• ółążść‡

Rok  2010

 

styczeń 2010

 

17.01. /niedziela/ - na sumie o godz. 11.30 kolędy śpiewał Prudnicki Chór „Jutrzenka”,

- o godz. 16.50 odbył się Wieczór Kolęd w wykonaniu:

- Chóru Talis Cantus z Otmuchowa,

- Chóru z naszej Parafii.

 

24.01. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na Haiti – złożyliśmy 5 900 zł.

 

28.01. /czwartek/ - zakończyliśmy kolędę odwiedzając całą naszą Parafię; zaproszeni zostaliśmy do 72,9 % rodzin, od których posiadamy kartoteki; jest to o 0,5 % mniej niż w minionym roku; dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary, które przeznaczone zostaną na planowane tegoroczne remonty.

 

luty 2010

 

2.02. /wtorek/ - przeżywając Światowy Dzień Życia Konsekrowanego złożyliśmy do puszek ofiarę na zakony klauzurowe 1 060 zł.

 

11.02. /czwartek/ - obchodziliśmy wspomnienie NMP z Lourdes, a zarazem Światowy Dzień Chorego; o godz. 17.30 odbyło się nabożeństwo z błogosławieństwem lurdzkim, a następnie Msza św. w intencji chorych i starszych.

 

18.02. /czwartek/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. po łacinie – niektóre osoby pytały się, czy jest taka możliwość; wychodząc naprzeciw tej duchowej potrzebie będziemy Mszę św. po łacinie odprawiać w III czwartek miesiąca o godz. 18.00.

 

marzec 2010

 

1.03. /poniedziałek/ - od tego dnia rozpoczęły się uroczyste Nieszpory odprawiane przez   Neokatechumenat wraz z wyznaniem wiary poszczególnych uczestników – nabożeństwa te trwały do Niedzieli Palmowej dwa razy w tygodniu.

 

21-24.03. – odprawione zostały rekolekcje dla całej naszej Parafii; poprowadził je Ks. Tadeusz Hryhorowicz, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.

 

25.03. /czwartek/ - obchodząc Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodziliśmy także Dzień Świętości Życia; na Mszy św. o godz. 18.00 wiele osób podjęło się Duchowej Adopcji.

 

26.03. /piątek/ - przy bardzo licznym udziale wiernych odprawiona została Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta; szliśmy z naszego kościoła do kościoła Miłosierdzia Bożego.

 

28.03. /niedziela/ - na Mszy św. o godz. 11.30 Neokatechumenat po uroczystym wejściu z palmami do kościoła wyznał swoją wiarę; było to zakończenie kolejnego okresu formacji.

 

kwiecień 2010

 

1-4.04. /czwartek-niedziela/ - przeżywaliśmy Dni Triduum Paschalnego; każdego dnia bardzo dużo osób uczestniczyło w przeżywaniu liturgii, której przewodniczyli w poszczególne dni kapłani naszej Parafii; w Wielką Sobotę parafialna „Caritas” rozdzieliła przygotowane i zebrane dary dla ok. 170 rodzin.

 

7.04. /środa/ - o godz. 18.00 w naszym kościele odprawiona została Msza św. konwentualna za zmarłych kapłanów, którzy pracowali w naszym dekanacie; odprawiali ją wszyscy kapłani  dekanatu prudnickiego.

 

10.04. /sobota/ - katastrofa lotnicza samolotu pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent Lech Kaczyński z małżonką Marią oraz 94 osoby towarzyszące – nasza Parafia włączyła się modlitewnie w przeżywanie tej tragedii; w niedzielę /11.04./ po każdej Mszy św. odmawialiśmy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 

11.04. /poniedziałek/ -  o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. żałobna z udziałem władz samorządowych Gminy i Powiatu, pocztów sztandarowych, kapłanów naszego miasta i bardzo licznie zgromadzonych wiernych  za wszystkie ofiary katastrofy  samolotu z osobami udającymi się na obchody Katyńskie z Prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele. Od piątku /9.04./ przeniesiona została do naszego kościoła z Urzędu Gminy księga Kondolencyjna.

 

21 i 23.04. /środa i piątek/ - odbyły się spotkania/katechezy dla rodziców tegorocznych dzieci komunijnych; uczestniczyło w nich ok. 50% rodziców ze SP nr 3 i 70% ze SP nr 4.

 

30.04. /piątek/ - odprawiona została Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów.

 

maj 2010

 

3.05. /poniedziałek/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 29-ej rocznicy poświęcenia Krzyży w Zarządzie Budynków Komunalnych; po Mszy św. odbyły się uroczystości przy pomniku Żołnierza Polskiego,

- o godz. 16.00 odbył się Koncert Fortepianowy w wykonaniu Karola Radziwonowicza; była to Inauguracja Roku Chopinowskiego w Prudniku.

 

5.05. /środa/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. pontyfikalna wraz z udzieleniem sakramentu Bierzmowania i wizytacją kanoniczną naszej Parafii przez Ks. Biskupa Jana Kopca; sakrament Bierzmowania przyjęło 165 osób.

 

8.05. /sobota/ - uroczystość św. Stanisława Biskupa - w Opolu w kościele seminaryjnym nasz parafianin, kleryk Stanisław Zioła przyjął święcenia diakonatu; polecamy go naszej wspólnej modlitwie.

 

9.05. /niedziela/ - Koło Przyjaciół Radia Maryja przed kościołem zbierało do puszek ofiary na budowę kościoła w Toruniu, w którym umiejscowiony zostanie obraz MB Częstochowskiej z kaplicy Jana Pawła II; złożyliśmy kwotę 1 368 zł – serdeczne Bóg zapłać.

 

14-16.05. /piątek-niedziela/ - Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zorganizowało I Dni Kultury Chrześcijańskiej w Prudniku; jednym z tematów była historia obrazu MB Prudnickiej, który znajduje się w naszym kościele; Dni Kultury zakończone zostały w naszym kościele koncertem Męskiego Zespołu „Camerton” z Opola i uroczystą Mszą św. w intencji organizatorów.

 

16.05. /niedziela/ - o godz. 10.00 odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji Strażaków ku czci św. Floriana; w Eucharystii brali udział Strażacy z całej Gminy,

- o godz. 11.30 odbyła się I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3; przystąpiło 68 dzieci; rodzice złożyli ofiarę na potrzeby parafii w kwocie 1 020 zł, a dzieci na misje 577 zł.

 

19.05. /środa/ - o godz. 11.00 odprawiona została uroczysta Msza św. dziękczynna, którą sprawował Ks. Proboszcz wraz ze swoimi kolegami Księżmi z ok. 28-ej rocznicy święceń kapłańskich; Eucharystię koncelebrowało 21 kapłanów, a kazanie wygłosił werbista O. Henryk Kałuża.

 

23.05. /niedziela/ - o godz. 11.30 odbyła się I Komunia św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4; przystąpiło 53 dzieci; rodzice złożyli ofiarę na potrzeby parafii w kwocie 530 zł, a dzieci na misje 543 zł.

 

24.05. /poniedziałek/ - odbyły się dwie pielgrzymki do sanktuarium MB Wspomożenia Wiernych w Złotych Horach w Czechach:

1/. Całodzienna Piesza Pielgrzymka – uczestniczyło 15 osób,

2/. Autobusem – uczestniczyło 80 osób.

Pielgrzymce przewodniczył Ks. Bartosz Radecki, oraz uczestniczył werbista O. Jan – kapelan u OO. Bonifratrów.

 

25.05. /wtorek/ - Parafialna „Caritas” jak co roku zorganizowała spotkanie dla Matek – uczestniczyło ok. 80 osób; program artystyczny przygotowały dzieci ze świetlicy Caritas i Zespół Młodzieżowy.

 

30.05. /niedziela/ - dzieci klas IV przeżyły Rocznicę I Komunii św.,

- przy drzwiach kościoła odbyła się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź – złożyliśmy 12 850 zł – serdeczne Bóg zapłać; pieniądze zostały przesłane do Caritasu w Opolu.

czerwiec 2010

 

3.06. /czwartek/ - Uroczystość Bożego Ciała – tradycyjnie przeszliśmy w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta; wzięło w niej bardzo wielu wiernych.

 

5.06. /sobota/ - odbyła się pielgrzymka do Lednicy na modlitewne czuwanie młodzieży; uczestniczyło w niej z naszej parafii i okolic ok. 60 osób; pielgrzymce przewodniczył Ks. Bartosz Radecki,

- odbyła się pielgrzymka do Warszawy na beatyfikację Ks. Jerzego Popiełuszki; uczestniczyło  w niej ok. 30 osób, a przewodniczył jej Ks. Bogusław Król.

 

6.06. /niedziela/ - przy drzwiach kościoła odbyła się zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – złożyliśmy 1 470 zł,

- odbyła się pielgrzymka autobusem do Głogówka na Mszę św. i Nabożeństwo Loretańskie; uczestniczyło w niej ok. 20 osób, a przewodniczył jej proboszcz Ks. Stanisław Bogaczewicz.

 

13.06. / niedziela/ - gościliśmy w naszej parafii dominikankę S. Gabrielę Chodzińską, która od dwóch lat jest na misjach w Boliwii; Siostra podzieliła się z nami świadectwem misyjnym; przy drzwiach kościoła  złożyliśmy ofiarę misyjną dla Siostry Gabrieli w kwocie 13 580 zł i ofiara od dzieci komunijnych 1 120 zł, co dało razem 14 700 zł,

- w Prudniku Lesie odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne poświęcone ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, oraz Diecezjalne Spotkanie Ruchu Światło-Życie – obu spotkaniom przewodniczył ordynariusz naszej diecezji Ks. Bp Andrzej Czaja.

 

20.06. /niedziela/ - gościliśmy w naszej parafii neoprezbitera z Moszczanki Ks. Tomasza Cymbalistę, który głosił do nas Słowo Boże, a po Mszach św. udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.

 

21.06. /poniedziałek/ - odbyło się spotkanie Rady Parafialnej; omówione zostały najważniejsze sprawy związane z tegorocznymi remontami w naszej parafii.

 

27.06. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na rzecz Michałka Trembeckiego z Moszczanki, który uległ bardzo groźnemu wypadkowi, jest w stanie śpiączki i potrzebuje stałej opieki lekarskiej i ciągłej rehabilitacji – Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.

 

lipiec 2010

 

5.07. /poniedziałek/ - Koło Przyjaciół Radia Maryja zorganizowało pielgrzymkę do Barda Śląskiego na uroczystości odpustowe.

 

11.07. /niedziela/ - Koło Przyjaciół Radia Maryja zorganizowało pielgrzymkę do Częstochowy na spotkanie Rodzin Radia Maryja.

 

25.07. /niedziela/ - po każdej Mszy św. udzielane było błogosławieństwo kierowcom ku czci św. Krzysztofa; kierowcy złożyli ofiarę na środki transportu dla misjonarzy 1 050 zł.

 

sierpień 2010

 

15.08. /niedziela/ - Słowo Boże w naszej Parafii głosił neoprezbiter z Racławic Śl. Ks. Adam Łotocki, a po Mszach św. udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.  

- od 15 do 21 .08. trwała XXXIV Piesza Pielgrzymka do Częstochowy; nasza Parafia wraz z okolicami szła w ramach strumienia nyskiego; Grupie przewodniczył Ks. Bartosz Radecki oraz Ks. Bogusław Król, a pielgrzymów było 70 osób.

 

wrzesień 2010

 

1.09. /środa/ - o godz. 7.45 odprawiona została Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców,

- o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyzny, jej obrońców i kombatantów II wojny  światowej w 71-ą rocz. jej wybuchu, oraz o pokój na świecie.

 

2.09. /czwartek/ - na Mszy św. szkolnej pobłogosławione zostały tornistry i przybory szkolne pierwszoklasistom; na ok. 120 dzieci przyszło tylko 30.

 

4.09. sobota/ - o godz. 19.00 w naszym kościele odbyła się inauguracja XVIII Śląskiego Festiwalu im. Ludwika van Bethovena – recital organowy wykonał Andrzej Chorosiński,

- Koło Przyjaciół Radia Maryja i Wspólnota Żywego Różańca zorganizowały pielgrzymkę do Częstochowy na uroczystość nałożenia nowej sukienki MB Częstochowskiej.

 

5.09. /niedziela/ - gościliśmy O. Oblata z Bodzanowa, który głosił Słowo Boże, a po Mszach św. rozprowadzał kalendarze misyjne.

 

9.09. /czwartek/ - przy bardzo licznym udziale wiernych odbyło się uroczyste poświęcenie pomnika papieża Jana Pawła II:

  • o godz. 17.45 odbył się koncert Zespołu „Siódma Trąba Baranka”,
  • o godz. 18.00 odprawiona została uroczysta Msza św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II pod przewodnictwem Ks. Biskupa Pawła Stobrawy,
  • po Mszy św. nastąpiło uroczyste poświęcenie i odsłonięcie pomnika.

 

10.09. /piątek/ - gościliśmy w naszej Parafii dominikanina O. Janę Górę, który dla młodzieży Gimnazjum nr 1 oraz z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 wygłosił Słowo Boże oraz uczestniczył w spotkaniu szkolnym.

 

11.09. /sobota/ - o godz. 9.30 odprawiona została Msza św. z okazji Zjazdu Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego w Prudniku z lat 1947-2000; Eucharystii przewodniczył ks. Prałat dr Zygmunt Nabzdyk, a Słowo Boże wygłosił dominikanin O. dr Jan Góra,

- o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w intencji Świetlicy „Caritas” na rozpoczęcie nowego roku i 19-ej rocznicy działalności,

- o godz. 18.00 w Prudniku Lesie odbyło się modlitewne spotkanie uczestników tegorocznej Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy i chętnych osób.

 

17.09.  /piątek/ - odbyło się czuwanie modlitewne dla młodzieży związane ze świętem ku czci św. Stanisława Kostki.

 

18.09. /sobota/ - Koło Przyjaciół Radia Maryja zorganizowało wyjazd do Złotych Hor na Pielgrzymek Narodów.

 

22.09. /środa/ - o godz. 19.00 w ramach Festiwalu imienia Ludwiga van Beethovena  wykonany został recital fortepianowy przez Janusza Olejniczaka; w programie utwory Beethovena i Chopina.

 

26.09. /niedziela/ - przeżyliśmy Odpust ku czci św. Michała Archanioła; Słowo Boże głosił przez całą niedziele, oraz przewodniczył Sumie Odpustowej benedyktyn z Biskupowa O. Sławomir Badyna.

 

30.09. /czwartek/ - podczas Mszy św. szkolnej dzieciom komunijnym poświęcone zostały różańce.

 

październik 2010

 

1.10. /piątek/ - młodzież klas III gimnazjalnych liturgicznie rozpoczęła przygotowanie do sakramentu Bierzmowania; przygotowuje się ok. 170 osób.

 

6 i 7.10. /środa i czwartek/ - odbyły się spotkania z rodzicami dzieci komunijnych – uczestniczyło ok. 75 %; omówione zostały najważniejsze sprawy związane z przygotowaniem dzieci do I Komunii św.

 

10.10. /niedziela/ - przeżyliśmy kolejną Niedzielę Papieską; nasza parafia na Fundację Nowego Tysiąclecia  wspierającą zdolne dzieci i młodzież z ubogich rodzin złożyła kwotę 2.230 zł.

 

19.10. /wtorek/ - w Domu Katolickim Neokatechumenat rozpoczął katechezy ewangelizacyjne.

 

24.10. /niedziela/ - Słowo Boże głosił franciszkanin z Prudnika Lasu O. Cyryl Syndonin, który  przed kościołem zbierał ofiary na remont kaplicy w Dębowcu; Dębowiec jest filią naszej parafii, która od 1945 roku obsługiwana jest przez OO. Franciszkanów,

- w całej Polsce odbyło się liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św. niedzielnej; w naszej parafii wyglądało to następująco: kościół św. Michała Arch. – 2.720 osób, OO. Bonifratrzy – 400 osób, OO. Franciszkanie – 478 osób, Dębowiec, DPS i Szpital – 72 osoby; razem uczestniczyło 3.670 osób co stanowi w stosunku do wszystkich zameldowanych mieszkańców 23,9 %.

 

listopad 2010

 

1.11. /poniedziałek/ - przeżyliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych; po południu odbyło się nabożeństwo na cmentarzu, któremu przewodniczyła parafia Miłosierdzia Bożego; wieczorem księża wikarzy z obu parafii poprowadzili nabożeństwo dla młodzieży.

 

4.11. /czwartek/ - na Mszy św. szkolnej dzieciom komunijnym poświęcone zostały modlitewniki Droga do nieba.

 

6.11. /sobota/ - o godz. 19.15 wykonany został Dyplomowy Koncert Organowy przez Aleksandrę Knysz.

 

7.11. /niedziela/ - gościliśmy w naszej parafii Ks. Jacka Kocura z Lwowa, który głosił nam Słowo Boże, a po Mszach św. zbierał ofiary na budowę kościoła św. Michała Arch. w Lwowie; parafia nasza złożyła 8.450 zł oraz 2.630 zł jako wpłaty na konto; razem stanowi to 11.080 zł.

 

9.11. /wtorek/ - odbyło się ostatnie spotkanie Rady Duszpasterskiej mijającej kadencji; podsumowany został pięcioletni okres funkcjonowania Rady oraz wszelkiego rodzaju wykonane prace i podjęte inicjatywy. Radnymi w tej kadencji byli: Bogdan Bartnik, Ryszard Dębicki, Władysława Ginter, Witold Jankowski, Wiesław Józefczyk, Julian Kojdecki, Stanisław Majewski, Roman Osiecki, Marek Radom, Jan Roszkowski, Jerzy Stępień, Joachim Wilczek i Ludwik Ziubrzyński. Radnym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i współpracę na rzecz naszej parafii. Omówiony został także sposób wyboru nowej Rady według Statutu Diecezjalnego, oraz wybrani zostali radni do nadzorowania wyborów w składzie: Władysława Ginter, Julian Kojdecki i Jan Roszkowski.

 

11.11. /czwartek/ - o godz. 11.00 odprawiona została Msza św. za Ojczyznę w 92. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

 

14.11. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na Kościół Prześladowany w świecie; złożyliśmy 1.340 zł.

 

21.11. /niedziela/ - na Mszy św. o godz. 10.00 odbyło się uroczyste przyjęcie 11 kandydatów do grona ministranckiego i odnowienie przyrzeczeń ministranckich.

 

28.11. /niedziela/ - w naszej Parafii przeprowadzony został drugi etap wyborów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej; nowymi Radnymi zostali: Bartnik Bogdan, Ginter Władysława, Jankowski Witold, Jaślar Paweł, Józefczyk Wiesław, Małek Zbigniew, Olszewski Antoni, Osiecki Roman, Radom Marek, Roszkowski Radosław, Wilczek Joachim i Zapała Jan;  serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej posługi na rzecz naszej Parafii,

- młodzież naszej parafii wraz z Ks. Bartoszem Radeckim uczestniczyła w Ekumenicznej modlitwie młodych w kościele seminaryjnym w Opolu.

 

grudzień 2010

 

5.12. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie – złożyliśmy 1435 zł.

 

8.12. /środa/ - na Mszy św. o godz. 16.30 odbyło się uroczyste przyjęcie dziewczynek do Dzieci Maryi oraz poświęcone zostały medaliki dla dzieci komunijnych,

- na Mszy św. o godz. 18.00 nastąpiło zaprzysiężenie nowej Rady Duszpasterskiej wyłonionej w wyniku wyborów dnia 28 listopada; nowymi członkami Rady Duszpasterskiej zostali: Bartnik Bogdan, Ginter Władysława, Jankowski Witold, Jaślar Paweł, Józefczyk Wiesław, Małek Zbigniew, Olszewski Antoni, Osiecki Roman, Radom Marek, Roszkowski Radosław, Wilczek Joachim i Zapała Jan; w wyborach wzięło udział 187 osób oddając swoje głosy – serdecznie dziękujemy; nowym Radnym życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa w posłudze na rzecz naszej Parafii.

 

15.11. /sobota/ - zakończona została w kościele budowa wymiennikowni ciepła; aktualnie korzystamy z ciepła dostarczanego przez ZEC Prudnik; podobnie jest w Domu Katolickim i na plebanii; całkowity koszt budowy wymiennikowni wyniósł 62 tys. zł; 20 tys. zł dofinansowania uzyskaliśmy z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Opolu.

 

22.12. /środa/ - na Roratach o godz. 18.00 prudniccy harcerze przynieśli do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju.

 

23.12. /czwartek/ - Odbyła się Wigilia dla osób samotnych przygotowana przez parafialny Zespół ‘Caritas” – uczestniczyło ok. 70 osób.

 

24.12. /piątek/ - uroczysta Pasterka o godz. 24.00 rozpoczęła Uroczystość Bożego Narodzenia; Słowo Boże wygłosił Ks. Prałat dr Zygmunt Nabzdyk.

 

27.12. /poniedziałek/ - rozpoczęta została kolęda w naszych domach - tradycyjnie od osiedla Zacisze.

 

31.12. /piątek/ - o godz. 17.00 odprawiona została Msza św. dziękczynna na zakończenie 2010 Roku; statystyka za mijający rok była następująca: chrzty – 153, śluby – 69, zgony – 201, I Komunia św. – 121, Bierzmowanie – 165, rozdana Komunia św. – 137 tys.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

 

Fanpage parafii na Facebook'u

Pielgrzymki parafialne

Święta

Piątek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764