwartek/ - od czwartku do soboty o godz. 17.30 odprawione zostało modlitewne Triduum przed beatyfikacją Jana Pawła II; z naszej Parafii wyruszyły do Rzymu na beatyfikację dwa autobusy wiernych /ok 100 osób/: Kościół Domowy i Neokatechumenat.

 

maj 2011

 

1.05. /niedziela/ - W Rzymie Uroczystość beatyfikacji papieża Jana Pawła II.

 

3.05. /wtorek/ - Uroczystość NMP, Królowej Polski - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 30-ej rocznicy poświęcenia Krzyży w Zarządzie Budynków Komunalnych; po Mszy św. odbyły się uroczystości przy pomniku Żołnierza Polskiego,

- o godz. 17.00 odbył się Koncert Fortepianowy w wykonaniu Barbary Hortyńskiej-Swendrowskiej jako podziękowanie za beatyfikację Jana Pawła II oraz z okazji Święta 3 Maja.

 

5.05. /czwartek/ - w łączności z całą diecezją odprawiona została Msza św. dziękczynna za beatyfikację Jana Pawła II.

 

8.05. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji wszystkich emerytowanych i czynnych zawodowo Strażaków z ok. patronalnego święta św. Floriana.

 

15.05. /niedziela/ - I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4; przystąpiło 76 dzieci,

- w ramach Dnia Modlitw o powołania gościliśmy w naszej parafii kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu,

- Wspólnota Żywego Różańca zorganizowała pieszą pielgrzymkę do Prudnika Lasu na nabożeństwo majowe.

 

22.05. /niedziela/ - I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3; przystąpiło 56 dzieci, które przygotował i liturgię prowadził ks. Grzegorz Dominik.

 

24.05/ wtorek/ -  odbyły się dwie pielgrzymki do sanktuarium MB Wspomożenia Wiernych w Złotych Horach w Czechach z okazji wspomnienia liturgicznego:

1/. Piesza Pielgrzymka – uczestniczyło 15 osób,

2/. Wyjazd autobusem – uczestniczyło 80 osób. 

 

26.05. /czwartek/ - z ok. Dnia Matki o godz. 17.30 odprawione zostało nabożeństwo majowe połączone z montażem słowno-muzycznym w wykonaniu dzieci.

 

29.05. /niedziela/ - przeżyliśmy Rocznice I-ej Komunii św.: o godz. 11.30 – SP nr 3, o godz. 13.00 – SP nr 4,

- o godz. 17.00 odprawione zostało nabożeństwo majowe z udziałem kapłanów pochodzących z Racławic Śl.

 

Czerwiec 2011

 

Przez cały czerwiec odprawiane były nabożeństwa do NSPJ.

 

4.06. /sobota/ - młodzież naszej parafii i z okolic wraz z ks. Bartoszem Radeckim uczestniczyła w pielgrzymce do Lednicy.

5.06. /niedziela/ - parafia nasza po raz kolejny zorganizowała pielgrzymkę autobusem do Głogówka na Nabożeństwo Loretańskie; po drodze nawiedziliśmy kościół w Racławicach Śl.; następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie w Głogówku; uczestniczyło 50 osób. Jest to nawiązanie do dawnych pielgrzymek mieszkańców Prudnika do głogóweckiego Loreto – pierwsza taka piesza pielgrzymka odbyła się w 1633 r.

 

11.06. /sobota/ - w katedrze w Opolu ks. Bp Andrzej Czaja udzielił święceń kapłańskich; jednym z kandydatów był nasz parafianin diakon Stanisław Zioła. Wyrażając radość z tego wydarzenia życzymy ks. Stanisławowi wszelkiego Bożego błogosławieństwa w życiu kapłańskim i zapewniamy o naszej modlitwie.

 

12.06. /niedziela/ - neoprezbiter ks. Stanisław Zioła o godz. 11.30 odprawił w naszym kościele Mszę św. Prymicyjną; Słowo Boże wygłosił ks. proboszcz Leszek Rygucki.

 

13.06. /poniedziałek/ - Uroczystość NMP, Matki Kościoła – podczas nabożeństwa i Mszy św.   o godz. 18.00 do grona Dzieci Maryi zostały przyjęte kandydatki i zostało odnowione zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi Panny.

 

19.06. /niedziela/ - przez cały dzień Słowo Boże głosił neoprezbiter ks. Stanisław Zioła i po każdej Mszy św. udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

 

22.06. /środa/ - o godz. 7.45 odprawiona została Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego; wszystkim dzieciom i młodzieży życzymy zdrowych i szczęśliwych wakacji.

 

23.06. /czwartek/ - Uroczystość Bożego Ciała – tradycyjnie jak co roku ulicami naszego miasta przeszła procesja z Najświętszym Sakramentem.

 

lipiec 2011

 

2.07. /sobota/ - grupa pielgrzymów pod przewodnictwem Wspólnoty Żywego Różańca pielgrzymowała do Głogówka na uroczystości związane z koronacją Figury MB Loretańskiej.

 

3.07. /niedziela/ - Słowo Boże głosił franciszkanin O. Waldemar, oraz zebrał przed kościołem ofiary na odbudowę świątyni w Horodynce Zdrój.

 

10.07. /niedziela/ - Koło Przyjaciół Radia Maryja pielgrzymowało do Częstochowy na spotkanie Rodzin Radia Maryja.

 

13.07. /środa/ - w wieczornej Eucharystii wzięła udział orkiestra z partnerskiego dla Prudnika miasta Northeim, która po Mszy wykonała koncert.

 

17.07. /niedziela/ - Słowo Boże podczas Eucharystii głosił neoprezbiter z Łąki Prudnickiej ks. Damian Ostrowski; po Mszach św. udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.,

- na każdej Mszy św. podczas ogłoszeń świadectwo swojej postawy wiary składała młodzież z neokatechumenatu, a przed kościołem zbierała ofiary na jej wyjazd do Madrytu na Spotkanie Młodych.

 

26.07. /wtorek/ - o godz. 12.00 odprawiona została uroczysta Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. bpa Pawła Stobrawy w intencji Policji z ok. obchodzonego w Prudniku Wojewódzkiego Święta Policji.

 

30.07. /sobota/ - w naszym kościele odbył się kolejny już Koncert Religijnej Muzyki Żydowskiej w wykonaniu czeskiego Zespołu Muzycznego TOQUE DE SILENTIO.

 

31.07. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na rzecz Sióstr Sercanek, które w diecezji bielsko-żywieckiej prowadzą Dom Opieki dla osób starszych, oraz działają na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych; złożyliśmy 1 210 zł,


                               sierpień 2011


6.08. /sobota/ - na Jasnej Górze w Częstochowie zakończyła się Piesza Pielgrzymka Opolska – w grupie prudnickiej w tym roku szło 65 osób, a przewodniczył jej Ks. Bartosz Radecki.

 

14.08. /niedziela/ - w odpowiedzi na apel Ojca Świętego Benedykta XVI przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na pomoc głodującym mieszkańcom Wschodniej Afryki; nasza parafia złożyła 3.355 zł.

 

21.08. /niedziela/ - przez całą niedzielę Słowo Boże głosił Ks. Bazyli z Ukrainy, a przed kościołem odbyła się zbiórka ofiar na potrzeby Kościoła na Wschodzie – złożyliśmy 6.500 zł.

 

23.08. /wtorek/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. dziękczynna za trzy lata pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Grzegorza Dominika, którego ks. Biskup przeniósł do parafii w Niemodlinie. Dziękujemy za posługę w naszej wspólnocie i życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa na nowej placówce. 

 

24.08. /środa/ -  od tego dnia nasza parafia otrzymała nowego duszpasterza neoprezbitera ks. Grzegorza Bławickiego, który pochodzi z Biskupowa; ks. Grzegorzowi życzymy owocnej pracy duszpasterskiej i wszelkiego Bożego błogosławieństwa.

 

31.08. /środa/ -  na plebanii odbyło się spotkanie katechetów, celem omówienia najważniejszych kwestii katechetycznych w nowym roku szkolnym; w przedszkolach i szkołach różnego typu na terenie naszej parafii aktualnie pracuje 13 katechetów świeckich i 3 księży.


wrzesień 2011


1.09. /czwartek/ - o godz. 8.00 odprawiona została Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, a o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, jej obrońców i kombatantów II wojny światowej w 72-ą rocznice jej wybuchu, oraz o pokój na świecie.

 

4.09. /niedziela/ - na Mszy św. o godz. 10.00 uczniom pierwszych klas Szkoły Podstawowej pobłogosławione zostały tornisty – było ok. 40 dzieci.

 

11.09. /niedziela/ - po każdej Mszy św. neoprezbiter Ks. Grzegorz Bławicki udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

 

12.09. /poniedziałek/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w 20-ą rocz. założenia Parafialnego Zespołu Caritas oraz na rozpoczęcie nowego roku działalności.

 

14.09. /środa/ - o godz. 19.00 w naszym kościele nastąpiła inauguracja XIX Śląskiego Festiwalu im. Ludwika van Bethovena – recital organowy wykonał Joachim Grubich.

 

15–17.09. - od czwartku do soboty w obydwu parafiach Prudnika odbyła się Modlitwa za Młode Pokolenie; plan przedstawiał się następująco:

- czwartek  – o godz. 18.00 w kościele Miłosierdzia Bożego odprawiona została Eucharystia na rozpoczęcie pod przewodnictwem dominikanina O. Jana Góry; następnie wyświetlony został film o bł. Ks. Jerzym Popiełuszce,

- piątek - w kościele św. Michała Arch:

  • O godz. 17.15 odmówiona została modlitwa różańcowa pod przewodnictwem Odnowy w Duchu Świętym,
  • O godz. 18.00 odprawiona została Eucharystia pod przewodnictwem ordynariusza naszej diecezji ks. bpa Andrzeja Czai,
  • po Eucharystii nastąpiło procesyjne przejście do Prudnika Lasu na Apel Jasnogórski i modlitewne czuwanie do godz. 23.00,

- sobota – odbył się Bieg Prymasowski sprzed budynku OSiRu przy ul. Parkowej do Prudnika Lasu; o godz. 11.00 odprawiona została w Grocie Eucharystia pod przewodnictwem O. Jana Góry.

 

18.09. /niedziela/ - o godz. 10.00 odprawiona została Msza św. w intencji Sybiraków z okazji Dnia Sybiraka.

 

21.09. /środa/ - o godz. 19.00 w ramach Festiwalu imienia Ludwiga van Beethovena usłyszeliśmy koncert skrzypcowy w wykonaniu Krzysztofa i Jakuba Jakowiczów.

 

24.09. /sobota/ - w Prudniku Lesie odbyło się spotkanie po pieszej pielgrzymce do Częstochowy poprzedzone procesyjnym wyjściem sprzed kościoła św. Michała Arch.

 

25.09. /niedziela/ - przeżyliśmy  Odpust   Parafialny  ku  czci św. Michała Archanioła; dziękujemy ks. Sebastianowi Krzyżanowskiemu za głoszenie kazań przez całą niedzielę i przewodniczenie Sumie Odpustowej.


październik  2011


1.10. – tradycyjnie przez cały miesiąc październik w naszym kościele odprawiane było nabożeństwo różańcowe.

 

6.10. /czwartek/ - o godz. 18.45 odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych; omówione zostały najważniejsze kwestie związane z przygotowaniem dzieci do I Komunii św.

 

7.10. /piątek/ - o godz. 19.00 odprawiona została msza młodzieżowa, na której uczniowie I klas gimnazjalnych rozpoczęli przygotowanie do Bierzmowania, które będzie trwało trzy lata.

 

9.10. niedziela/ - przeżywaliśmy Niedzielę Papieską; do puszek przed kościołem złożyliśmy 3170 zł na Fundację Nowego Tysiąclecia.

 

12.10. /środa/ - odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, na którym omówiliśmy prace wykonane w tym roku, oraz wyznaczyliśmy działanie na najbliższy okres czasu.

 

16.10. /niedziela/ - gościliśmy w naszej parafii OO. Oblatów z Bodzanowa; głosili Słowo Boże i przed kościołem rozprowadzali kalendarze misyjne,

- w całym Kościele w Polsce odbyło się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. niedzielnej; w naszej Parafii we Mszy św. uczestniczyło 3825 osób, co w stosunku do liczby mieszkańców /15187/ stanowi 25,2%.


listopad  2011

 

1.11. /wtorek/ - tradycyjnie o godz. 14.00 na cmentarzu odbyło się nabożeństwo różańcowe za zmarłych połączone z procesją oraz nabożeństwo Słowa Bożego przy Krzyżu; liturgii przewodniczyła Parafia św. Michała Arch.

 

10.11. /czwartek/ - dzieciom komunijnym poświęcony został modlitewnik „Droga do nieba”.

 

11.11. /piątek/ - o godz. 11.00 odprawiona została Msza św. za Ojczyznę w 93-ą rocznicę Odzyskania Niepodległości.

 

13.11. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na Prześladowany w świecie Kościół; złożyliśmy 1585 zł.

 

20.11. /niedziela/ - na Mszy św. o godz. 10.00 odbyło się uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministranckiego i odnowienie przyrzeczeń ministranckich; aktualnie grono ministranckie liczy 43 osoby.

 

21-23.11. /poniedziałek-środa/ - w naszej Parafii gościliśmy brata Mariana Markiewicza ze Zgromadzenia Braci Serca Jezusowego, który pracował jako kierowca u kard. Karola Wojtyły, a następnie w Watykanie; odbyły się spotkania w obu parafiach oraz z młodzieżą w szkołach, podczas których przybliżona została postać bł. Jana Pawła II.

 

27.11. /niedziela/ - gościliśmy w naszej parafii wikarego z parafii w Zdzieszowicach ks. Mariusza Drygiera, który głosił Słowo Boże oraz zebrał kolektę na budujący się w tej parafii kościół,

- grupa młodzieży razem z ks. Bartoszem Radeckim uczestniczyła w kościele akademicko-seminaryjnym w Opolu w Ekumenicznej modlitwie młodych.

 

28.11. /poniedziałek/ - tradycyjnie rozpoczęły się Roraty: o godz. 6.30 dla dorosłych i o godz. 18.00 dla dzieci i młodzieży.


grudzień 2011


4.12. /niedziela/ - z radością informujemy, że od tej niedzieli nasza parafia wzbogaciła się o nowego szafarza Komunii św., a jest nim pan Jacek Rabiczko – życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa w tej pięknej posłudze; aktualnie w naszej parafii posługę szafarza komunii św. pełni 7 szafarzy.  

 

8.12. /czwartek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 odbyło się uroczyste przyjęcie dziewczynek do Dzieci Maryi oraz poświęcone zostały medaliki dla dzieci komunijnych.

 

11.12. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny w 30-ą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego oraz poświęcenia Krzyża Spółdzielni Pionier.

 

27.12. /wtorek/ - od tego dnia na Osiedlu Zacisze rozpoczęliśmy odwiedziny kolędowe w naszej parafii.

 

31.12. /sobota/ - na Mszy św. o godz. 17.00 dziękowaliśmy Panu Bogu za kończący się 2011 rok; statystyka za ten rok jest następująca: chrzty – 155, I Komunia św. – 130, Bierzmowanie – 152, śluby – 65, pogrzeby – 191, rozdana Komunia św. – 148 tys

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

 

Fanpage parafii na Facebook'u

Pielgrzymki parafialne

Święta

Piątek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764