• ółążść‡

CZY NAPRAWDĘ BÓG MNIE KOCHA?

Może już czas byś szczerze i odważnie odpowiedział sobie na pytania od których często uciekałeś:

Ø  Kim - konkretnie dla mnie – jest Jezus Chrystus? Czy może On zmienić moje życie?

Ø  Czy moja wiara daje mi oparcie pośród trudnych doświadczeń życia?

Ø  Jaki sens ma moje życie? Dokąd zmierzam?

Ø  W jakim stopniu fakt, że jestem ochrzczony ma wpływ na moje postrzeganie i rozumienie rzeczywistości oraz na moje ważne decyzje życiowe?

Pytania te i podobne pojawiają się, gdy przychodzą głębokie kryzysy życiowe, kryzysy wiary, utrata sensu życia, konflikty w rodzinie,
w małżeństwie, problemy z dorastającymi dziećmi, brak pracy i pieniędzy, choroba moja lub kogoś bliskiego, starość, samotność czy inne trudne doświadczenia, które uzmysławiają nam naszą niemoc, słabość i kruchość.

Jeżeli dzisiaj Ty jesteś w podobnej sytuacji skorzystaj z okazji by spotkać Tego, który wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom i pragnieniom.

To SPECJALNIE DLA CIEBIE rozpoczynają się w naszej parafii „Katechezy zwiastowania”, będące głoszeniem KERYGMATU – DOBREJ NOWINY O JEZUSIE CHRYSTUSIE, KTÓRY ZA CIEBIE UMARŁ I DLA CIEBIE ZMARTWYCHWSTAŁ. To przepowiadanie jest uobecnianiem
w Kościele tegoż Żyjącego i Obecnego Pana. On tu i teraz przychodzi, aby udzielać TOBIE nowego życia, nowej nadziei i miłości – udzielać TOBIE swego Ducha Świętego.

Przyjdź już we wtorek 19 października o godz. 19-tej, a potem w każdy następny wtorek i czwartek także o godz. 19-tej do Sali Domu Parafialnego by usłyszeć skierowane do CIEBIE Słowo Zbawienia Dobrą Nowinę.

Będziesz mógł spotkać i słuchać ludzi takich jak Ty, którzy nie są teoretykami, lecz zmagając się ze swoim niełatwym życiem doświadczyli już, że moc Chrystusa Zmartwychwstałego realnie działa pośród nich. Żyjąc
w naszej parafii tworzą wspólnotę  i świadczą, że Jezus leczył ich relacje rodzinne i małżeńskie. Dawał małżeństwom odwagę przyjmowania kolejnych dzieci – także chorych, nawet gdy zachodziło ryzyko utraty życia matki. Ten Chrystus łączył na nowo małżonków rozwiedzionych i skłóconych, dając siły do szczerego pojednania. Pokazał, że w dzisiejszych czasach możliwe jest życie w jedności w rodzinach wielopokoleniowych, że młodzi mogą odnajdywać swoją drogę życiową i swoje powołanie. Chrystus pozwolił doświadczyć, że to nie pieniądze, a On sam jest oparciem w życiu, że w Kościele - wspólnocie nie ma osób samotnych i przegranych.

Twoje życie nabierze sensu, Twoja wiara stanie się dojrzała, odkryjesz Kościół, w którym jest miejsce dla grzesznika szukającego nawrócenia
i doświadczysz słodyczy darmowej miłości Boga do Ciebie takiego, jakim jesteś.

 

Pierwsza katecheza już we wtorek 19 października o godz. 19-tej w Sali Domu Parafialnego, a następne w kolejne wtorki i czwartki także o godz. 19-tej.

 

Serdecznie zapraszamy!

Katecheci Drogi Neokatechumenalnej

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Msze Święte niedzielne:
18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00; 18.00
Msze Święte w tygodniu:
6.30; 8.00; 18.00
 

Msze Święte w okresie wakacyjnym
 w niedzielę: 18.00 (sobota); 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 18.00
w tygodniu: 7.30; 18.00 
 

Spowiedź
* w tygodniu pół godziny przed Eucharystią
* w niedzielę w czasie Eucharystii

 

Fanpage parafii na Facebook'u

Pielgrzymki parafialne

Święta

Środa, XVI Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Kingi, dziewicy

KONTAKT

Pl. Farny 2
48 – 200 Prudnik
Tel. 0 77 436 28 78

Konto naszej parafii:
06 1240 1688 1111 0000 2678 8764