• ółążść‡

Styczeń 2008

 

13.01. /niedziela/ - o godz. 10.00 odprawiona została Msza św. urodzinowa
Ks. Mariusza.

 

20.01. /niedziela/ - o godz. 16.45 odbył się Wieczór Kolęd w wykonaniu:

- Zespołu Młodzieżowego z naszej Parafii,

- kameralnego Prudnickiego Chóru „Jutrzenka”,

- Kameralnego Zespołu Wokalnego z naszej Parafii.

 

26.01. /sobota/ - zakończona została kolęda, którą objęta została cała nasza Parafia; wszystkim rodzinom składamy serdeczne Bóg zapłać za przyjęcie w swoich domach i złożone ofiary na cele remontowe naszej Parafii; kolędę przyjęło 4020 rodzin, co stanowi w stosunku do wszystkich posiadanych kartotek w kancelarii parafialnej 75,6 %.

 

27.01. /niedziela/ - o godz. 17.00 w ramach niedzielnego nabożeństwa odbyło się kolędowanie przy Żłóbku prowadzone przez Koło Przyjaciół Radia Maryja.

 

28.01. /poniedziałek/ - na plebanii odbyło się spotkanie katechetów; omówione zostały najważniejsze sprawy związane z nauką religii, a między innymi przygotowanie do Bierzmowania i I Komunii św.

 

Luty 2008

 

2.02. /sobota/ - tradycyjnie w Święto Ofiarowania Pańskiego odbyła się zbiórka do puszek na zakony klauzurowe – złożyliśmy 1 040 zł.

 

3-5.02. /niedziela-wtorek/ - przeżyliśmy Dni Eucharystyczne przed rozpoczęciem Wielkiego Postu.

 

6.02. - Środa Popielcowa – bardzo wielu parafian uczestniczyło w Eucharystii wraz z posypaniem głów popiołem.

 

11.02. /poniedziałek/ – z ok. wspomnienia NMP z Lourdes i Dnia Chorego o godz. 17.30 odprawione zostało dla ludzi chorych i starszych nabożeństwo z błogosławieństwem lurdzkim.

 

18.02. /poniedziałek/ - odbyło się spotkanie Rady Parafialnej poświęcone przebiegowi prac związanych z wymianą okien na galerii naszego kościoła, oraz przyszłym pracom wymiany posadzki wokół kościoła.

 

24.02. /niedziela/ - Słowo Boże głosił O. Antoni Dudek, kustosz i gwardian z Prudnika Lasu; przed kościołem zebrane zostały ofiary na remont kościoła franciszkańskiego.

 

26-28.02. /wtorek-czwartek/ - przeprowadzone zostały rekolekcje dla dzieci naszej Parafii; niestety uczestniczyło w nich bardzo mało dzieci, w tym komunijnych.

 

28 i 29.02./czwartek i piątek/ - w auli Domu Katolickiego odbyły się spotkania rodziców dzieci komunijnych – uczestniczyło ok. 75 % rodziców.

 

Marzec 2008

 

9.03. /niedziela/ - rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych i młodzieży, prowadził je Ks. dr Paweł Landwójtowicz, wykładowca Wydziału Teologicznego i Dyrektor Diecezjalnej Poradni Rodzinnej w Opolu; rekolekcje zakończyły się w środę.  

 

14.03. /piątek/ - o godz. 18.30 odprawiona została Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta; rozpoczęcie nastąpiło w naszym kościele, a zakończenie w kościele Miłosierdzia Bożego; jak co roku uczestniczyło w niej bardzo dużo wiernych – serdeczne Bóg zapłać.

 

Triduum Paschalne – podobnie jak w minionych latach uroczyście sprawowaliśmy liturgię tych dni, którą przygotowywała Liturgiczna Służba Ołtarza, Chór Parafialny i Zespół Młodzieżowy; wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i udział. Szczególe podziękowanie kierujemy do osób, które przygotowały kościół, Boży Grób i Ciemnicę.

 

30.03. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek od dzieci ze skarbonek wielkopostnych – złożona ofiara w kwocie 850 zł przeznaczona została na Hospicjum w Starych Siołkowicach.

 

Kwiecień 2008

 

2.04. /środa/ - przypadała 3-a rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II; w naszej Parafii przeżywaliśmy:

  • o godz. 17.30 Nabożeństwo różańcowe,
  • o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II,
  • o godz. 17.00 w Prudnickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie poetycko-filmowe poświęcone Janowi Pawłowi II,
  • o godz. 21.00 Prudniccy Harcerze wraz z Ks. Mariuszem i śpiewającą młodzieżą na Rynku przed kolumną MB poprowadzili wspólną modlitwę i śpiew.

 

4-5. 04. /piątek i sobota/ - na terenie Głuchołaz i Prudnika odbyły się Mistrzostwa Polski Księży w Piłce Halowej.

 

9.04. /środa/ - Ks. Bp Jan Kopiec udzielił młodzieży klas III gimnazjalnych Sakrament Bierzmowania; przyjęło go 189 osób.

 

13.04. /niedziela/ - po Mszach św. przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek jako pomoc dla Ks. Andrzeja Mikułki z Nadwórnej na remont odzyskanej po latach plebanii; jest ona bardzo zniszczona, a Ks. Andrzej planuje otworzyć w niej Centrum Towarzystwa Polskiego; złożyliśmy 1720 zł, za które w Jego imieniu serdecznie dziękujemy.

 

27.04. /niedziela/ - gościliśmy w naszej Parafii Ks. Krzysztofa z Parafii w Zdzieszowicach, który wygłosił na wszystkich Mszach św. kazanie oraz zebrana została kolekta na budujący się kościół w tej Parafii; za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

 

Maj 2008

 

3.05. /sobota/ - o godz. 11.30 odprawiona została Msza św. w intencji naszej Ojczyzny w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, oraz 27-ej rocznicy poświęcenia Krzyży w Zarządzie Budynków Komunalnych,

- podczas nabożeństwa majowego o godz. 17.15 przyjęte zostały do Dzieci Maryi nowe kandydatki.

 

4.05. /niedziela/ - o godz. 11.30 odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji Strażaków, emerytów i ich rodzin z ok. patronalnego święta św. Floriana,

- przy drzwiach kościoła odbyła się zbiórka na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie; złożyliśmy 890 zł.

 

10.05. /sobota/ - w katedrze Opolskiej z rąk Ks. Abp. Alfonsa Nossola święcenia kapłańskie przyjął nasz parafianin diakon Marcin Dobrzański.

 

11.05. /niedziela/ - Ks. Neoprezbiter Marcin Dobrzański o godz. 11.30 odprawił w naszym kościele uroczystą Mszę św. Prymicyjną; wyrażamy wielką radość, że z naszej Parafii wyświęcony został nowy kapłan; otaczajmy Go naszą modlitwą.

 

18.05. /niedziela/ - odbyła się I Komunia św. dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 3; przystąpiło 67 dzieci; rodzice złożyli ofiarę na rzecz Parafii w kwocie 640 zł, a dzieci na misje 570 zł.

 

22.05. /czwartek/ - Uroczystość Bożego Ciała; tradycyjnie jak co roku przeszliśmy procesją eucharystyczną ulicami naszego miasta; dziękujemy wiernym za tak piękny w niej udział, oraz jej przygotowanie.

 

24.05. /sobota/ - odbyła się pielgrzymka do Złotych Hor w Czechach; uczestniczyło w niej 90 osób; dziękujemy panu Romanowi Łączakowi za jej organizację.

 

25.05. /niedziela/ - odbyła się I Komunia św. dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 4; przystąpiło 83 dzieci; rodzice złożyli ofiarę na rzecz Parafii w kwocie 1790 zł, a dzieci na misje 745 zł.

- przy drzwiach kościoła odbyła się zbiórka na pomoc osobom dotkniętym kataklizmem w Birmie; złożyliśmy 1845 zł – Bóg zapłać.

 

29.05. /czwartek/ - odprawiona została urodzinowa Msza św. Ks. Reneusza.

 

Czerwiec 2008

 

1.06. /niedziela/ - nasza Parafia organizowała pielgrzymkę do Głogówka na Nabożeństwo Loretańskie,

- po raz pierwszy przeżywaliśmy razem z całym Kościołem w Polsce Święto Dziękczynienia; ze świętem tym związana była zbiórka pieniężna na budującą się Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – złożyliśmy 1550 zł.

 

7-6.06. /sobota i niedziela/ - grupa młodzieży z naszej Parafii wraz z Ks. Mariuszem Kozakiem uczestniczyła w modlitewnym czuwaniu młodzieży w Lednicy.

 

9.06. /poniedziałek/ - rozpoczęte zostały prace remontowe przy wymianie nawierzchni podwórka plebanijnego; przewidywany czas prac to dwa miesiąca.

 

20.06. /piątek/ - o godz. 7.30 odprawiona została Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

 

22.06. /niedziela/ - na sumie o godz. 11.30 odprawiona została uroczysta Msza św. jubileuszowa z ok. 50-lecia kapłaństwa emerytowanego kapłana Ks. Wojciecha Mężyka, który mieszka na terenie naszej Parafii.

 

Lipiec - sierpień 2008

 

13.07. /niedziela/ - Koło Przyjaciół Radia Maryja uczestniczyło w pielgrzymce do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

20.07. /niedziela/ - w parafii naszej gościła dominikanka S. Gabriela, która złożyła świadectwo misyjne; Siostra Gabriela we wrześniu wyjeżdża na misje do Boliwii; Bóg zapłać wiernym za złożone ofiary na ten cel.

 

21.07. /poniedziałek/ - na Mszy św. o godz. 18.00 pożegnaliśmy Ks. Reneusza Krawczyka, którego Ks. Abp przeniósł na wikarego do Parafii św. Karola Boromeusza w Opolu.

 

3.08. /niedziela/ - w naszej Parafii głosił Słowo Boże oraz udzielał błogosławieństwa prymicyjnego neoprezbiter ze Świerkli /parafia Czarnowąsy/ Ks. Tomas Jałowy.

 

17-23.08. /niedziela-sobota/ - trwała XXXII Opolska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy; tradycyjnie w ramach strumienia nyskiego wyruszyła Grupa Prudnicka; w tym roku uczestniczyło w niej 70 osób.

 

24.08. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek dla ofiar wojny w Gruzji, powodzi na Ukrainie a przede wszystkim trąby powietrznej na Opolszczyźnie; złożyliśmy 4200 zł.

 

25.09. /poniedziałek/ - do naszej Parafii przyszedł nowy wikary Ks. mgr Grzegorz Dominik, który pochodzi z Parafii św. Jacka w Opolu; życzymy błogosławieństwa Bożego i dobrej pracy duszpasterskiej. 

 

29.08. /piątek/ - zakończyliśmy prace przy wymianie nawierzchni podwórka plebanijnego.

 

Wrzesień 2008

 

1.09. /poniedziałek/ - tradycyjnie o godz. 7.30 odprawiona została Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego; o godz. 11.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, jej obrońców i Kombatantów II wojny światowej w 69-ą rocz. jej wybuchu, oraz o pokój na świecie.

 

4.09. /czwartek/ - podczas Mszy św. szkolnej dzieciom klas I Szkoły Podstawowej pobłogosławione zostały przybory szkolne oraz udzielone specjalne błogosławieństwo; było ok. 50 dzieci,

- Radio Maryja zorganizowało pielgrzymkę do Kalisza, Lichenia oraz Lednicy na spotkanie seniorów, które prowadził O. Jan Góra.

 

10.09. / środa/ - o godz. 18.00 odprawiona została Msza św. w intencji Świetlicy „Caritas” na rozpoczęcie nowego roku i w 17-ą rocz. jej działalności; po Mszy odbyło się spotkanie pracowników Zespołu.

 

12.09. /piątek/ - o godz. 10.00 odprawiona została Msza św. z ok. Zjazdu Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Handlowego w Prudniku.

 

18-20.09. /czwartek-sobota/ - odprawione zostało dla młodzieży Triduum ku czci św. Stanisława Kostki; zakończyło się ono w sobotę pielgrzymką do Prudnika Lasu wraz z pielgrzymami Pieszej Pielgrzymki Opolskiej do Częstochowy.

 

21.09. /niedziela/ - odprawiona została Suma w intencji Sybiraków z ok. Dnia Sybiraka.

 

25.09. /czwartek/ - na Mszy św. szkolnej dzieciom komunijnym poświęcone zostały różańce.

 

28.09. /niedziela/ - przeżyliśmy Odpust ku czci św. Michała Arch.; Słowo Boże wygłosił oraz przewodniczył Sumie Odpustowej paulin z Mochowa O. Józef Stępień.

 

Październik 2008

 

3.10. /piątek/ - odbyło się liturgiczne rozpoczęcie przygotowania młodzieży klas III Gimnazjalnych do Bierzmowania.

 

4.10. /sobota/ - odprawiona została Msza św. z ok. 50-ej rocznicy założenia Spółdzielni Mieszkaniowej w Prudniku.

 

5.10. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek, zainicjowana przez Publiczne Gimnazjum nr 1, dla chorego ucznia Michała; złożyliśmy 4300 zł.

 

7 i 11.10. /wtorek i sobota/ - w naszym kościele odbyły się dwa koncerty fortepianowe w ramach Śląskiego Festiwalu Ziemi Prudnickiej; we wtorek       wystąpił pan Andrzej Jasiński wraz z Kwartetem Dętym Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a w sobotę pan Piotr Paleczny i pani Karolina Nadolska wraz z Kwartetem „Prima Vista” z Warszawy; obydwa koncerty poprowadził pan Zbigniew Pawlicki.  

 

12.10. /niedziela/ - kolejny raz przeżywaliśmy w Kościele w Polsce Dzień Papieski; do puszek przed kościołem na dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia złożyliśmy 2345 zł.

 

19.10. /niedziela/ - Parafia nasza uczestniczyła w pielgrzymce do Katedry Opolskiej z okazji
25-lecia pobytu papieża Jana Pawła II na Górze św. Anny i koronacji Obrazu MB Opolskiej.

 

29.10. /środa/ - odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej; omówione zostały sprawy związane z tegorocznymi remontami, a zarazem Rada Parafialna podjęła decyzję, że w 2009 roku będziemy remontowali elewację naszego kościoła.

 

Listopad 2008

 

1.11. /sobota/ - tradycyjnie odprawione zostało na cmentarzu nabożeństwo różańcowe za zmarłych połączone z nabożeństwem Słowa Bożego.

 

6.11. /czwartek/ - na Mszy św. szkolnej dzieciom komunijnym poświęcony został modlitewnik Droga do nieba.

 

11.11. /wtorek/ - o godz. 11.00 odprawiona została uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny.

 

23.11. /niedziela/ - przeżywając uroczystość Chrystusa Króla odbyło się uroczyste przyjęcie kandydatów do grona ministranckiego wraz z odnowieniem przyrzeczeń ministranckich,

- w Kościele w Polsce odbyło się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Eucharystii; w naszej Parafii wyglądało to następująco: kościół św. Michała Arch. – 2 700 osób /300 mniej niż rok temu/, OO. Bonifratrzy – 865 osób, OO. Franciszkanie – 400 osób; w naszej Parafii zameldowanych jest 15 570 mieszkańców; w niedzielnej Mszy św. uczestniczyło więc ok. 25,9 % mieszkańców.

 

29.11. /sobota/ - całkowicie zakończyliśmy wymianę okien na galerii kościoła.

 

30.11. /niedziela/ - gościliśmy O. Oblata z Bodzanowa, który głosił Słowo Boże i rozprowadzał kalendarze misyjne.

 

Grudzień 2008

 

1.12. /poniedziałek/ - od tego dnia odprawiane były w naszym kościele Roraty o godz. 6.15 i 18.00; dzieci uczestniczyło od 350 do 450.

 

7.12. /niedziela/ - przed kościołem odbyła się zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie; złożyliśmy 1650 zł.

 

8.12. /poniedziałek/ - na Mszy św. o godz. 16.30 odbyło się uroczyste przyjęcie dziewczynek do Dzieci Maryi oraz poświęcone zostały medaliki dla dzieci komunijnych.

 

22.12. /poniedziałek/ - prudniccy Harcerze tradycyjnie przynieśli do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju.

 

23.12. /wtorek/ - Parafialna Caritas zorganizowała Wigilię dla osób samotnych i biednych – uczestniczyło ok. 80 osób.

 

24.12. /środa/ - o godz. 24.00 odprawiona została uroczysta Pasterka; Słowo Boże wygłosił Ks. Prałat dr Zygmunt Nabzdyk.

 

27.12. /sobota/ - rozpoczęta została Kolęda w naszych domach.

 

31.12. /środa/ - o godz. 17.00 odprawiona została Msza św. dziękczynna za kończący się rok; statystyka za 2008 rok: chrzty – 157, śluby – 60, zgony – 213, I Komunia św. – 150, Bierzmowanie – 188, rozdana Komunia św. – 164 tys.

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

 

Fanpage parafii na Facebook'u

Pielgrzymki parafialne

Święta

Piątek, XI Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764