• ółążść‡

Styczeń 2007

 

21.01. /niedziela/ - o godz. 16.45 w naszym kościele odbył się Wieczór Kolęd w wykonaniu:

-          Chóru Legenda z Opola,

-          Zespołu Wokalnego z naszej Parafii.

W programie usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie i światowe kolędy, pastorałki i hymny z różnych epok przeznaczone na okres Bożego Narodzenia. 

 

22.01. /poniedziałek/ - zakończyliśmy kolędę odwiedzając całą naszą Parafię; zaproszeni zostaliśmy do 74,6 % rodzin, od których posiadamy kartoteki; jest to tyle samo co w minionym roku; dziękujemy za serdeczne przyjęcie, wspólną modlitwę i złożone ofiary, które przeznaczone zostaną na remont okien w kościele.

 

Luty 2007

 

2.02. /piątek/ - w święto Ofiarowania Pańskiego odbyła się zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe z racji przypadającego w tym dniu Światowego Dnia Życia Konsekrowanego – złożyliśmy 965 zł.

 

9.02. /piątek/ -  o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w intencji Ks. Pawła z ok. urodzin.

 

11.02. /niedziela/ - obchodziliśmy wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego; o godz. 17.00 odprawione zostało nabożeństwo dla chorych i starszych, które połączone było z sakramentalnym błogosławieństwem lurdzkim.

 

12.02. /poniedziałek/ - odbyło się spotkanie wszystkich katechetów; omówione zostały najistotniejsze zagadnienia związane z katechizacją w szkole i przygotowaniem do Bierzmowania.

 

21.02. – Środa Popielcowa – od uczestnictwa we Mszy św. i posypania naszych głów popiołem bardzo licznie rozpoczęliśmy przeżywanie Wielkiego Postu.

 

25.02. /niedziela/ - o godz. 17.00 odprawione zostało pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali; w tym roku kazania pasyjne głosi Ks. Jacek Wilczyński z Parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku.

 

Marzec 2007

 

10–18.03. – odbyło się tygodniowe Odnowienie Misji św., które były w naszej Parafii w 2004 roku; podobnie jak Misje przeprowadził je werbista O. dr Henryk Kałuża; cieszymy się, że w tych szczególnych rekolekcjach brała udział tak liczna część naszych parafian.

 

11.03. /niedziela/ - przy drzwiach kościoła odbyła się zbiórka do puszek na Radio Maryja i Telewizję Trwam; złożyliśmy 1 450 zł.; pieniądze te zostały przekazane przedstawicielom Radia Maryja na spotkaniu 19 marca w Prudniku Lesie.

 

19.03. /poniedziałek/ – w uroczystość św. Józefa w Prudniku Lesie odbyło się spotkanie z Radiem Maryja i Telewizją Trwam; organizatorem tego spotkania był O. dr Antoni Kazimierz Dudek.

 

26.03. /poniedziałek/ - obchodziliśmy liturgiczny obchód Uroczystości Zwiastowania Pańskiego; w tym dniu obchodzi się także Dzień Świętości Życia; o godz. 17.15 odmówiony został w tej intencji różaniec, który poprowadził Kościół Domowy; na Mszy św. o godz. 18.00 ok. 80 osób wyraziło wolę podjęcia Duchowej Adopcji, która jest szczególną formą modlitwy w obronie poczętych dzieci.

 

28.03. /środa./ - na Mszy św. o godz. 18.00 Ks. Bp Paweł Stobrawa udzielił 200 osobom z naszej Parafii Sakrament Bierzmowania.

 

30.03. /piątek/ - o godz. 18.30 odprawiona została Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta; rozpoczęcie nastąpiło w kościele Miłosierdzia Bożego a zakończenie w kościele św. Michała Arch.; w sposób szczególny zaproszona została młodzież, która dwa dni wcześniej przyjęła Sakrament Bierzmowania; w Drodze Krzyżowej jak co roku brała udział bardzo liczna rzesza wiernych z całego Prudnika.

 

Kwiecień 2007

 

2.04. /poniedziałek/ - przypadała 2-a rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II; w naszej Parafii odprawione zostały:

  • godz. 17.30 Nabożeństwo różańcowe,
  • godz. 18.00 Msza św. o rychłą beatyfikację Jana Pawła II, 
  • po Mszy św. przedstawione zostało Misterium słowno-muzyczne poświęcone nauczaniu Jana Pawła II,
  • godz. 21.15 Harcerze na Rynku przed kolumną MB odmówili wspólną modlitwę i śpiew.

 

Triduum Paschalne i Święta Zmartwychwstania Pańskiego przeżyliśmy przy licznym udziale wiernych i bogato przygotowanej liturgii; wszyscy, którzy włączyli się w ich przygotowanie serdecznie dziękujemy.

 

25.04. /środa/ - czciliśmy św. Marka Ewangelistę; po Mszy św. o godz. 18.00 odprawiona została procesja błagalna wokół kościoła o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.

 

Maj 2007

 

3.05. /czwartek/ - Msza św. o godz. 11.30 odprawiona została w intencji Ojczyzny w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz 26-ej rocznicy poświęcenia Krzyży w Zarządzie Budynków Komunalnych; po Mszy św. odbyły się uroczystości przy pomniku Żołnierza Polskiego.

 

5.05. /sobota/ - w Opolu w kościele seminaryjnym o godz. 10.00 nasz parafianin kleryk Marcin Dobrzański przyjął święcenia diakonatu; z naszej Parafii wiele osób uczestniczyło w tej uroczystości; diakon Marcin w niedzielę 6 maja głosił w naszym kościele kazania.

 

12.05. /sobota/ - Parafia nasza zorganizowała jednodniową pielgrzymkę do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Łagiewnik; pielgrzymce przewodniczył Ks. Paweł Dubowik.

 

19.05. /sobota/ - Odnowa w Duchu Świętym zorganizowała wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne,

- o godz. 11.00 w naszym kościele odprawiona została uroczysta Msza św. przy licznym udziale księży i wiernych z ok. 25-lecia święceń kapłańskich Ks. Proboszcza.

 

24.05. /czwartek/ - nasza Parafia zorganizowała pielgrzymkę do Złotych Hor na uroczystość MB Wspomożenia Wiernych; uczestniczyli w niej mieszkańcy całego Prudnika i okolic; szczególne słowa podziękowania za trud organizacyjny należą się p. Romanowi Łączakowi.

 

27.05. /niedziela/ - odprawiona została Rocznica I Komunii św.: o godz. 11.30 SP nr 4, o godz. 13.00 SP nr 3,

- o godz. 17.00 odbył się Koncert Pieśni Maryjnych w wykonaniu:

- Chóru Capricolium z Głuchołaz,

- Kameralnego Zespołu Wokalnego z naszej Parafii.

 

28.05. / poniedziałek/ - dzieci z wychowawcami z Ośrodka Wychowawczego, który prowadzą SS. Elżbietanki przygotowały i uczestniczyły w nabożeństwie majowym z ok. Dnia Matki; po nabożeństwie i po Mszy św. w głównych drzwiach kościoła dzieci przeprowadziły loterię z przygotowanych przez siebie fantów; cena losu  to dowolna ofiara, która została przeznaczona na potrzeby Ośrodka; Bóg zapłać SS. Elżbietankom za przygotowanie tej uroczystości.

 

30.05. /środa/ - Parafialna Caritas pod przewodnictwem p. Władysławy Ginter przygotowała    w auli Domu Katolickiego spotkanie przy ciastku i wspólnym śpiewie dla Matek naszej Parafii; w uroczystości uczestniczyły Władze naszej Gminy i Powiatu.

 

Czerwiec 2007

 

1.06. /piątek/ - o godz. 16.30 odprawiona została Msza św. w intencji dzieci z ok. Dnia Dziecka.

 

2.06. /sobota/ - odbyła się pielgrzymka młodzieży do Lednicy; przewodniczył jej Ks. Mariusz Kozak; z naszej Parafii pojechało 25 osób.

 

3.06. /niedziela/ - o godz. 11.30 w Prudniku-Lesie odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana poświęcone myśli społecznej Ks. Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego.

 

7.06. /czwartek/ - jak co roku przeżywając Uroczystość Bożego Ciała przeszliśmy w procesji eucharystycznej ulicami naszego miasta; Bóg zapłać za tak liczny udział i zaangażowanie.

 

10.06. /niedziela/ - w Prudniku Lesie po Mszy św. o godz. 11.30 Grupa Teatralna z Gimnazjum nr 2 im Jana Pawła II zaprezentowała fragmenty „Tryptyku Rzymskiego”.

 

17.06. /niedziela/ - różne grupy naszej Parafii uczestniczyły w Kamieniu Śląskim w uroczystości związanej z 750-ą rocznicą śmierci św. Jacka; we Mszy św. o godz. 10.00 uczestniczył Episkopat Polski, a popołudniu odbyło się spotkanie młodzieży.

 

22.06. /piątek/ - o godz. 7.30 odprawiona została Msza św. dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego.

 

Lipiec 2007

 

8.07. /niedziela/ - Koło Przyjaciół Radia Maryja uczestniczyło w Częstochowie w spotkaniu Rodziny Radia Maryja.

 

13.07. /piątek/ - tradycyjnie odprawione zostało nabożeństwo i Msza św. ku czci MB Fatimskiej; przewodniczyła Fraternia Żeńska III Zakonu sw. Dominika.

 

16.07. /poniedziałek/ - odmówiony został Różaniec, a następnie odprawiona została Msza św.   o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II, w intencji Kościoła i naszej Ojczyzny; przewodniczył Neokatechumenat.

 

25.07. /środa/ - we wspomnienie św. Krzysztofa udzielone zostało błogosławieństwo kierowcom i ich pojazdom.

 

Sierpień 2007

 

4.08. /sobota/ - na Mszy św. o godz. 18.00 modlitewnie podziękowaliśmy Panu Bogu za 2 lata pracy w naszej Parafii i pożegnaliśmy Ks. Pawła Dubowika, który przez Ks. Arcybiskupa został przeniesiony na wikarego do Parafii Czarnowąsy koło Opola.

 

15.08. /środa/ - w Uroczystość Wniebowzięcia NMP w naszej Parafii Słowo Boże głosił misjonarz z Peru Ks. Jan Lachowiecki; wszystkim wiernych składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz misji św. 

 

16.08. /czwartek/ - na Mszy św. o godz. 18.00 modlitewnie podziękowaliśmy Panu Bogu za 3 lata pracy w naszej Parafii i pożegnaliśmy Ks. Mariusza Wajmana, który przez Ks. Arcybiskupa został przeniesiony na wikarego do Parafii MB Wspomożenia Wiernych w Kluczborku.

 

17.08. /piątek/ - do naszej Parafii przyszedł nowy wikary neoprezbiter Ks. Bogusław Król, który pochodzi z Parafii w Wawelnie koło Opola; Księdzu Bogusławowi życzymy owocnej pracy duszpasterskiej i wszelkiego Bożego błogosławieństwa. Zarazem informujemy wiernych, że Ks. Abp zmniejszył ilość księży wikarych w naszej Parafii do trzech.

 

19.08. /niedziela/ - po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszyła grupa prudnicka na XXI Pieszą Pielgrzymkę Opolską do Częstochowy; trwała ona do soboty 25 sierpnia; w grupie prudnickiej, w której szli także pielgrzymi z okolic wzięło udział 115 osób; przewodnikami grupy byli Ks. Mariusz Kozak z naszej Parafii, oraz Ks. Jarosław Karpa z Parafii Miłosierdzia Bożego.

 

31.08. /piątek/ - Koło Przyjaciół Radia Maryja zorganizowało pielgrzymkę do Lichenia oraz do Lednicy na spotkanie seniorów, które prowadzi O. Jan Góra; z naszej Parafii i okolic uczestniczyło 30 osób.

 

Wrzesień 2007

 

1.09. /sobota/ - o godz. 10.00 odprawiona została Msza św. w intencji Ojczyny, jej obrońców i kombatantów II wojny światowej w 68-ą rocz. jej wybuchu, oraz o pokój na świecie.

 

2.09. /niedziela/ - Parafia nasza zorganizowała pielgrzymkę do Głogówka na Nabożeństwo Loretańskie u OO. Franciszkanów; uczestniczyło 30 osób.

 

3.09. /poniedziałek/ - o godz. 7.30 odprawiona została Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli i rodziców,

- o godz. 15.30 na plebanii odbyło się spotkanie katechetów, na którym omówione zostały najistotniejsze sprawy związane z nowym rokiem szkolnym.

 

7.09. /piątek/ - o godz. 16.30 podczas Mszy św. szkolnej dzieciom klas I Szkoły Podstawowej pobłogosławione zostały tornistry wraz z  przyborami szkolnymi; uczestniczyło ok. 50 % dzieci tychże klas.

 

8.09. /sobota/ - o godz. 10.00 odprawiona została Msza św. z okazji Zjazdu w intencji absolwentów LO w Prudniku z lat 1947–1959.

 

9.09. /niedziela/ - Słowo Boże głosił neoprezbiter Ks. Wojciech Żmijan, który przed kilu laty przez rok miał w naszej Parafii praktykę duszpasterską; po Mszach św. udzielał błogosławieństwa prymicyjnego; aktualnie jest wikarym w Parafii św. Jakuba i Agnieszki w Nysie.

 

12.09. /środa/ - odprawiona została Msza św. w intencji Świetlicy „Caritas” na rozpoczęcie nowego roku działalności i jej 16 rocznicy powstania.

 

15.09. /sobota/ - odbyło się spotkanie po Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy; pielgrzymi wyszli sprzed kościoła św. Michała Arch. i pielgrzymowali do Prudnika Lasu, gdzie odprawione zostało nabożeństwo,

- Radio Maryja zorganizowało wyjazd młodzieży do Częstochowy na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży Radia Maryja; organizatorem był pan Roman Łączak.

 

16.09. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została suma parafialna w intencji Sybiraków z ok. Dnia Sybiraka; dziękujemy za przygotowanie oprawy liturgicznej.

 

20-22.09. – od czwartku do soboty odprawione zostało dla młodzieży Triduum ku czci św. Stanisława Kostki; w czwartek w kościele św. Michała Arch., w piątek w kościele Miłosierdzia Bożego, a w sobotę w Prudniku Lesie. 

 

22.09. /sobota/ - nasi Parafianie wzięli udział w Pielgrzymce Narodów do Złotych Hor; pojechało  40 osób.

 

23.09. /niedziela/ - Parafia nasza przeżywała Odpust ku czci św. Michała Arch.; przez całą niedzielę Słowo Boże głosił oraz przewodniczył Sumie Odpustowej Ks. dr Paweł Landwójtowicz, wykładowca teologii pastoralnej na Uniwersytecie Opolskim oraz Dyrektor Poradni Rodzinnej w Opolu.

 

28.09. /piątek/ - podczas Mszy św. szklonej dzieciom pierwszokomunijnym poświęcone zostały różańce,

- podczas Mszy św. młodzieżowej nastąpiło liturgiczne rozpoczęcie przygotowania młodzieży klas III gimnazjalnych do Bierzmowania; młodzież otrzymała deklaracje; szkoda, że w tej Mszy św. tak mało uczestniczyło rodziców tejże młodzieży.

 

30.09. /niedziela/ - w Nysie odbyła się uroczystość beatyfikacji elżbietanki S. Marii Luizy Merkert; w uroczystości uczestniczyły SS. Elżbietanki, Ks. Proboszcz i parafianie.

 

Październik 2007

 

Przez cały październik odprawiane były nabożeństwa różańcowe; Bóg zapłać wszystkim, którzy w nich uczestniczyli, a zwłaszcza dzieciom i młodzieży.

 

10 i 11.10. /środa i czwartek/ - odbyło się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci komunijnych.

 

13.10. /sobota/ - o godz. 10.00 odprawiona została Msza św. w intencji absolwentów i pracowników Zespołu Szkół im. Janusza Korczaka w Prudniku z ok. 50-lecia istnienia.

 

14.10 /niedziela/ - obchodziliśmy Niedzielę Papieską; przed kościołem do puszek wierni złożyli 1980 zł; serdeczne Bóg zapłać,

- na nabożeństwie o godz. 17.00 wystąpiła młodzież z Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Prudniku z montażem słowno-muzycznym, który był poświęcony Słudze Bożemu Janowi Pawłowi II.

 

21.10. /niedziela/ - suma o godz. 11.30 odprawiona została jako Msza św. dziękczynna za beatyfikację Elżbietanki Matki Marii Luizy Merkert; oprawę liturgiczną przygotowały Siostry Elżbietanki.

 

25.10. /czwartek/ - odbyło się spotkanie Rady Parafialnej, podczas którego omówione zostały sprawy z wymianą okien na galerii naszego kościoła, oraz zaplanowany został remont na przyszły rok – wymiany posadzki na podwórku plebanijnym.

 

28.10. /niedziela/ - odbyło się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św.; na terenie naszej Parafii zameldowanych jest 15 716 mieszkańców; uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. było następujące: kościół św. Michała Arch. – 2 990 osób, u OO. Bonifratrów – 622,  u OO. Franciszkanów – 448, Dębowiec, Szpital i DPS – 70; razem stanowi to 26,21 %. Do Komunii św. przystąpiło 1 944 osoby.

 

Listopad 2007

 

1.11. /czwartek/ - przeżywając Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu o godz. 14.00 odbyło się nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją przez cmentarz i modlitwą różańcową; następnie przy Krzyżu odprawione zostało Nabożeństwo Słowa Bożego; kazanie wygłosił Ks. prałat dr Zygmunt Nabzdyk; całości liturgii przewodniczyła Parafia św. Michała Arch.

 

9.11. /piątek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 dzieciom komunijnym poświęcone zostały modlitewniki Droga do nieba.

 

11.11. /niedziela/ - gościliśmy O. Oblata z Bodzanowa, który przez całą niedzielę głosił Słowo Boże o tematyce misyjnej i rozprowadzał kalendarze misyjne,

- suma odprawiona została w intencji Ojczyny z ok. Święta Narodowego Odzyskania Niepodległości.

 

17.11. /sobota/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w intencji SS. Elżbietanek z ok. patronalnego święta św. Elżbiety Węgierskiej; SS. Elżbietanki przygotowały Liturgię Słowa, a po Mszy św. obdarowywały wiernych bułkami.

 

18.11. /niedziela/ - zebrana została pierwsza w tym roku kolekta specjalna na wymianę okien na galerii naszego kościoła; przewidywany koszt to 100 tys. zł.

 

25.11. /niedziela/ - na Mszy św. o godz. 10.00 w patronalne święto Chrystusa Króla odbyło się uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministranckiego i odnowienie przyrzeczeń ministranckich; całość przygotował Ks. Reneusz.

 

Grudzień 2007

 

3.12. /poniedziałek/ - od tego dnia w naszym kościele parafialnym odprawialiśmy każdego dnia Roraty o godz. 6.15 i 18.00; cieszymy się bardzo, że duża grupa dzieci, młodzieży i dorosłych w nich uczestniczyła.

 

8.12. /sobota/ - na Mszy św. o godz. 16.30 odbyło się uroczyste przyjęcie dziewczynek do Dzieci Maryi oraz poświęcone zostały medaliki dla dzieci komunijnych.

 

16.12. /niedziela/ - na Mszy św. o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. z ok. 26-ej rocznicy poświęcenia sztandaru NSZZ „Solidarność” Zakładów Przemysłu Bawełnianego „Frotex”, 26-ej rocz. powstania Związku „Solidarność” oraz poświęcenia  Krzyża Spółdzielni „Pionier”.

 

19.12. /środa/ - odbyło się opłatkowe spotkanie Rady Parafialnej; omówione zostały sprawy związane z remontami parafialnymi.

 

22.12. /sobota/ - Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas” zorganizował spotkanie wigilijne dla osób samotnych; uczestniczyło w nim ok. 70 osób.

 

27.12. /czwartek/ - rozpoczęliśmy odwiedziny kolędowe od Osiedla Zacisze.

 

28.12. /piątek/ - liturgicznie obchodziliśmy święto św. Młodzianków; o godz. 9.00 odprawiona została Msza św. w intencji dzieci wraz z udzieleniem specjalnego błogosławieństwa; dzieci było  mało.

 

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

 

Fanpage parafii na Facebook'u

Pielgrzymki parafialne

Święta

Środa, XVI Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Kingi, dziewicy

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764